Proč je dobré býti dýní

Mnoho kouzelníků si určitě poklepe na čelo s tím, proč by tak mohlo být dobré být dýní. Já však oponuju s tím, proč by mělo být dobré nebýt dýní? Pokud bychom si zvlášť prošli každou existující dýní výhodu, bylo by to nadlouho. Jako vážně na dlouho! Tak abychom začali, jestli to chceme stihnout do večera.

První důvod by samozřejmě mohl být, že tím, že budeme mít hlavu dvakrát tak větší a proto se nám budou psát úkoly jednodušeji. Nebo hůře, ještě to zjišťuji. Jako další důvod bychom mohli uvést módní doplněk. Tolik mladých kouzelníků a čarodějnic chce být originálních, že hlava ve tvaru dýně by určitě pomohla. Hlavně, aby to najednou nezačali nosit všichni, že.

I když… No, jdeme dál. Pokud bychom se na náš problém, proč je dobré býti dýní, podívali z trochu jiného hlediska, tak hned máme odpověď. Dříve lidé věřili, že o Halloweenu přichází duchové zemřelých a jediná možnost, jak se skrýt, bylo se převléknout za jednoho z nich. Jako dýni vás nepoznají ani profesoři. Můžete to zkusit a potom mi napsat, jak to dopadlo. No, jak tak vidíte, tak těch důvodů zas tak moc není. Ale co, vždyť stačí, že je to cool.

Nakonec jsem se rozhodla zeptat se několika svých známých mimo školu, aby měli nezaujatý pohled. Vybrala jsem si čtyři osoby, mamku, kamarádku, ztřeštěnou kamarádku a mého bratra.

Maminka kouzelnice: To jsou mi otázky, raději kdybys šla dělat semináře, no ale já ti teda odpovím. Podle mě není dobré býti dýní, protože to nikdy nemá dlouhého bytí. Představ si, že by tě nějaké mudlovské děti našly a začaly vydlabávat. – S těmi slovy se otočila a odešla dlabat dýně.

Kamarádka: No tak jako, proč ne, že? Mohla by to být zábava. Vždycky jsem chtěla být oranžová. – Usměje se. – Promiň, už musím jít hledat nějaké to kouzlo na přeměnu v dýni.

Ztřeštěná kamarádka: Proč bych chtěla být dýní, když už jsem mrkví. Ale tobě to bude určitě slušet. – Rozesměje se a v tu chvíli se vyřítí z chodby obrovský zajíc a unese ji.

Bratr: Ty jsi něco pila? Nejsi na to ještě mladá? (Pár minut mi trvalo, než jsem mu to vysvětlila.) Jo, jasně, Hadí král. – Usměje se – Dýní bych zrovna být nechtěl, to raději celerem, ten nemá nikdo rád. Jo, a neviděla jsi někde mamčin bílý make-up? Ten celer je docela dobrý nápad. – Šibalsky na mě mrkne a vpluje do mamčiny ložnice.

Tak se rozhodněte sami, jsem zvědavá, kolik z vás načapám při studii přeměňovacích kouzel v dýni. Já bych to i brala, ale nejsem si jistá, jestli to je úplně bezpečné.

Pro HK
Rose Elizabeth Angel

1 komentář

  1. Vyzkoušet si býti dýní nebude problém, stačí někoho požádat, aby na nás hodil dýňovou bombu 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.