Jak vyčarovat vlasy z ničeho

Už se vám někdy stalo, že jste byli ještě chudší než kostelní myš, že vám z té podvýživy a neustálého stresu ohledně peněz vypadaly vlasy, nějaká slavnost se kvapem blížila a vy jste neměli na nový účes, čímž byste mohli oslnit všechny dámy/pány v místnosti? Jenže co s tím? Každodenní vzhled je pro takovou příležitost velkým faux pas, kterému se vy pochopitelně chcete vyhnout – o to hůře, když jste plešatí. Ale jak, když máte kapsy a měšce tak děravé, že vám snad ty peníze žerou? Navíc co by s tím asi tak kadeřníci dělali?

Zbavit se svého starého „účesu“ a vytvořit si úplně nový a originální je ve skutečnosti úplně jednoduché. Co k tomu potřebujete?

  • nůžky – pokud vlasy ve skutečnosti máte, ale přesto jste se tuto DIY metodu rozhodli zkusit s námi
  • dávku záměrné nešikovnosti (protože vybouchnout omylem je přece pod vaši úroveň!)
  • kapesníček (na doladění detailů a zamazání důkazů o této pochybné činnosti)

Zaprvé (pokud máte vlasy a jste dobrodruh), ostříhejte se do hola. No fakt. Nekecám. Všechno musí dolů. Tedy všechny vlasy, pochopitelně. Jsme přece kouzelníci, takže nějakého nedostatku chlupů se rozhodně bát nemusíte. Pokud vlastníte něco jako takovou sekačku na vlasy, co používají mudlové, berte to také – čím více způsobů, jak se neukázněného a okoukaného hára zbavit, tím lépe!

Ti, které pleška obradostňuje dnem i nocí, se samozřejmě tomuto kroku vyhnou. Ne že by měli něco ke střihání, pochopitelně.

Když máte lebečku (avšak ne tu zmijozelskou!) hladkou jako dětskou prdélku, přichází krok č. 2 – návštěva laboratoře. S tajuplným výrazem zamiřte ke kotlíku (pokud se neumíte tajuplně tvářit, tak se o to alespoň pokuste) a něco v něm vyčarujte. Je jedno co, tedy v rozumném cenovém rozmezí – jelikož jste chudší než kostelní myš, pochopitelně nebudete vlastnit bůhvíjak drahé ingredience. Musíte se však tvářit skutečně chytře a nepředvídatelně, aby nikdo nemohl prokouknout vaše záměry a nedejbože vás nabonzovat na Příčné v kadeřnictví!

A když už máte nějaké ty přísady v kotlíků…

VAROVÁNÍ: Oblečte si na sebe něco, co vám může ohořet bez větších škod, riziko vybouchnutí 100 %.

A voilà. Skutečně neokoukaný a originální účes. Na slavnost určitě! Každý vám to bude závidět. Konec tuctovým a obyčejným vlasům. Buďte SlytherIN!