Ako prežiť Halloween

Halloween. Postrehli ste, že sa blíži? Predpokladám, že áno. Pred týmto „sviatkom“ totiž niet úniku. Niet miesta, kde by na vás nevybafla nejaká pavučina, strašidlo či ježibaba. Tlačia sa na nás reklamy, výzdoba, všetci vyrábajú svoje produkty v limitovanej halloweenskej podobe, v televízii samé strašidelné alebo halloweenske filmy. Niet proste úniku. Ako takýto deň (ešte že je len jeden!) prežiť?

Existujú dva typy ľudí: tí, čo Halloweenu holdujú, a tí, čo ho neznášajú a zavrhujú. Dobre, je tu ešte tretia skupina tých, ktorým je to jedno a Halloween nijako neriešia. Pre potreby článku však na túto skupinu teraz zabudneme. Takže dva typy. Oba sa s týmito 24 hodinami vysporiadavajú inak. Rozoberme si Halloween oboch skupín:

Milovník Halloweenu: Táto skupina ľudí má Halloween rada, a to so všetkým s čím to chodí. Masky, strašidlá, horory, to všetko ich vyslovene baví. Halloween pre týchto ľudí začína, samozrejme, už aj týždeň dopredu. Treba si ušiť alebo nájsť ten správny kostým a to vždy dlho trvá, najmä keď ste žena.. Ďalej je potrebné naplánovať party alebo sa na nejakú dostať, nakúpiť sladkosti v prípade, že tú party máte vy a natrénovať si svoj strašidelný výraz.

Odporca Halloweenu: Väčšinou aj jeho Halloween trvá dlhšie ako len toho 31. októbra a to z toho dôvodu, že tá výzdoba okolo neho je už minimálne od polovice septembra. Keď okolo nej takýto človek prebehne, šomre ešte pár metrov, potom ale zbadá ďalší podobný výklad a šomre teda vlastne celú cestu. Pri príchode domov zapne televízor, kde naňho vybafnú halloweenske reklamy alebo filmy a šomre znova. Ak, nedajbože, musí ísť do obchodu, opäť bude šomrať, pretože kam pozrie budú samé tekvice, pavučiny a nápisy Halloween.

Ako teda prežiť tento čas? Ak patríte k jednej z týchto skupín, pravdepodobne ho budete prežívať tak, ako som to opísala. Nebolo by ale lepšie, keby ste z týchto dvoch extrémov upustili a brali tento čas s rezervou? Šomraním si nepomôžete, ale na druhú stranu, nemusíte sa hneď maskovať, maľovať a hrnúť sa na každú strašidelnú party v meste. Ak ste milovníkom a na žiadnu party nie ste pozvaní, urobte si doma vlastnú, komornú a podľa vlastných pravidiel. Alebo si v televízore pustite niečo strašidelné alebo s témou Halloweenu. Ak ste naopak odporcom, stačí, ak nebudete kaziť nadšenie milovníkom. Vydržte to, a ak to je pre vás naozaj strašné, nevyťahujte nohy z domu (aspoň toho 31.) a pre istotu nezapínajte ani TV, ani rádio. Radšej siahnite po knižke, najlepšie s úplne odlišnou tematikou a nejako ten deň prečkajte.

Pro HK
Ariana Charlotte Bernadotte

1 komentář

  1. Ano, Halloween v obchodech začíná už v září… a než skončí, už všude mají vánoce… nejlepší nevytáhnut paty z domu a udělat si zábavu po svém.

Komentáře jsou uzavřeny.