Vytvořilo Dolče a Hafána komplet moderního kouzelníka?

Dle posledních recenzí by měla být kolekce známých italských návrhářů, kteří jsou samozřejmě kouzelníci, hitem. V módních kruzích se dokonce šeptá o tom, že oblek moderního kouzelníka konečně nabyl nové podoby. A jelikož jsme v redakci vtíraví, slídiví a nevěřícní, oblek jsme si díky štědrým sponzorským darům nejmenovaných profesorů (děkujeme Cerridwen L. Antares za uvolnění z knihovnického fondu ze soukromých zásob) zapůjčili. Zapadne oblek do již zaběhnutých vysokých standardů, které si dnešní kosmopolitní společnost nastavila, nebo půjde o propadák?


Autoři model nechávají vyobrazit na starším kouzelníkovi, aby odbourali předsudky o tom, že módně oblečení mohou chodit jen mladí mágové. Koneckonců, Gargamel styl je už dávno z módy, přestože se tak obléká i sám pan ředitel.

Jak je vidno, oblek má několik částí, rekonstruujeme ho však na mnohem levnějším modelovi, než Dolče a Hafána (tak hluboké fondy knihovny C. L. Antares bohužel nejsou).

Jako první tady máme kabátec v cihlové barvě bez rukávů, což je trendem spíše loňské sezóny. Přestože kabátci chybí kapsy, na druhou stranu musíme ocenit absenci knoflíků, které jsou zastoupeny kouzlem automatického zapnutí. Chytré a šik! Okolo pasu je navíc zdobný opasek, skvělé!

Dále zde máme hnědé kalhoty, opět bez kapes. Návrháři zřejmě sází na příruční zavazadlo, které však není součástí modelu. Zřejmě si potenciální kupci budou muset vystačit s výběrem brašen z minulé kolekce. Opět nechybí stylový pásek.

Dále zde máme tuniku, která ožívá již vyčichlý rytířský styl. Šedavé akcenty tvrzeného materiálu obzvláštňuje stříbřité lemování. Přestože tunika vypadá nemotorně, díky podpůrným kouzlům je pružná až elastická a nosí se velmi pohodlně. Trochu zde vidíme vliv Alexandra McQueena, známého kouzelnického návrháře. Značka Dolče a Hafána je proslulá častou viditelnou inspirací.

Jak můžeme vidět, prvky se dohromady kombinují neotřele a ve všech případech budí pozoruhodný dojem.

Šněrovací boty jsou dle našeho dojmu až příliš monstrózní, přestože chápeme snahu vyvážit k rytířské tunice i obuv. Pánové, k takovým botám je nutno zvážit vhodné kalhoty, aby se kombinace příliš nebila.

Kožené béžové rukavice jsou decentní, navíc je snadno použijete i k jiným oděvům jiných značek. Nechybí i zdobení, které je utkáno velmi precizně (ne jako když kolejní Jackson přišívá utržené knoflíky).

Celkově je model velmi zdařilý, a přestože po napsání recenze záhadně zmizel v prostorech šatníku nejmenovaného redaktora, ještě jsme ho stačili vyfotit kompletní. Před přicházejícím podzimem a zimou se zdá, že na tuto sezónu bude oblečení kvalitní a esteticky přijatelné. O rukavicích stále pochybujeme, přeci jen je na ně ještě dostatečně teplo.

A jak se model líbí vám? Podělte se s námi o vaše komentáře!

Pro Hadího krále
Lucretius McBrave 
vlastním brkem, v novém modelu

3 komentáře

 1. Zpytlehněv Zďáblíkov
  28. 10. 2017 (15:18)

  Kritici z Denního Věštce či ostatních kolejních časopisů se marně snaží udržet krok s módními trendy a chodí oblékáni přesně dle poslední módy!

  Pche! Náš kritik nechodí oblékán přesně dle poslední módy. On chodí oblečený dle módy příští!

 2. Ty boty mi připomínají mudlovské snowboarďáky… Praví muži by měli nosit kovanou rytířskou obuv!

  Veronica

 3. Model je to parádní, ale kde je verze pro dámy? Pryč s roztomilými šatičkami, i my chceme rytířské haleny, pláště a pořádné hábity! I když boty pro nás tedy opravdu tak obří být nemusí… 😀

Komentáře jsou uzavřeny.