Spící móda

Zpytlehněv Zďáblíkov – je mladý a dle jeho vlastního názoru i nadaný módní návrhář. Krátce po vydání návrhářského článku od madam Jackson přišel k nám do redakce s hromadou střihů a trval na tom, že jeho návrhy musíme v Hadím králi také otisknout. Konstruktivní kritice jeho výtvorů se bránil slovy „ale máma říkala, že je to pěkný“, a jelikož odmítal odejít, dokud nedostal slib, že jeho návrhy zveřejníme, přinášíme vám tedy další, neplánovaný díl návrhářské rubriky.

Jako u většiny začínajících návrhářů jsou díla tohoto autora spíše neznámá. Nejviditelnějšími návrhy se nejspíše staly čtyři pánské, kolejní obleky použité v sedmiboji. Mělo se jednat o mužskou variantu společenského oděvu Edice Hogwarts, ke které momentálně existují pouze dámské šaty.

Kolekce sklidila veliký úspěch, nebo to alespoň její autor přesvědčeně tvrdí.

Edice Hogwarts – Staré časy
„Proč nosit něco nového a nevyzkoušeného, když si můžete obléci to, co nosil už váš pradědeček a před ním i jeho pradědeček? Všechny dobré věci byly už dávno vymyšlené a u oblečení to platí dvojnásob. Nemá smysl utrácet za nejnovější modely, jelikož móda jde kupředu mílovými kroky a co koupíte dnes, bude již zítra zastaralé. Buďte tedy chytří. Buďte zastaralí rovnou!“

Edice Hogwarts – Dokonalý gentleman
„To sice nejste, ale v tomto slušivém obleku se za něj můžete alespoň vydávat. Jste-li křupan, buran nebo dokonce ukázkový vidlák, tento oblek je pro vás ten pravý. Dokonale zakryje vaše pravé já a vy se budete moci alespoň na chvíli stát slušným mladým mužem. Máte-li na sobě oblek dokonalého gentlemana, riziko odhalení je minimální. Garantujeme vám, že nikdo nic nepozná…alespoň tedy dokud nepromluvíte.“

Edice Hogwarts – Solidní základ
„Koho by zajímaly nejnovější módní styly a trendy, když můžete mít dlouhý plášť až úplně na zem? Zakryje křivé nohy, chlupatá lýtka i odřená kolena! A pokud máte díru na kalhotách nebo kalhoty nemáte vůbec, nikdo se vám nebude smát. Stačí zapnout na knoflíčky a můžete být i po zbytek večera nadále frajer!“

Edice Hogwarts – Zběsilý řev
„Budete si připadat jako lev! Červený plášť je vyroben z materiálu tak nepříjemného, že zaručeně budete zběsile řvát po celou dobu, co ho budete mít na sobě. Společenská konverzace na slavnostních akcích by tak mohla být lehce problematická, ale na famfrpálovém stadionu budete zaručeně nejhlasitější fanoušek ze všech!“

Další z návrhů, které mohly být na hradě viděny, jsou kočičí šaty, které se objevily na PU. Autor tvrdí, že tyto šaty byly dělány pro madam Flyovou. Vyhotoveny byly dvě verze, jedna verze s rukávem a druhá bez. Na Příčnou ulici se z nějakého důvodu dostala méně povedená a ošklivější verze s rukávem.

K těmto šatům byly pro madam Flyovou navrhnuty ještě samostatné podkolenky s kočičím vzorem, které se však na pulty PU nedostaly. O pár měsíců později se podobný návrh objevil v salónu Stříbrná Nit. Autor se kvůli tomu dodnes rozčiluje a i celá redakce byla nucena si tuto křivdu vyslechnout. Několikrát.

Punčoch autor navrhnul ještě mnoho.

Když mu však bylo řečeno, že by se měl věnovat něčemu pořádnému a že už mu žádný obrázek polonahé dívky ve vysokých ponožkách neotiskneme, smrtelně se urazil a vrhnul se pro změnu na návrhy šatů.


Kromě šatů, které se ke konci začaly nebezpečně zkracovat, navrhnul Zpytlehněv Zďáblíkov i dva kolejní předměty, které se pro nedostatek jiných návrhů dostaly do oběhu. Jedná se o Zmijozelskou plynovou masku, která byla vyhotovena kvůli obrovské hromadě špinavých ponožek ve sklepení, kterou nikdo nechce uklidit, a o Zmijozelské kožené kalhoty.

Zmijozelská plynová maska
Jste oškliví jak noc a navíc máte nehezkou nakažlivou chorobu? Tato slušivá maska zabije dvě mouchy jednou ranou…a navíc se na vás nebude muset nikdo koukat! (V kombinaci se Zmijozelským smrdutým mrakem od sebe spolehlivě odeženete všechny kolem.)

Zmijozelské kožené kalhoty
Nemáte peníze na kalhoty vyrobené z hadí kůže? Tato slušivá náhrada vás jistě uspokojí. Pokud k ostatním budete stát pouze z pravé strany, nikdo nic nepozná!

Dalším návrhem, který nám Zpytlehněv předložil, byl tento kabát. Bližší popis k tomuto dílu jsme bohužel nedostali.

Autor se zkusmo pokusil i o návrhy plavek, jelikož usoudil že zimní kabát by nemusel mít v parném horku takový úspěch.


Posledním výtvorem, který nám autor ukázal, byly modré síťované šaty, jejichž návrh nedávno odeslal do hradní brigády a nyní čeká na ohodnocení.

Síťošaty
Máte rádi rybářské sítě, ale nechcete chodit úplně nazí? Síťošaty řeší tento odvěký problém! Vyjděte ven ve své oblíbené síti beze strachu, že někoho pohoršíte!

Tím se naštěstí autorovy zásoby návrhů vyčerpaly a redakce se zase mohla jít věnovat své práci.

Pro Hadího Krále
Spící móda ZZzzz

10 komentářů

 1. Hrozně se mi líbí ty fialové šaty! A Lajničce to v kabátku moc sluší 😀

 2. Zpytlehněv Zďáblíkov
  17. 8. 2018 (14:16)

  Dostat Lajničku do kabátku taky bylo pěkně těžký! Pořád si ho sundavala a zahazovala 😀

 3. Já bych chtěla všechny černobílé věci na Příčný! Nebo bez Příčný do mého šatníku!!:))
  Opravdu krásné modely (ale u těch černobýlích bych nemusela přemýšlet, co z toho na mě vyleze za šedivou..:D)

  Márč

  • Zpytlehněv Zďáblíkov
   20. 8. 2018 (11:34)

   Speciálně kvůli tobě navrhnu nějakou šedivou duší kolekci! 😀

 4. Johohoooo!! Nejlepší!:D Ale ať to, prosím, není bílý pytel s dírami na oči, jako máme na hradě:D Má své kouzlo, ale žádná paráda:D

  Márč

 5. Ty jsi prostě skvělý návrhář a doufám, že ti ty návrhy projdou 😀 když ne, v neděli pokecám s Kejtou 😀 -Soo

 6. Nečekala jsem, že má Zpýťa skutečně takový talent, dokud jsem se nepřesvědčila na vlastní oči. Smekám…

Komentáře jsou uzavřeny.