Rozřazovací stolička: „Pravděpodobně to bylo moje poslední rozřazování.“

Rozřazování do kolejí a Moudrý klobouk, to jsou v podstatě synonyma a jedno bez druhého prakticky neexistuje. Často se však zapomíná na ostatní neméně důležité členy hradního inventáře, bez kterých by rozřazování nebylo oním zážitkem, který z něj všichni máme do konce svých či cizích životů. Moudrý klobouk totiž není jediný, pro koho je den rozřazování nejdůležitější v roce, jen je jeho nejviditelnější hvězdou./em>

Protože v Hadím králi chceme ukázat i tyto neviditelné hrdiny, rozhodli jsme se dát prostor jedné z nejdůležitějších členek rozřazovacího týmu. Rozřazovací stolička si se mnou laskavě pohovořila a dozvěděl jsem se šokující informace. Rozřazovací stolička příště pravděpodobně nebude součástí tradičního bradavického rituálu, protože odmítá být nadále ve stínu Moudrého klobouku:

„Abych pravdu řekla, už mě to všechno unavuje, celé to oddřu já. Celý den jsem na nohou a všechnu slávu slízne Moudrej klobouk, kterej si na mně celou dobu jenom hoví. Pravděpodobně to bylo moje poslední rozřazování.“

Stoličce musím dát jednoznačně za pravdu. Kdy jste si naposledy vzpomněli na Rozřazovací stoličku vy? Já vám to povím. Nikdy. A přitom na ní spočívalo vaše pozadí právě při jednom z nejdůležitějších momentů vašeho života, při hovoru s Moudrým kloboukem. Tím však trucování stoličky neskončilo.

„Už nejsem nejmladší a nohy už mi neslouží. Sedák mám sedřenej z toho neustálýho vrtění. Potřebovala bych polstrování, po kterém volám už několik desetiletí a stále nic,“ vyjmenovávala nevyhovující pracovní podmínky a nebyla k zastavení, „ještě před dvaceti lety bych řekla, že vydržím mnohem déle, ale to víte, dnešní děti, to je samá čokoládová žabka, Bertíkovy fazolky, toto, tamto, váží to metrák, pak to na mě hupsne, div mi příčky neprasknou, na takový kolohnáty prostě nejsem stavěná.

Je až s podivem, že Rozřazovací stolička vydržela celá staletí bez výraznějších zásahů do konstrukce. Tudíž na stejném sedáku seděli kromě vás i ti největší kouzelníci historie, ať už to byl Albus Brumbál či naopak i Tom Rojvol Raddle.

Kdybych věděla, co z toho floutka vyroste, zapíchla bych mu třísku do…“ Tak děkujeme Rozřazovací stoličce za rozhovor.

Nezbývá než doufat, že se Rozřazovací stolička dovolá svých práv, bude jí vyhověno, bude náležitě opravena a zpevněna. Budoucí nováčci si pak budou moci užít tradiční rituál třeba už i s polstrováním. A jak na Rozřazovací stoličku vzpomínáte vy?

Pro Hadího krále
Hayden Folivora

Miniaplikace

5 komentářů

  1. Škoda že stolička nedostala potah dřív… Dva týdny mě z ní bolela zadnice.

  2. Parádní rozhovor! Zajímalo by mě, jak se k tomu staví Moudrý klobouk!

  3. NaSaŠí Jackson
    12. 2. 2018 (16:14)

    Mrzí mě, že redaktor stoličku utnul, věřím, že měla na jazyku (na sedáku?) důležité poselství!

Komentáře jsou uzavřeny.