Proč profesorka Wynne opustila Kruval?

Minulost profesorky Wynne, nebo chcete-li, madam EJWy, je poměrně neznámá a plná nešťastných náhod týkajících se výhradně lidí, kteří se jí znelíbili. Všichni víme, že pochází odněkud ze severu, kde vystudovala kruvalský Institut čar a kouzel. Je obecně známo, že už nějaký ten pátek sídlí na bradavickém hradě. Zima na severu je příjemná jak patro spálené od pizzy. I přesto se tam však madam EJWa velmi ráda vrací ve svých volných chvílích a dle svých vlastních slov Kruval miluje. Minulost profesorky byla zahalena rouškou tajemství, kterou se podařilo odkrýt investigativní klace Hadího krále.

Existuje tucet teorií, které musel prozkoumat nejslavnější EJWolog současnosti, než jsem se dobral pravdivé verze a světe, div se, střípky pravdy jsem měl celou dobu pod nosem. Tam vlastně ne, ale na dně šuplíku. K pravdě mě přivedl autorizovaný životopis madam EJWy. Původně jsem mu nepřikládal větší váhu. Autorizované životopisy jsou snůška lží a polopravd, kde by člověk pravdu sotva pohledal. Ostatně, známe to všichni. Já, když jsem se hlásil do prestižního Hadího krále, tak jsem měl v životopise víc let praxe, než kolik mi je skutečně let. Fakt smůla, že to teď musíte číst.

Přirozená krása profesorky Wynne je do dnešních dní nepřehlédnutelná, není tudíž žádným překvapením, že po ní již na kruvalském Institutu prahly desítky chlapců i mužů. Vedena ctižádostí (někdo tomu říká láska, což není případ madam EJWy) si vybrala toho nejúspěšnějšího a nejbohatšího z nich. Ředitele Wynneho. Vztah to byl téměř idylický. Tedy, pokud za idylku považujete italskou domácnost, a teď pro změnu nemám na mysli pizzu ani těstoviny.

Je to pár let zpět, kdy se stala událost pro mudly známá jako výbuch sopky Eyjafjallajökull, kvůli které nemohla několik dní létat celá Evropa, a to ani kouzelnická. Po tři dny byl zákaz vzletu košťat a létajících koberců. Nejednalo se však o výbuch sopky Eyjafjallajökull, ale o výbuch madam EJWy. To se prostě stane, když ji rozzuříte. Doporučoval bych vám, abyste to nezkoušeli. Odevzdávejte své úkoly včas a bez gramatických chyb, nebo dopadnete jako nebožtík ředitel.

Etymologie vzniku názvu sopky Eyjafjallajökull je zjevná – výbuch Ejwy – Ejfy – Eyjfy – Eyjafy a tak dále.

Ředitel Wynne sice její výbuch přežil, nicméně necelý rok poté nezásobil madam EJWu dostatkem karkulinek v čokoládě, a jak je výjimečně pravdivě řečeno v autorizovaném životopise: „Pan Wynne nešťastnou náhodou zemřel – z přízemí se vznesl do čtvrtého patra těžký klavír a spadl mu na hlavu.“ Pravda je taková, že madam EJWa rozpoutala po jednom ze svých návalů vzteku vichřici. U nás známou jako vichřici Joachim. Pamětníci si jistě pamatují na utrhané střechy, zlámané stromy a poškozené silnice. To byl už jen dozvuk toho, co rozpoutala madam EJWa v Kruvalu, následkem čehož nešťastnou náhodou zemřel její první manžel a tak profesorka Wynne poprvé ovdověla (a ne naposled).

I přestože se jednalo o nešťastnou náhodu (jak jinak!), nebyla již madam EJWa v Kruvalu vítána a Kruval opustila, ale i přesto je tam mnoho usedlíků, kteří ji stále rádi vidí. Cesta do Bradavic však byla ještě dlouhá a mezitím potkala dalšího manžela a toho pak pro změnu potkala nešťastná náhoda, znáte to, náhoda si nevybírá. Nicméně toto období stále zůstává pod rouškou tajemství. Já se v tom vrtat nehodlám, protože bych nerad, aby mě potkala nějaká ta nešťastná náhoda.

Nechci na nikoho ukazovat, ale už tušíte, kdo stojí za bradavickou časoprostorovou puklinou?

Pro Hadího krále
Hayden Folivora

6 komentářů

 1. Lucas Redferrum

  Takže, celou dobu nás ministerstvo kouzel, vedení školy a dokonce i rodiče mystifikovali? Já jsem věřil, že ta sopka opravdu bouchla 🙂

 2. Hayi ty jsi skvělý redaktor, strašně ráda čtu tvé články, jsou vždycky zábavné a zvednou mi náladu 😀 -Soo

 3. Inees Rut Gowstring
  25. 5. 2018 (12:28)

  těch náhod je podezřele mnoho.. už asi vím, na které předměty se v zájmu vlastního zdraví raději přihlašovat nebudu 😀

 4. Zpytlehněv Zďáblíkov
  25. 5. 2018 (14:20)

  Řeknu ti…máš teda odvahu o tom psát takhle veřejně. Ještě by se mohlo stát, že HK najednou zmizí z povrchu zemského a jeho šéfredaktorovi se stane nějaká ošklivá nehoda! 😀

 5. Cassandra Aurora Nott
  3. 6. 2018 (03:12)

  Uf, Hayi dávaj si pozor, nech sa ti nič nestane 😀 ale díky za tvoju obetu a skvelý článok, čo si nám priniesol 🙂 😀

Komentáře jsou uzavřeny.