U Tří košťat s čerstvou druhačkou

Často ji je možné potkat na famfrpálovém hřišti na postu střelce, v kolejní místnosti při psaní úkolů nebo U Tří košťat s přáteli. Před pár dny úspěšně zakončila první rok na hradě.​ Patří mezi nejaktivnější nováčky v koleji, přesto si našla čas a odpověděla mi na pár otázek. Chelle Lailah Fay.

Ahoj, Chelle! – Mává na ni ode dveří. – Cesta v pořádku? – Pokukuje po Rosmertě. –

Rosmerta> Máslový ležák pro Narcisse Cinereu

Ahoj, Narcissko – zazubí se na zelenou – Ale jo, jen je tam nějak velká zima… – chumlá se do bundy

Jestli chceš, objednej si na zahřátí čaj, platím já. – Uculí se. – Sedí se ti pohodlně? Můžu začít s otázkami? – Ujistí se a vytáhne pergamen s brkem. –

Platíš? Ó! Tak to já si dám jeden vyprošťovák, Rosie!

Rosmerta> Sklepmistrův vyprošťovák pro Chelle Lailah Fay

Ale nepřehnat, ať nemám dluhy! – Směje se. – Začnu zlehka – je po osmém termínu a před námi už je jen doodevzdání závěrečných esejí. Jak se po prvním roce na hradě cítíš?

Vyčerpaně. – zasměje se – Termínovky patří k nejnáročnějším časům, co jsem kdy zažila. Ale jak jsem tak zjistila, sbližují!

Nějaká zajímavá sblížení? – Spiklenecky mrkne. – Jak jsi na tom s předměty? Kolik jsi jich vystudovala, které tě bavily, u kterých jsi skřípala zuby?

To bych si nechala pro sebe – zašklebí se – Vystudovala, nu, zatím ještě nemám odevzdané všechny eseje, to budu moct říct jistě až pak. Mám ale 17 předmětů a… Těžko říct jednoznačně, jaký k nim mám vztah. Během termínové neděle nemám kladný snad k žádnému. – zasměje se
Ale pokud bych měla zmínit své oblíbené… Rozhodně Žertovné zaříkávání, Kočka či Bylinkářství! A pak spousta dalších.

Také se směje. – 17 předmětů? To je pořádné číslo! Můžeš mi žertovné zaříkávání příští rok doporučit? – Culí se. – A co body? Jsi hrotič nebo patříš k těm, kterým jsou ukradené?

To víš, když má někdo velké oči… – zasměje se – Určitě doporučuji, je to takový fajn oddechový předmět v tom zástupu astrologií a tarotů. – mrkne – Za hrotiče se vyloženě nepovažuji, teď se jen snažím splnit kvóty.

To je chvályhodné. – Kývne a zapisuje. – Odbočím trochu jinam – co ti rok na hradě dal a čeho si nejvíce ceníš?

Dal mi spoustu stresu a nejspíš předčasné šediny. – zasměje se – Ale ne, nalezla jsem tu spoustu nových přátel, čehož si moc cením. Ono buďme upřímní – nezáleží na tom, co se člověk ve škole naučí, ale jaké si udělá kontakty! – zazubí se vědoucně –

Nenápadně si odkašle a šeptne. – Je to zveřejnitelné? Ale… No. Co soutěže a semináře? Tvé pocity, účastnila ses, vybírala jsi pečlivě, nebo šla na kvantitu?

No… – zašklebí se – Něco mezi. Někdy, hlavně ze začátku, jsem šla na kvantitu, teď už vybírám opatrněji. Hlavně tedy semináře, do soutěží se vrhám trochu bezhlavěji, přeci jen nezbývá na sbírání bodů moc času.

A teď se trochu pomluv – už jsi dostala nějakého trolla? Nulu za soutěž? Huláka nebo sovu z ministerstva? – Trpělivě vyčkává na všechna přiznání. –

Já? Takové božské stvoření? – zeptá se podezřívavě – To bude chyták, což?

Mlčí a čeká.

Takové výsledky samozřejmě nemám, to by nebylo hodno mého jména!

Dobře, ale nějak se mi to nezdá! – Podezřívavě se mračí. – Jak jsi spokojená s kolejí? Nechceš nám dát sbohem a nechat se uvítat v jiné? V ložnici ses zabydlela, postel máš pohodlnou?

Jak jako nezdá… – mumlá si nespokojeně – S kolejí spokojená jsem, ostatně, v naší rodině je dlouholetou tradicí. Pochybuji, že i kdybych se sem propašovala pod falešným jménem, dostala bych se jinam. – zasměje se – A postel je pohodlná dost – a och, ty baldachýny jsou božské!

Sama to znám! – Spokojeně se tetelí. – Co plánuješ do svého druhého ročníku?

No, moment. – vytáhne seznam – Pořídit si větší šatní skříň, ošoupat kolejní koště, ovládnout svět…

To přeci nemůžeš zvládnout v druhém ročníku všechno! – Kulí oči. – Nějaké reálnější plány? – Mrkne.

No jo, pravda–! Ovládnutí světa je až ve třetím.

A co tě tedy čeká ve druhém? – Netrpělivě poposedne a poručí si další ležák.

Rosmerta> Máslový ležák pro Narcisse Cinereu

Nu, určitě ty první dvě věci na seznamu… A abych toho v dalším ročníku neměla moc, zkusím ovládnout alespoň kontinent. – mrkne

Rosmerta> Sklepmistrův vyprošťovák pro Chelle Lailah Fay

A nějaké předměty? – Zatváří se trochu zoufale. –

Předměty! Ach, jistě. Předměty. Určitě nějaké ano, jen ne v takovém množství jako letos. Na konkrétních ještě moc rozhodnutá nejsem, uvidím až, co bude v nabídce.

– Oddechne si. – Jaké máš tipy na příští rok co se školního poháru týče? Myslíš, že ve Zmijozelu někdo bodově zazáří?

Tipy? Snad jen, že máme na to, aby byl náš! A zazářím já, přirozeně. Kdo dál, to je ve hvězdách.

A poslední otázka – jak to letos vidíš s famfrpálem? Hraješ? Na jakém postu? Budeš fandit nebo létat na koštěti na oficiálních zápasech?

To záleží na kapitánovi, kam mě pošle. Pokud bych se však nějakou zvláštní náhodou dostala na oficiální zápas jako hráč, budu střelec. – usměje se –

– Usměje se. – Děkuji ti za tvé odpovědi a čas, Chelle. Jako odměnu si můžeš nabídnout ještě jeden nápoj, než půjdu platit. – Mrkne a usrkne vody. –

Rosmerta> Fialková voda pro Narcisse Cinereu

Och, to já děkuji! – zazubí se a zamává na Rosie

Rosmerta> Sklepmistrův vyprošťovák pro Chelle Lailah Fay

Pro HK
Narcisse Cinerea