Požár na hradě

Jelikož mám velikou oblibu v hasičině, rozhodla jsme se zamyslet nad tím, co by se stalo, kdyby začaly hořet jednotlivé kolejky nebo dokonce celý hrad. Mně jako hadovi by se asi těžko soudilo, jak by se zachovali třeba Havraspárští. Kecám tu, ale pořád jen o studentech. Jak by se ale v těchto situacích zachovali zaměstnanci nebo profesoři? Jsou oni důkladně proškoleni? Není lepší zbůsob, než se pár lidí zeptat.

** Aimée Leavittová **

1. Co bys udělala, kdyby vám začala hořet kolejní místnost?
Já? Jak se znám, začala bych strašně panikařit, možná bych i nějakou slzu uronila a doufala bych, že s tím naši skvělí havránci dokážou něco udělat. – směje se –

2. Myslíš, že jsou zaměstnanci a profesoři řádně proškoleni?
Jsem si tím na 99,99 % jistá! Hlavně pokud by to nebyl Zložár, předpokládám, že by oheň rovnou zvládli uhasit. – usměje se –

3. Zvládla by vaše prefektka organizovaně evakuovat celou kolej?
Ano, naše prefektky by to zvládly na jedničku s hvězdičkou. – usměje se –

** Barbara Arianne Lecter **

1. Jsou profesoři a zaměstnanci školy řádně proškoleni?
Zaměstnanci školy jsou proškoleni na všechno možné. Na normy spotřeby pergamenu, na počet kroků, které smějí po chodbách školy udělat, i na to, jak se zachovat při nedostatku kávy v termínovou neděli. Myslím, že by se jistě nějaké školení o požární bezpečnosti našlo.

2. Jak byste se zachovala při požáru Velké síně?
Rozhodně bych se síni vyhnula. Ono chodit někam, kde hoří, není moc rozumné.

3. Znáte nějaká hasící kouzla?
Tak klasické aquamenti dokáže divy, ono se naštěstí tak často nestává, že by hořelo. V učebně lektvarů je to jiné, tam je zápal pro práci opravdu velký, takže studenti občas i lehce doutnají.

4. Kdyby se měl celý hrad evakuovat, kdo by to měl mít na starosti?
Od toho má každá kolej své vedení.

5. Je škola zabezpečena proti požáru? Pokud ano, jak?
Já bych řekla, že jelikož je škola plná čar a kouzel, tak by k požáru dojít nemělo. Problém nastává při požárech způsobených černou magií, jako například za dob studia jistého Harryho Pottera. Mám pocit, že některá místa doutnají do teď. Ale jak jste si mohla všimnout, požár se díky magii nerozšířil dál.

6. Myslíte si, že by se měli nechat proškolit i studenti nebo alespoň primusové a prefekti?
Hlavně si myslím, že každý má aspoň trochu selského rozumu a ví, jak se v takové situaci zachovat. Rozhodně si nenapíchneme špekáčky a nepůjdeme opékat…

7. Jak byste zachránila vaše žáby při požáru vašeho domu?
Jelikož jsou žáby na dobře chráněném místě mimo hrad, nemyslím si, že by se jich požár nějak dotkl. Pokud ano, postarala bych se o to, aby se přemístily na bezpečné místo.

8. Zažila jste někdy velký požár na hradě?
V průběhu Ohňového dne sem tam někdo vzplane. Podle velikosti účesu se dá hovořit o velikosti požáru… A to pak stojí za to, zejména ta pohroma, co mu pak zůstane na hlavě…

** Andra Tigers **

1. Co bys udělala, kdyby vám začala hořet kolejní místnost?
Sebrala bych co nejvíc košťat, aby nepřišla k úhoně. Pak bych zdrhala, samozřejmě.

2. Myslíš, že jsou zaměstnanci a profesoři řádně proškoleni?
Někdo původem z Nebelvíru by možná oheň statečně uhasil, zbytek by se však o nebohé studenty a osud školy vůbec nestaral a raději vzal nohy na ramena.

3. Zvládla by naše Zuzka jako primuska organizovaně evakuovat celou kolej?
Zuzanka by své spolužáky určitě zamkla ve společenské místnosti a klíčovou dírkou by pozorovala, jak se kdo zachová. Chování svých spolužáků by si pečlivě zapisovala a výsledky pak použila do eseje z psychologie.

4. Myslíš že by Zpýťa začal zachraňovat dřív sebe a mladší spolužáky, nebo pokladnu? – rozesměje se –
Zpýťa by zachránil spolužáky, kteří mu něco dluží, pod vidinou, že mu ty peníze někdy určitě (ať už po dobrém, nebo po zlém) vrátí. Takže… dlužte Zpýťovi peníze, zachrání vám to život!

Pro Hadího krále
Monika Fireová

3 komentáře

  1. NaSaŠí Jackson
    3. 2. 2018 (21:34)

    Výtečné otázky, líbí se mi, jak jste je pro každého uzpůsobila zvlášť! Ale teda… panu Zpytlovi se nikdy nehodlám zadlužit, ona jedna věc je si nechat zachránit život, ale na druhou stranu… kdo by to chtěl mít až do smrti předhazováno na talíř? 😀

Komentáře jsou uzavřeny.