Jak mě Cisse umlčovala

Omlouvám se, zdali jste náruživě čekali vyjádření k něčemu jinému.

Věřím, že všichni věrní čtenáři našeho plátku četli vyčerpávající, ale zdatně napsaný článek kolegyně redaktorky Cisse. Pokud ne, rozhodně jej doporučuji! Můžete tak učinit zde.

Mezi zhodnoceními uplynulé sezóny moje jméno chybí. Ne, požádali mě o něj! Ano, nedodržela jsem termín odevzdání. Když jsem však článku dělala korekturu, dovolila mi Cisse se nakonec vyjádřit, když už se v tom šťourám. Můj text vidět nechtěla.

Když ho pak v již vydaném článku četla, jistá jeho část se jí nelíbila, a tak požádala šéfredaktorku, aby onu část z mého vyjádření smazala. Z pochopitelných důvodů jsem tedy vyjádření nechala stáhnout celé.

Ale já s tím umlčováním nesouhlasím. Narcisse nechtěla, aby můj názor spatřil světlo světa v jejím článku. Napíšu si tedy článek vlastní, necenzurovaný.

Čtěte, jak jsem děsně kontroverzní!

Eineann: Z důvodu oné pochybné profiligy byla letošní sezóna poslední, kterou jsem odehrála v zeleném dresu. A tak se už jen z tohoto důvodu stala neskutečně výjimečnou. Jenže my jsme byly sehrané, hrály jsme a vyhrály, což z už tak výjimečné sezóny učinilo hrdé, slavné a famózní rozloučení se s každoročním mezikolejním kláním. Opravdu jsem si nemohla přát lepší odchod.

Sice mě mrzí, že jsem se osobně nepostavila nebelvírskému družstvu (a taky se hned po probuzení o mě za trest pokoušel infarkt), získala jsem ale naproti tomu nezapomenutelnou historku o tom, jak jsem v devět ráno měla celé zmijozelské ložnice pro sebe, a také jsem se utvrdila v tom, že jsem prostě nosič štěstí. Vždyť ona tu zlatonku chytila přesně v ten okamžik, co jsem vběhla do kabin! No, dobře… jenom potřebuji mít pocit, že jsem i v tom třetím zápase byla užitečná!

Nakonec sice přišla facka od kolejního vedení, které se rozhodlo, že jsem letos (a možná nikdy v mých předchozích devíti sezónách) nebyla součástí famfrpálového týmu, a následně i druhá, kdy je nejvychvalovanější, alespoň co pamatuji, i když zas na druhou stranu rozhodně ne nejoceňovanější kapitánka přes plné vědění neupozornila.

Že bych snad stála o korunku za Miss, kterou letos získal (skoro) každý famfrpálista jako poděkování? 

LAJčino dvojnásobné vítězství právě v legendární zmijozelské Miss již není více jedinečné. Podle mě byla chyba, že si Lily tu korunku vzala na závěrečný večírek. Neumím si představit, že vedení toto ocenění pro tým nenapadlo spontánně na místě. Kdyby tomu předcházela delší diskuze, jistě by se rozdaly lebečky. To by mi dalo větší smysl!

Miluji famfrpál a fandím svému týmu. Děkuji všem spoluhráčkám za naprosto nezapomenutelné mistrovství, spoustě dalších lidí za všech deset sezón. Držím palce všem možným i nemožným kapitánům, ať se jim daří pronikat do celé té zapeklitosti systému alespoň tak, jako kapitánce současné, a slibuji, že přinesu svou šťastnou karmu na každý další zápas, který bude Zmijozel hrát.
Když teda nezaspím…

Novinářský fakt závěrem: Píšete-li článek s anketou, pravděpodobně se v něm objeví názory dotazovaných.