Otištěný dopis od Angely Grey-Slytherin

Vážení drazí současníci,
jsem ráda, že jsem dostala trochu toho prostoru ve Vašem Hadím králi, a mohla tak vejít ve známost tragická událost, která mě dostihla na mém Letním Zeleném Sídélku, které jsem díky ní musela kvapně opustit. Od té doby se zdržuji na neznámém místě o vodě, skývě chleba a jiných nezbytnostech pro mé domácí skřítky.

Velmi mě potěšilo, že můj pohnutý osud pohnul celým Zmijozelem a oko nezůstalo suché, ač tak došlo k zaplavení zmijozelské kolejky. Dopis, který mi od vás sova donesla, mě velmi mile překvapil. Ale na druhou stranu, trochu jsem to čekala…

Omlouvám se, že jsem nepřečetla podpis, nevím tedy, komu bych měla za tak velkorysou nabídku poděkovat. Dobrovolně se nabídnout zaplatit za mne dluh za způsobený pád školy v roce 2004 je opravdu šlechetné. Ten podpis jsem nepřečetla, protože byl zcela rozmazán, pravděpodobně sova celou cestu plakala, když si představila, kolik luxusního zrní by za tolik peněz bylo. Myslím, že jméno pisatele dopisu stejně není až tak důležité, protože jste se na tom jistě shodli celá kolej.

Je pravdou, že jsem slyšela, že v dnešních časech je Zmijozel nejbohatší kolej na světě nebo minimálně v Bradavicích. Proto tedy není divu, že jste se mohli rozhodnout tak, jak jste se rozhodli. Nesmírnou zásluhu na vašem bohatství má prý váš nový šikovný pokladník. Slyšela jsem v jeho souvislosti něco jako „Vykořisťovatelský Pytlik“ – pravděpodobně nějaký účinný způsob vybírání peněz do cechovní pokladnice. Jmenuje se to sice pitomě, ale je-li to účinné, jelito ten pokladník nebude.

Vážená paní ředitelko, drahá NaSaŠí, zajistěte prosím převedení finančních prostředků v dlužném objemu na účet v Gringottově bance co nejdříve, aby tato trapná záležitost byla ze světa zlikvidována co nejdříve. Mnohokrát děkuji.

Co se týče mého zamýšleného uvěznění v Azkabanu, nejsem si jista, zdali tuto nabídku přijmu. Je mi sice k pobytu nabízen i polibek a v mém věku se podobné nabídky již příliš nehrnou, ale mozkomor nikdy nebyl můj typ. Doufám, že po zaplacení dlužné částky zmizí ze světa vylepené zatykače s mou podobenkou a já se budu moci vrátit dožít ve vší skromnosti na některém ze svých třiadvaceti zmijozelských sídel.

Angela Grey-Slytherin

3 komentáře

  1. Šmankote! Už běžím! -celá upocená se řítí ke Gringottům pomoci zubožené kolegyni-

  2. Žába Lecter
    24. 4. 2018 (17:50)

    Poslala jsem něco (málo) na konto, aby po tom obřím placení měl pár drobných aspoň HK na výplaty…

Komentáře jsou uzavřeny.