Ďáblova jáma

Každého určitě aspoň jednou za jeho dlouhý kouzelnický život zajímalo, jak moc je vlastně ten Ďábel štědrý. A jelikož né každý je tolik ochotný zjistit pravdu, přišli jsme MY a obětovali náš velmi drahocenný čas, jen abyste vy měli ten nejlepší přehled o všech pokladech, které můžete najít.

Ďáblova jáma – kouzelné místo nacházející se v Prasinkách. Určitě tam většina z nás zabloudila a mnohdy i odnesla jeden z pokladů, které si pro nás Ďábel připravil. Můžeme zde objevit Bertíkovy fazolky, svrčky, šémy, šťávy z ďáblova osidla, čokoládové žabky, bylinky jako například Mandragoru, Atropu nebo Bistortu, či dokonce bomby hnojůvky.

V Ďáblově jámě se dozajisté pozastavila velká část osazenstva hradu. Každý tam strávil různě dlouhou dobu a byl více či méně úspěšný. Kdo se ale může chlubit největším počtem průchodů za svou existenci na hradě?

Nejúspěšnějším člověkem je, jak se dalo čekat, Indris Elwinor, která má na svém kontě již přes 110 tisíc průchodů, následována Loralei Silwerin s úžasnými 105 tisíci. A za třetí nejúspěšnější, s 89 tisíci průchody, se může považovat Hekatea Centaurix.

Mezi osoby, které stojí za to zmínit, patří také určitě Selina Garcia, Jagga Viggo, Marguerita Laux či Isabell Tenebris, z nichž má každá dívka již více jak 60 tisíc průchodů.

Nejúspěšnějším dívkám jsem položila několik málo otázek, které, jak doufám, nezajímají pouze mě.

„Dokázala bys odhadnout, kolik času jsi již strávila celkem v jámě? Co tě pořád táhne zpět?”

Indris: „Čas odhadnout opravdu nejde, protože jsem měla období, kdy jsem se tam vyskytovala více a kdy méně. Budou to ale určitě desítky hodin. A co mě táhne zpět? Je to zábava a neustálé překvapení. Také se u toho dobře přemýšlí.”

(poznámka red.- každý průchod zabere minimálně deset vteřin, celkový čas tak je 1 100 000 vteřin, což je přibližně 300 hodin, reálný odhad však bude mnohem vyšší, klidně až k 400 hodinám)

„Z jakého důvodu navštěvuješ jámu? Prostě tě to baví nebo za účelem zisku?”

Loralei: „Ze začátku jsem tam chodila, abych získala magíky, třeba magík ‚Častý host‘ je oříšek. Teď tam chodím pro zábavu a samozřejmě kvůli věcem, které tam získám, dá se na nich hezky vydělat.”

„Co děláš s věcmi, které najdeš v jámě?”

Hekatea: „Většinu nálezů z Ďáblovy jámy daruji – dělám si zásoby, abych měla co darovat přátelům nebo koleji.”

Děkuji děvčatům za odpovědi a nyní už se konečně dostáváme k tomu, co chceme všichni slyšet – statistika. Požádala jsem několik studentů, aby si pro své následující průchody pečlivě zaznamenávali vše, co najdou. Někteří byli nováčci, někteří už zkušení studenti. Někteří měli po svém boku mazlíka, jiní ne. A jak to tedy dopadlo?

Veškeré výše zmíněné údaje jsou průměrně nalezené předměty na každých 1000 průchodů.

Jak jste si mohli všimnout, průměrně můžete nalézt 196 fazolek, což je zhruba jedna za každých 5 úspěšných průchodů. Pokud bychom měli ale brát v potaz horní a dolní hranici, celkový výsledek se může lišit až o 20 fazolek.

S nalezenými svrčky to už tak slavné nebylo. Průměrně bylo nalezeno 84 svrčků, což vychází zhruba jeden na každý 12 úspěšný průchod. Horní a dolní hranice se může opět lišit až o 20 – 30 svrčků.

Co se týče šťáv, průměrně najdete jednu za každých 500 průchodů, pokud ovšem budete mít štěstí, bude to jedna za zhruba 330 průchodů.

Šémy na druhou stranu můžete najít jednodušeji než šťávy. Během 1000 průchodů získáte jeden šém za 330 průchodů či v lepším případě jeden za pouhých 200.

Žabku povětšinou najdete pouze jednu a občas k tomu i tak musíte mít kapku štěstí.

Pokud navštěvujete jámu právě kvůli bylinkám, budete mít pravděpodobněji větší štěstí při lovení z jezera. Pouze výjimečně jsme našli bylinku a pokud ano, jednalo se nejčastěji o Atropu bella-donnu.

Úplně nejhůř dopadly bomby hnojůvky, kdy se nikomu nepodařilo najít jedinou bombu. Pokud se ovšem o tomto zapeklitém pokladu chcete dozvědět více, určitě stojí za to přečíst si tento článek od Lucase, který dělal vnitrokolejní průzkum.

Před koncem zmíním ještě mazlíčky, kteří mohou být vcelku užiteční. I když fazolek našli pouhopouhých 20 procent k celkovému počtu (což vychází na zhruba jednu fazolku na každých 23 průchodů), svrčků našli téměř dalších 90 procent, kdy byl nalezen jeden svrček za každých zhruba 14 průchodů.

Na konec bych řekla, že pokud chcete zbohatnout nějakým jednoduchým způsobem, sáhla bych spíše po soutěžích. Proč, když můžete najít cenné předměty, tážete se? Odpověď je jednoduchá – je to absolutní žrout času. Pokud budete mít štěstí a uhodnete každé slovo, jak nejrychleji jen můžete, i tak ztratíte nejméně 3 hodiny a přitom není vůbec zaručené, že všechny tyto předměty najdete. Doba strávená v jámě se proto může prodloužit o dalších x hodin, než naleznete to, co hledáte a během této doby byste určitě dokázali vypracovat tolik soutěží, aby Vám pokryly náklady na koupení dané věci či čehokoliv jiného.

Pro Hadího krále
Leila Dusk

6 komentářů

 1. A já si vždycky myslela, jakej jsem se svými 16 tisíci průchody borec 😀 No nic! Díky za skvělý přehled, Leil, ačkoliv mi úplně zničil iluze o mé úspěšnosti 😀

 2. Inees Rut Gowstring
  31. 3. 2019 (13:11)

  Leilo a z kolika vzorků se celkově statistika dělala? Taky by mě zajímalo jestli padla bomba při 32 tis našich průchodů v rámci Ďáblovy výzvy 😀 . Jinak skvělý článek a opravdu jsem se na něj těšila! 🙂

  • Nakonec z toho bylo jen něco kolem 6500 průchodů, pár lidí mi odpadlo, nu. Ale! 😀 Pak už mimo článek, co jsem si dávala věci stranou, to vyšlo bajvočko stejně. 🙂
   Jn, by mohl někdo napsat, ale stejně s tím spíš nepočítám. 😀

   A děkuji moc! ♥

 3. Super! Ta čísla jsou hrozně zajímavá, děkuji moc za průzkum, vyhodnocení a sepsání :))

Komentáře jsou uzavřeny.