Halloween snadno a rychle

Je večer 31. 10. a vy jste zapomněli nakoupit na halloweenský večírek? Objevili se před vašimi dveřmi neočekávaní koledníci, ale vy doma nic nemáte? Nezoufejte – právě pro vás je určen tento článek. Přinášíme vám několik způsobů, jak rychle a levně připravit halloweenské občerstvení a výzdobu.

K Halloweenu neodmyslitelně patří dýně, ale kde je shánět večer těsně před zavírací dobou, když v tom jediném obchodě po cestě z práce je nemají? Nevadí, můžete si je jednoduše vyrobit. Potřebujete k tomu jen mandarinky a permanentní fixku:

A ještě jeden dýňový nápad, tentokrát jako zdravá jednohubka. Vyřízněte podle obrázku do mrkve dva podélné zářezy a pak ji nakrájejte na plátky:

Bez duchů by to ani nebyl Halloween. Tady vám přinášíme hned dva způsoby, jak si nějaké vyrobit. U prvního způsobu potřebujete banány a permanentní fixku:

K druhému způsobu na výrobu duchů potřebujete bonbony, papírové kapesníky a kousek niti nebo provázku. Pokud jste se účastnili semináře Jak na duchy, budete následující postup znát, já ho zde však přesto uvedu: bonbon (nebo nějakou jinou sladkost) položte doprostřed papírového kapesníku, který kolem sladkosti stáhnete a zavážete nití. Výsledek pak po domalování očí vypadá nějak takto:

Pokud máte aspoň 10 minut času a máte doma černé olivy, můžete připravit tyto úžasné pavoučky:

Natvrdo uvařená vajíčka oloupete a rozpůlíte. Opatrně vyjmete žloutek tak, abyste nepoškodili zbytek. Žloutek smícháte s majolkou a troškou hořčice na hustou pastu, kterou pak plníte mističky z bílku. Ozdobíte černou olivou.

Ještě jeden nápad, jak využít jablka. Potřebujete k tomu ještě rozinky a rozpůlená párátka:

Aby byla halloweenská nálada dokonalá, musíte se ještě postarat o výzdobu. Ta naše bude sice velice jednoduchá, ale stejně efektní jako nějaká složitě plánovaná. Sesbírejte venku různobarevné listí – pokud se ve vašem okolí žádné nevyskytuje, půjčte si od dětí barevné papíry a vystříhejte z nich listy. Také se poohlédněte mezi jejich hračkami – určitě se tam bude vyskytovat nějaká ta příšera nebo kostlivec.

Těmito předměty pak můžete vyzdobit jídelní stůl a jiné plochy. Nezapomeňte ovšem na to hlavní, co vytvoří tu správnou atmosféru – velké množství čajových i jiných svíček rozmístěných po všech plochách, dejte ale pozor, abyste si nezapálili byt.

Pro HK
Sally-Ann Olson