Horká linka s otázkami a odpověďmi

Dámy a pánové, páni a dámové, pro velký zájem z vašich řad si naše redakce připravila horkou linku otázek a odpovědí k příležitosti dne pálení čarodějnic. Na extrémně tajném odkazu zveřejněném v kolejním pokecu měl každý Zmijozel příležitost se optat na cokoli, co by jej mohlo zajímat k tématu i mimo něj. Přišlo skutečně obrovské množství otázek – tolik, že jsme do placu přihodili i pár dalších, abychom měli o čem psát. Pohodlně se usaďte, opona padá a zábava začíná!

Byla Vendelína Výstřednice skutečně jediná čarodějka, která se nechala dobrovolně svazovat a upalovat?

Ve skutečnosti nebyla; už v dávných dobách měly některé čarodějky všemožné choutky, a proto bylo svazování za zavřenými dveřmi běžnou záležitostí, o které se však pro dobro všech a absenci červené ve tvářích nemluvilo. Co se upalování týče, počty čarodějek, které něco takového dělaly dobrovolně, jsou skutečně nízké. Neznamená to ovšem, že neexistovaly a slečna Vendelína byla unikum. Většina z nich nemá na kontě tolik styků s ohněm, případně si nepotrpěla na okázalost – v tom byla Vendelína jiná.

Proč se někdy, když prší, dělají na kalužích bubliny?

Občas umře někdo, kdo by si zasloužil ještě dlouho žít. Občas zase někdo, na koho se v posmrtném životě velmi těší. Kdo? Ďábel sám. Je velká spousta lidí, kteří jednou shoří v pekle, od (cenzura) až po (cenzura). A protože peklo se nachází v propastných hlubinách země, je jen logické, že když někdo takový konečně hoří, bude oheň sálat až k pekelným stropům. Pokud se z druhé strany půdy nachází kaluž, pak se horkem voda začne odpařovat. Není v tom žádný extra fyzikální zákon; pokud ale toužíte po něm, nejspíš je vhodné optat se mezi mudly, mají na to spoustu složitých teorií, kterým nikdo nerozumí, ačkoli se všichni tváří, že tomu tak není.

Jaká je nejvhodnější denní doba na upálení?

Po hlasování, do kterého se v redakci zapojila jediná osoba, jsme dospěli k závěru, že žádná správná odpověď neexistuje. Kouzelníkům to může být víceméně jedno, neboť je jim vlastní taková super věc, která se nazývá magie. Pro mudly to je bez nejmenších pochyb noc, protože v ní krásně vyniká barva ohně, na kterou se všichni mohou vynadívat. Zvířata by pravděpodobně řekla, že vhodná doba není žádná. Stejně jako ochránci lidských práv.

Máte zkušenosti s upalováním? Jaký je to pocit – cítit se jako v plamenech?

Zkušenosti pochopitelně máme – jak jinak bychom mohli odpovídat s takovou přesností? Byli jsme svědky mnoha upalování. Dokonce se povídá, že ti nejstarší z nás zažili samotnou Vendelínu… Ovšem posouzení, co je na tom pravdy, necháme na každém z vás. K druhé části otázky snad jako vysvětlení postačí jediné slovo: horký. Pokud zapomenete na to, že jste kouzelník.

Jaké dřevo nejlépe hoří?

Celosvětoví odborníci doporučují: nezáleží na dřevu, ale na přítomnosti benzínu! Po poradě s mudlovským arpanetem jsme se dozvěděli, že je to jakási frakce ropy, která vzniká šíleným způsobem a používá se k různým účelům. Nejčastěji se někam lije. Třeba na dřevo; a to je skutečně důležité. Je to hořlavé, takže vše hoří lépe a rychleji, a z upalování se pak stane skutečně neskutečný a nevšední zážitek. Doporučujeme s odborníky!

Co vás na Hogu nejvíce drží?

Ačkoli to vypadá, že se nám dotaz do redakce zatoulal omylem, byla by škoda jej nevyužít. Proto byla všemožným lidem napříč kolejí otázka položena. Včetně těch z časů dávno minulých.

Trevor: „Moc, kterou oplývám.“

Mariela: „Já asi ani nevím…“

NaSaŠí: „Neporušitelný slib. Pokud odejdu, prý se stanou otřesné věci!“

Chelle: „Momentálně asi setrvačnost.“

Samantha: „…“

Tydynka: „Nevim, prostě mě to baví.“

Narcisse: „…“

LAJka: „Přilepovací kouzlo.“

Eina: „Neohodnocená NKÚ.“

Je možnost se nechat upálit i dnes?

Ale jistě. Pokud jste osoby zodpovědné a schopné, můžete uspořádat vlastní upálení. V natahání dřeva na hromadu a seslání pár kouzel nevidíme žádný problém. Pokud navíc budete opatrní před mudly, nečeká vás návštěva z ministerstva. Protože ti by neměli pojmout podezření, nečekaně. To však neplatí třicátého dubna – jediný den v roce, kdy se může kdokoli nechat pohltit plameny i před mudly, aniž by se jim vaše chování zdálo zvláštní. Tak proč to nezkusit právě letos?

Čas je neúprosný, proto nezbývá říct víc než: a to by bylo pro dnešek všechno! Děkujeme za vaše otázky, za celou horkou linku vám přejeme horké a ohnivé upalování čarodějnic a těšíme se někdy v budoucnu napočtenou!

Pro HK sepsala
Narcisse Cinerea