Salazarovy žížalky

Se začátkem nového školního roku jsme my, jakožto hrdí nováčci, s obavami očekávali, kdo se nás ujme, jestli to všechno zvládneme a najdeme v koleji druhou rodinu. Devět z nás se dostalo do nováčkovské skupiny pod přísným, leč láskyplným vedením Sally a Veronicy, po čemž nás čekal nelehký úkol – zvolit jméno, které budeme hrdě nosit. Po dlouhém a mozky drásajícím přemýšlení jsme se konečně rozhodli. Stali jsme se Salazarovými žížalkami. Mým úkolem je nyní říct vám, proč právě tento název.

Jako hrdí zástupci Zmijozelu bylo pochopitelné, že jsme chtěli uctít památku našeho zakladatele a vzdát mu čest tím, že budeme nosit jeho jméno. Tím tato část končí. Docela nuda, přiznávám, ale důležitá část vám odhalí příběh starý jako sám Salazar. Příběh o jeho vášni, tajemství a místě pro mnohé z nás zapovězeném.

Salazar Zmijozel byl pro mnohé krutým a sobeckým čarodějem. Jak víme, žil samotářským životem, chtěl jít svou cestou a nelíbily se mu odlišné názory. Měl však jednu vášeň, o které hovoří pouze jeho deník. Salazar miloval žížaly, miloval jejich vůni, jejich způsob chování, jejich barvu a zejména miloval jejich velikost. On se hadů obával, tuto skutečnost však nemohl dát otevřeně najevo, a tak v jeho přítomnosti i v jeho odkazu najdete zejména hady kamenné. Pro svůj skutečný život založil Tajemnou komnatu. Místo, které nebude nikomu jinému přístupné a kde nebude muset své tajemství skrývat. V Tajemné komnatě založil farmu žížal, choval je a opěvoval. Nikdy se živému člověku se svým tajemstvím nesvěřil a já věřím, že i vy ho budete střežit jako své vlastní. Naším úkolem je chránit jeho památku, a i přesto, že jeho záliba byla trochu netradiční, není možné ho kvůli tomu zesměšňovat, urážet, ani ho považovat za méně krutého a arogantního!

Důvod, proč jsme zvolili toto jméno je prostý. Salazar miloval své žížalky a byl na ně hrdý a my všichni teď doufáme, že bude i nás milovat stejně, že i na nás bude stejně hrdý!

Vivat Slytherin!

Pro HK
Yrma Mucholapná

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.