Rheuščina záhadná vyrážka

Prvnímu zápasu famfrpálové sezóny letos ve zmijozelské koleji předcházelo menší drama. Co a jak se tehdy stalo naší brankářce Rhee De Morgan?

Ahojky Rheuško, svěříš se redakci Hadího krále ohledně tvého záhadného onemocnění, které se ti stalo chviličku před zápasem Zmijozelu proti Havraspáru?

Ahoj. No bylo to příšerné! Člověk si jen tak jde lesem, bloudí přes kořeny, okolo křoví, míjí studenty a studentky, naprosto omylem jde vedle Narcisse, ještě více omylem ji ke křoví postrkuje a najednou bum a je ve křoví! Naprosto nechápu, jak se to mohlo stát!

No možná bych řekla, že to byla karma, ale to by bylo možná velmi podlé takže řeknu že se to prostě asi jen stává. Jak moc Vážná ta vyrážka byla?

Karma? Ale notak! Co by asi tak mně, svaté zelené, mohla karma vracet? Vyrážka byla velice vážná, chvílemi jsem si kousala ruce jako kanibal, abych se na chvíli zbavila toho šíleného svědění. Jsem ráda, že jsem vůbec přežila!

Pokud se nepletu, tak se ti to tedy stalo na výpravě, kterou vedla slečna Žába. Nemohlo se čistě náhodou stát, že by tě tam slečna Žába strčila? Jen maloučko, aby tě trošičku pozlobila? Přeci jen, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Mohla to myslet dobře, jako takové maličké morální ponaučení, ne?

Dovolím si konstatovat, že to nebyla jáma, nýbrž křoví.  A to netuším, je to dost dobře možné, pokud se dokáže teleportovat z čelního místa skupinky doprostřed skupinky. Každopádně pošťuchovat jiné studenty je naprosto v pořádku, pokud se jmenují Narcisse. Slečna Žába se mnou snad souhlasí, pokud to tedy nebyla skutečně ona. Ale možná to byla opravdu ona, kvůli té snězené žabce. – tváří se nenápadně

No co, jako by slečna Žába někdy neměla taky hlad a jednu nespořádala na posezení, že? To se stane každému, když není nic jiného po ruce, tak i žabka je v tu chvíli dobrá. Nicméně chápu to dobře, že ses stihla před zápasem zotavit? Protože jsi opět mezi těmi třemi obručemi zářila jako klenot, který vychytal všechny pokusy o gól ze strany Havraspáru.

Ano, chápeš to zcela správně. Celá nemoc vypadala velmi vážně, nemálo lidí se seběhlo a bezradně hledělo na neblahý osud nemocné brankářky, až se nakonec v prastaré knize objevilo řešení, jak se vyrážky účinně a rychle zbavit. Díky tomu jsem se mohla postavit do branky a chytat jako rybička. A děkuji za pochvalu, velice si toho vážím.

No, za pravdu se neděkuje, jsme všichni rádi, že jsi živá a zdravá. Zkus pro redakci ještě prosím popsat pohled na zápas z tvé pozice.

Z mé pozice to byl, jak už jsi zmínila, čistě vychytaný zápas, na což jsem hradá, i když na mne šly pouze dvě střely, protože naši střelci se statečně bili o camrál. Takže pro mě to byl zápas hodně pohodový.

A co říkáš na to, že i když jsme byli tak dobře sehraní a šlapalo to u nás na všech frontách, že jsme to ve finále nevyhráli?

Toto patří spíše hodnotit Zuzce, ale i já přidám názor, tedy. Jak už jsi řekla, náš tým byl velice dobře sehraný a vše šlo bez chybiček. Z naší strany to byla skvělá hra, myslím, že jsme si opět ověřili funkčnost (a tím i budoucnost) našeho týmu. Myslím, že výsledek zápasu nikdo z nás nečekal, ale to se stává, někdy velkou část výsledku hraje právě ona náhoda.  Myslím, že tato prohra se ze strany zelených počítá především do boje o pohár, než našeho vědomí a svědomí, že bychom jako tým odvedli méně skvělou práci než vítězný Havraspár.

Nu, máš asi pravdu, ani oni nejsou vůbec špatným týmem a výhru nemají beze snahy, museli si ji zasloužit. Já ti moc děkuju za rozhovor a přeji hodně štěstí do dalších zápasů, abys byla i nadále naše neprůstřelná Rheuška.

To máš samozřejmě pravdu, každý tým tvrdě dře, aby nakonec předvedl to nejlepší. Já děkuji za možnost se vyjádřit i za krásné přání do budoucna.

Pro HK Hannabell Cavanaugh

4 komentáře

  1. Vůbec nechápu, co je špatného na osnování naprosto nevinné malé vraždičky ve křoví, ta vyrážka byla naprosto nezasloužená! 😀

  2. Žába Lecter
    7. 6. 2017 (20:24)

    Kdo chce kam, pomozme mu tam. Kdo jinému jámu kopá, končí ve škumpě. Naprosto jasná nehoda.

Komentáře jsou uzavřeny.