Halloween v kuchyni

Vybral jsem si nelehký úkol – připravit pro čtenáře tohoto speciálního vydání několik jednoduchých Halloweenských receptů, které nejenže jsou velice snadné, co se přípravy týče, ale vypadají opravdu strašidelně. A co je hlavní – suroviny potřebné k výrobě jsou cenově dostupné.

Na začátek tu mám opravdu něco jednoduchého, co zvládne snad opravdu každý – Banánová strašidla. Pro tento recept budete potřebovat, jak již z názvu vypovídá, banány a tmavou čokoládu na vaření. Co se postupu týče, není třeba v tom hledat žádnou vědu. Banány oloupejte a rozpulte. Tmavou čokoládu na vaření si rozpusťte ve vodní lázni a ještě horkou pomocí párátka, nebo špejle vytvořte na půlce banánu vyděšený výraz. Pak už jen dejte do ledničky čokoládu zatvrdnout.

Druhý recept už je poněkud náročnější, alespoň co se zručnosti týče, ale i přesto si troufám říci, že většina z vás recept zvládne napoprvé – Mumie z párku. Hlavní surovinu zde bude hrát párek. Pokud si můžete vybrat, doporučoval bych nějaké menší. Jako obvazy pro naši mumii nám poslouží listové těsto. A to je vše. Z listového těsta si vyválejte plát o výšce tak půl centimetru a pomocí rádélka, nebo pravítka si z těsta vykrájejte pásky o šířce rovněž tak půl centimetru. Z párků si vykrojte postavu a kreativně ozdobte vykrájenými páskami. Máte-li rádi sezamová semínka, krystalky sole, mák nebo kmín, můžete zabalené mumie posypat a před šoupnutím do trouby potřete rozkvedlaným vajíčkem. V troubě pečte při teplotě 180 stupních celsia dozlatova.

A do třetice všeho dobrého – Dýňové tousty. Na tuto jednohubku, která zaujme už na první pohled svým opravdu Halloweenským vzhledem, budete potřebovat světlý toustový chléb (určitě lze použít ale i klasický chléb), pomazánku oranžové barvy, nakládané červené papriky (kapie) a jakoukoliv zelenou zeleninu nebo bylinku, například zelenou papriku, okurku, petrželku…

Z toustového (nebo jiného) chlebu si vykrojíme kolečko, na které naneseme pomazánku. Z kapií si vyřízneme obličej – konkrétně oči a pusu. Není povinností, aby každá jednohubka byla stejné, buďte originální a vyhrajte si s tím. A nakonec vytvoříme z něčeho zeleného stopku dýně.

Sami jste se mohli přesvědčit, že recepty nejsou nikterak náročné a i cenově se nedostáváme do žádných astronomických čísel. Strašidelný Halloween všem!

Trevor

1 komentář

  1. Dýňové toustíky… ty musím vyzkoušet, až se mi nebude chtít vařit. No a co, že už bude po Halloweenu 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.