Andra Tigers otevřeně mluví o svém týmu

Famfrpálová sezóna se pomalu chýlí ke konci a tak je načase, abychom vám přinesli zprávy přímo od zdroje – naší skvělé kapitánky Andry Tigers! (A to neříkám jen proto, že jinak by mi netrpěla mé pozdní příchody!  – směje se –) Andra momentálně studuje ve čtvrtém ročníku a letos se jí poprvé dostalo možnosti býti na tomto úctyhodném postu. Jelikož jsou naše výsledky v ŠFM poněkud… šokující, rozhodla jsem se vám ji vyzpovídat.

Katelyn: Ahoj, Andro! Našla by sis chviličku na rozhovor pro náš kolejní časopis? Naši čtenáři by se zajisté rádi dozvěděli, jak je na tom náš famfrpálový tým.

Andra: Ahoj, no jasně! Pro slávu našeho časopisu cokoliv!

Katelyn: Takže,  jako první bych se tě chtěla zeptat na to, jaké to je být kapitánkou. Co všechno to obnáší? Jak to zvládáš časově? A tak dále. Jistě to má své klady a zápory a mohla bys o tom vyprávět hodiny a hodiny, ale myslím, že by nebylo od věci to nějak stručně shrnout. – zasměje se 

Andra: Do kladů bych rozhodně zahrnula už jen samotný fakt, že mám tu čest být kapitánem. Člověk pozná novou část sebe, začne být více pečlivý, důsledný a lepší v organizaci času, lidí a dalších zanedbatelných drobností. Taky se mi líbí magický křížek. – zakření se – Časově náročné to občas bývá, to rozhodně. Občas mě dokážou naštvat opozdilci, sklerotici – zašilhá směrem k redaktorce –nebo lidi, kteří simulují na tribuně se zlomenou nohou. Jinak se mi ale kapitánuje skvěle. – usměje se –

Katelyn: Jsem ráda, že jsi se svou ‚prací‘ spokojená. – usměje se  Jsi však spokojená i s výsledky ŠFM? A jak to vidíš s naším posledním zápasem, který proběhne 6. 1.? 

Andra: ŠFM je letos zatím velice zajímavé, jak si již všichni snad stačili všimnout. Všechny zápasy dopadly velice zvláštně, skoro až překvapivě, a tak se můžeme zatím jen ptát, jak to všechno nakonec dopadne. Se svým týmem jsem však naprosto spokojená, všichni předvádí perfektní výkony. Na zápas s Nebelvírem jsem zvědavá, jejich chytači jedou jako blesk, to nesmíme podcenit. Určitě to bude stejně napínavý zápas jako ty předchozí. Uvidíme.

Katelyn: Myslím, že těch výsledků by si nevšiml snad jen slepý, jsou opravdu zajímavé a hlavně vyvážené. Já osobně doufám, že zápas tentokrát nezaspím a stihnu na něj včas přijít, protože si stejně jako ty myslím, že to bude opravdu napínavé! Dále bych se tě chtěla zeptat, jak to s týmem vidíš do budoucna. Je někdo, kdo teď vyjde poslední ročník a budeme ho muset nahradit? Budeš kapitánkou i v příštím školním roce? (Já doufám, že jo, nikdo jiný by mi asi moje nenahlášené pozdní příchody netrpěl! – zakření se )

Andra: Jsme poměrně mladý tým, takže v nejbližší době nemusím řešit odchody žádné. Je však důležité myslet na budoucnost týmu, proto se snažím k famfrpálu navést co nejvíc nových tváří, aby mohli nahradit ty starší a těšit se tak z vlastních i týmových úspěchů. Kapitánství plánuji i na další rok, ale kdo ví, třeba mě něco/někdo zabije a odznak dostane nějakej novej tyran!

Katelyn: S touhle otázkou bych ještě chvíli zůstala u ŠFM  probíhají nějaké speciální tréninky? A pokud ano, jak?

Andra: Speciální tréninky… hm, každý trénink je svým způsobem speciální, vždy se děje něco jiného. – usměje se – Ale čím blíž je zápas, tím jsou tréninky náročnější, to rozhodně!

Katelyn: A teď jedna otázka spíš na tebe než na tým. Máš nějaký velký (famfrpálový samozřejmě) úspěch, kterého už jsi dosáhla? Nebo kterého bys chtěla dosáhnout? 

Andra: Odznak kapitána beru osobně za velký úspěch. Ráda se samozřejmě budu posouvat ve famfrpálu dál a snažit se prahnout po dalších výzvách a úspěších.

Katelyn: Ach, jistě, jistě, to s postem kapitána mi úplně vypadlo! – zasměje se –

Andra: Ono je to takové přehlédnutelné. – zařehtá se –

Katelyn: Ano, přehlédnutelné! – při hlasitém smíchu vydává divné zvuky – Asi už bychom mohly přejít k poslední otázce, ať z toho místo rozhovoru nemáme dvoukilový román, ne? – stále se smíchem –

Andra: Dvoukilové romány jsou fajn! – taky se směje –

Katelyn: Jsou! Sama jich pár mám, ale to už jsme opravdu odbočily. Tak nám tedy nakonec představ náš tým. Sama vím, že jsem prve byla zmatená, kolik lidí u sebe má prvotřídní vybavení a vůbec jsem netušila, kdo tedy v týmu je a kdo není. Myslím tedy, že třeba prvákům (nebo starším sklerotikům) by se takové představení hodilo. Stačí tak věta nebo dvě o každém členovi. Pokud se vyskytla nějaká vycházející hvězda (Jsem to já, ne snad? – směje se ), tak o té samozřejmě klidně můžeš napsat víc. Jenom opravdu ať z toho není kniha. – směje se 

Andra: Začnu s Rheou, naší brankářkou, která se už druhou sezónou pyšní krásnou nulou v obdržených gólech a skromně ji tak nazýváme nejlepší brankářka všech dob.
Narci, človíček především zahrabaný v článcích nebo knihách, a především naše první chytačka.
Magdarlene alias Margotka, chytačka, která hraje srdcem i duší a letos se jí tak veškerá dřina vyplatila a chytla svou první zlatonku.
Zůza Hrůza Malronová, bývalá kapitánka, nyní primuska, jedna z našich dalších úžasných chytaček.
Bibi všichni známe s její pálkou a potloukem a její neomylnou smrtící muškou.
Elaine – odrážečka. Před jejími potlouky není nikdo v bezpečí.
Lori, neskutečný dříč, který nás jednou předběhne na všech postech.
Zpýťa – asi netřeba představovat, všichni snad zaslechli o jeho prázdném měšci. Mimo jeho ekonomické zájmy jej můžeme pravidelně vidět v druhém týmu na druhém odrážeči.
Hannabell – špičková střelkyně s překypující dobrou náladou, krásnou kabelkou a plným močákem.
Jagga – baba Jagga na střelci je neomylná a podává perfektní výkony, na které můžu být jen pyšná.
Sam – moje zástupkyně, bez které bych to nezvládla, plus vynikající střelkyně.

Katelyn: – utne Andru v jejím dlouhém vypravování a naznačí jí, ať to nějak zkrátí, jinak se z toho čtenáři zblázní –

Andra: Pokud bych měla jmenovat všechny členy mého týmu, je to opravdu na celou knihu. Vyjmenuji tedy ty, co pravidelně reprezentují Zmijozel v zápasech: brankářka Rhea, odrážečky Bibi, Elaine, Lori a Zpýťa, střelkyně Hannabell, Jagga, Sam, Besa a Christy a chytačky Narci, Mag a Zuzka. Tuhle skupinu lidí můžeš na zápasech nejčastěji vidět. Tým však tvoří mnohem více lidí, ale jak jsem řekla já i ty, bylo by to na celou knihu. – uculí se –

Katelyn: Děkuji za krásné a „krátké“ shrnutí. – usměje se  Sama se v tom teď mnohem lépe vyznám a navíc vidím, jak máme skvělý tým – zvlášť Rheušku, o které jsem třeba vůbec nevěděla, že je tak skvělá! Moc ti děkuji za rozhovor, určitě se na něj můžeš brzy těšit v HK! –znovu se usměje – A teď už mi zbývá jen popřát vám všem hodně štěstí na zápasech a Vivat!

Andra: Fík za rozhovor. Vivat!

Pro Hadího krále
Katelyn Brown

2 komentáře

  1. Skutečně pěkný a čtivý rozhovor!
    Nebyla ale nastolena nejzákladnější otázka, a sice: "Je Andra stejný kruťas, jako Zůza Hrůza?" 😀

    • Tygříčková je daleko horší! Za mě hráči dostávali za poctivou práci proteinové sušenky, Andra nás nechává hladovět! 😀

Komentáře jsou uzavřeny.