Zbloudilý potlouk – mýtus nebo realita

Potkat se s klasickým potloukem je v dnešní době běžné. Na zápase, při tréninku nebo na Příčné ulici v prodejně Prvotřídních potřeb pro famfrpál. Potlouk sám o sobě je dost nebezpečný, ale opravdu existuje onen zbloudilý potlouk? Nebo je to jen mýtus, který využívají starší studenti Bradavic ke strašení mladších.

Každá bedna s famfrpálovými míči obsahuje jeden camrál, dva potlouky a jednu zlatonku. Tak to stojí v krámku na Příčné ulici, kde si takovou bednu může pořídit každý za menší obnos 9-13-2. Tudíž není úplná kontrola nad všemi potlouky v naší škole. Občas ho někdo zapomene na hřišti po tréninku nebo špatně uzavře bednu. Takový potlouk je ztracený, ale ne zbloudilý.

Ve starých článcích a knihovně jsem nalezl několik záznamů o věci, která se velmi podobá zbloudilému potlouku.

13. srpna 1509, záznam z deníčku jistého Kayla Neverhooka
Vracel jsem se od tetičky Agnes, když najednou kolem mne proletěla nějaká koule. Ohlédl jsem se za ní, ale zmizela tak rychle, jak přiletěla. Naštěstí se mi nic nestalo, ale utíkal jsem co nejrychleji domů.

30. ledna 1773, dopis zaslán Marvinem Greenem na Ministerstvo čar a kouzel
Žádám Ministerstvo čar a kouzel o prozkoumání záležitosti „Nevysvětlitelných děr v mém domě“. Každé druhé pondělí mám ve zdích domu díry kruhového tvaru. Bydlím na samotě za městem, v okruhu 10 km není žádný jiný dům. Opakuje se to již druhý měsíc. Prosím o pomoc.

6. dubna 1964, famfrpálový zápas Ballycastelští netopýři vs Kenmarská káňata
Odrážeč káňat svou pálkou odpálil potlouk tak vysoko, že se do konce zápasu nevrátil a nenávratně zmizel. Komentátor reagoval slovy: „To byla taková pumelenice. Myslím, že se potlouk rozprskl nebo se vrátí až v zimě.“

Mnozí berou zbloudilý potlouk jako mýtus, nebo dokonce jako legendu. Ale každá legenda je založená na částečné pravdě. Na našem hradě se o zbloudilém potlouku začalo šuškat asi před půl rokem. Nikdo to ale nechtěl říct nahlas. Na hradě by se zbloudilý potlouk dal potkat na třech místech. Individuální trénink, kolejní trénink a famfrpálový zápas. Na těchto místech se musí cítit jako doma, asi těžko ho potkáte v laboratoři nebo v kuchyni, ale člověk nikdy neví.

Nakonec jsme se k pravdě dokázali dostat a vypátrali jsme, jak to se zbloudilým potloukem opravdu je. Ano existuje, zbloudilý potlouk byl viděn, jak se snaží zaútočit na studenta. Ten ale svou výbornou prací s koštětem dokázal potlouk odehnat a zachránit se.

Tímto chci varovat veškeré obyvatele hradu. Zbloudilý potlouk na Vás může přilétnout odkudkoliv. Pro jistou mějte vždy připravené koště nebo nějakého otloukánka, za kterého se můžete schovat. Nesnažte se potlouk zneškodnit hůlkou, potlouk je extrémně rychlý, netrefíte ho a ublížíte někomu jinému. Snad se na ošetřovně neobjeví nikdo s vytetovaným potloukem na obličeji.

Pro Hadího Krále
Lucas Redferrum

3 komentáře

  1. Lucasi, tak tímhle článkem jsi mě rozsekal 😀 😀 nebo to možná bude tím zbloudilým potloukem, který je asi zaujatý mnou, jaksi ho vídám na každém tréninku nejméně dvakrát.
    -Soo

  2. Hm, koště na obranu nosím s sebou skoro pořád, ale pro jistotu si tedy najdu i nějakého toho (p)otloukánka 😀
    Supr článek!

Komentáře jsou uzavřeny.