Mise 1: Umučit famfrpálový tým

Famfrpál… To je sport, který je milován všemi kouzelníky a čarodějkami. Je to míčový a velmi nebezpečný sport, který můžou hrát jen ti vyvolení! Ne každý totiž musí přežít rány odrážečů nebo nárazy do tribun a překážek, když se člověk honí za malým zlatým míčkem, jenž je pro běžné oko téměř neviditelný.

Tenhle sport se hraje i na naší škole Čar a kouzel v Bradavicích. Týmy jsou rozděleny podle kolejí, tudíž na naší škole najdete oficiálně až čtyři týmy: havraspárský, mrzimorský, nebelvírský a zmijozelský. Ptáte se mě, jestli i profesoři a zaměstnanci mohou hrát tento sport? Odpověď zní, že nikdo neví. Najdou se zde profesoři, kteří by chtěli zůstat navždy mladí a snaží se zapojovat do studentských aktivit, i když už jsou… řekněme pod kamenem… a pak se najdou tací, kteří jen rádi pozorují, jak se studenti navzájem přizabíjí na hřišti, když se hraje o školní famfrpálový pohár. Každý takový tým potřebuje svého kapitána a poskoka v podobě zástupce kapitána. Tito lidé zastupují celý svůj tým a sjednávají tréninky. Dle mého názoru dohodnout kolejní trénink není lehká záležitost, přemluvit pana Nejvyššího, aby jim dal pronájem za polovic, není snadné a vlastně nikomu se to doposud nepovedlo! Stejně jako všude jinde mezi týmy panuje rivalita, kdy si jeden přeje, aby se tomu druhému nejlépe hodinu před důležitým zápasem něco přihodilo, zmizel nebo vážně onemocněl.

Tahle rivalita panuje i mezi samotnými kapitány, tak co se stalo, že je mé nebohé oko spatřilo spolu sedět u Rosmerty a vesele se vybavovat?! Tento moment se mi povedl zaznamenat díky mudlovské zaznamenávající krabičce zvaný fotoaparát, abyste se přesvědčili sami, že nelžu!

(Pravý majitel fotky je Zpytlehněv Zďáblíkov [poznámka korektorky: který ji ukradl primusce], ale pro jeho smůlu se mu zkřížily cesty s věhlasnou šéfredaktorkou Hadího krále, která ho vyzpovídala, ukradla mu fotku a zamkla v nějakém sklepě v Prasinkách.)Co si o tom myslíte, milí čtenáři? Všichni kapitáni pohromadě bez svých asistentů, kterých se dle mého názoru zbavili stejným způsobem jako šéfredaktorka pokladníka uspávacím lektvarem, teda krom Jenny, která se pro změnu zbavila zástupkyně trochu jiným způsobem… ale hlavu vzhůru, co může být lepší, než dělat kapitána a zároveň zástupce? Nikdo vám do ničeho nekecá!

Zaslechla jsem jednu nejmenovanou kapitánku Loralei, která se nad svou poznámkou o mučení zeleného týmu hladem jen zasmála a že pokračování ve šlépějích exkapitánky Andry jí jen prospívá. Zatímco její tým dál hladoví, Lorijen sílí a její rány jsou víc a víc smrtící, náhoda? Nemyslím si.

Žlutá kapitánka Jenny zvolila přesně opačnou taktiku. Ta naopak svůj tým vykrmuje až až. Žlutí jsou pak pomalí a létají jen těsně nad zemí, poněvadž je koště nezvládá nést výš. Modrá kapitánka Aya zvolila podobnou strategii a svůj tým vykrmuje pouze čokoládou. Modrým se tím pádem zvyšuje hladina cukru v krvi, stávají se závislými a udělají za tabulku čokolády vše, co jim kapitánka přikáže. Čekala jsem na odezvu od červené kapitánky Theresy, ale ta jen tiše popíjela máslový ležák a sledovala, jak jí pomalu dochází. Možná se k tématu ani nevyjádřila, poněvadž si Nebelvír prochází těžkým obdobím a vysokou úmrtností famfrpálových hráčů. Nesmíme zapomenout, že i sama Theresa už má nakročeno do hrobu, co se týče famfrpálové kariéry.

Krom Zpytlehněvova mého svědectví mě zajímal i názor ostatních. Zeptala jsem se několika hráčů famfrpálu, co si o shledání kapitánek U Tří košťat myslí oni. Jejich reakce se dosti lišily.

Jako první jsem si odchytila hráčku modrého týmu Indris Elwinor, která září nejen na hřišti, ale i ve školní lavici. V Ďáblově jámě navíc dost konkuruje naší zelené kapitánce Lori a pomalu, ale jistě dohání i naši šéfredaktorku na postu odrážeče. (zapisuje naštvaně a nadále si hlídá zkušenosti této hráčky)

Indris Elwinor: Myslím, že je to celkem jasné. Určitě se snažili dohodnout vhodné termíny pro nastávající famfrpálové zápasy. Zároveň určitě přemýšlí, jak potrestat pana ředitele za jeho zjevnou neaktivitu ve všech věcech, které souvisí s famfrpálem. — zaculí se 

Eivli Sselene a Emma Ellie Lewis zněly opravdu vystrašeně, když jsem se zmínila o jejich kapitánkách. Obě slepě důvěřují, že jsou kapitánky doprosrdečné osoby a že pouze plánovaly data zápasů.

Eivli Sselene: Myslím, že vím, o čem mluvily. Právě tehdy domlouvaly převrat ve světě famfrpálu. Né, dělám si srandu, určitě domlouvaly termíny našich zápasů. — nejistě se usměje —

Emma Ellie Lewis: Určitě preberali, ktoré dni nás budú ťahať z postelí za uši a so slovami: „Vstávať, vy spachtoši! Zápas!“Jedine v čo dúfam je, že to nebude v stredu o 2 ráno, alebo v sobotu o 12 poobede!

Odpověď Samanthy Aileen Massey a Elaine Robillard se mi však líbila nejvíc. Myslím, že kdybych nebyla přímým svědkem události, tak bych jejich verzím nejpravděpodobněji uvěřila.

Samantha Aileen Massey: Že by nějaká předzápasová domluva? Možná Lori dávala ostatním na srozumněnou, jaké peklo jim nastane, jestli si dovolí Zmijozel porazit. Nebo je ještě líp přesvědčovala, ať na zápasy s námi vůbec nechodí. Jsem zvědavá, jestli se jí to povedlo.

Elaine Robillard: Zepeklitá otázka. Myslím, že se snažily přesvědčit nebelvírskou kapitánku, že její tým nemá vyspávat a že zápasy budou začínat v sedm ráno.

Na stejnou otázku jsem se však zeptala i samotných kapitánek, abych se přesvědčila o svém svědectví. Kapitánky byly však velmi uzavřené. Nevím, zda se nějakým záhadným způsobem dozvěděly o mém odposlouchávání a tak se mi začaly vyhýbat. Já jsem byla ovšem lepší a podařilo se mi odchytit aspoň dvě kapitánky.

Aya Watanabe: Moc se omlouvám, ale to opravdu nemohu. Je to přísně tajné, žádná informace z naší diskuze nesmí uniknout. Veškerý záznam naší konverzace je střežen armádou sov v sovinci pana ředitele, ale nedoporučuji vám tam chodit, pan ředitel tu sice delší dobu nebyl, ale má jistou superschopnost objevit se v nečekaný moment na nečekaném místě. Pokud ovšem dostanete jakékoli informace z Theresy, Lori nebo Jenny, mohu vám s jistotou říci, že prošly důkladným kurzem lhaní pod mým vedením a vše, co vám sdělily, není pravda.

Kapitánka modrého týmu nám akorát potvrdila, že se nechce bavit o události, která nastala. Dala mi však za pravdu, že kapitánky pěkně lžou a nemám jim věřit ani slovo! Při zápisu odpovědi jsem vrazila do naší kapitánky, která po chvíli, co jsem se jí zeptala, zda mi odpoví na otázku týkající se famfrpálu, udělala oblouček zpět a snažila se mi utéct. Přiznejme si však, že Lori už nepatří k nejmladším osobám (potvrzuje rakvička, kterou sebou neustále tahá) a mé mladé, krásné a zdravé nohy ji doběhly. Bohužel, dozvěděla jsem se ještě míň jak od modré kapitánky…

Loralei Silwerin: Tak na to ti odpovím klidně hned. Nebuď zvědavá, budeš brzo stará!

A zmizela dřív, než jsem se jí stihla zeptat na cokoliv dalšího.

Zde máte jasný příklad, jak si na místě vymýšlejí nějaké nesmysly a doufají, že jim já uvěřím. Všichni ale víme, kde je pravda!

Článek tedy zakončíme menší anketou a když dovolíte… musím jít rozdat mzdy redaktorům. Je totiž konec měsíce a naši redaktoři jsou hamižní a krutí, těm se do spárů dostat nechcete. Jen kdybych věděla, kde ten Zpytlehněv zase vězí…

Miniaplikace

Pro Hadího krále

Sooyeon Choi

 

6 komentářů

 1. Kéž by za čokoládu ten tým udělal vše, co mu řeknu..Takhle to merlinužel nefunguje 🙁 Na čokoládu jsou hráči zvyklí, jsou jí krmeni už od prváku a to přímo samotnou kolejí. Nic jiného k jídlu se tam v podstatě nenachází, takže kdybychom z kolejky udělali továrnu, pan Wonka by měl silnou konkurenci!

  • Arietty Liella Minette
   1. 5. 2019 (21:54)

   Je to tak, v současné chvíli se v modré kolejce doslova jiné jídlo ani nenachází!

 2. Inees Rut Gowstring
  2. 5. 2019 (13:23)

  A mě to bylo podezřelé, čím to, že to žluté konto tak rychle narůstá. Doufám, že podobnou strategii nezaujme i slečna Sůša 😀

 3. Hm… tak prodat košťata jo? +zdá se, že pokladník o něčem hluboce přemýšlí+

  • Inees Rut Gowstring
   5. 5. 2019 (16:46)

   +Drží pevně své koště+ Tak to ať tě ani nenapadne Zpýťo! Dostal bys od Lori pořádnou ránu ! 😀

Komentáře jsou uzavřeny.