Loralei Silwerin: „Miluju ten pocit, když se mi povede někoho shodit.“

23. září začala famfrpálová sezóna. Kapitánky se se svými zástupkyněmi zahrabaly mezi štosy pergamenů a daly se do únavného famfrpálového počítání, přitom zvládaly hráče svého týmu dokopat k tréninku a ve většině kolejích se objevila nová vývěska upozorňující na novou sezónu. Při tom kvantu práce jsem si odchytila zmijozelskou famfrpálovou kapitánku Loralei Silwerin a položila jí několik otázek.

Jméno: Loralei Silwerin
Přezdívky: Lori, Lořena, Lořenka, Lori the Killer, Wolverine
Oblíbená barva: Zelená a černá
Počet sov: 13
Oblíbené kouzlo: Vyvolání démona
Oblíbená část sklepení: Podzemní jezero
Oblíbený díl mudlovské knižní série o Harry Potterovi: Harry Potter a Ohnivý pohár

Krásný večer, Lori. – zazubí se na kapitánku – Moc děkuji, že jsi si udělala na mě chvíli času. Můžeme začít?

Loralei Silwerin: Samozřejmě. – oplatí nervózně Andře úsměv –

Za sebou máš první rok na kapitánské funkci a podařilo se ti společně se svým týmem vybojovat famfrpálový pohár. Jak se cítíš po první odvedené a velmi vydařené sezóně? 

Loralei Silwerin: Ze začátku jsem byla strašně nervózní, jestli to vůbec zvládnu. Přeci jen bývala kapitánka pověsila laťku velmi vysoko. – koukne na Andruši s úsměvem – Po skončení sezóny jsem cítila úlevu a zároveň obrovskou radost. Tým předvedl krásný výkon a věřím, že se nám to opět povede.

– oplatí Lori úsměv – Ačkoliv jsi na hřišti známa především na postu odrážeče, vysoké úrovně máš však i na ostatních postech. Je ti odrážeč nejbližší nebo je to naopak některý jiný post? 

Loralei Silwerin: – zapřemýšlí – Odrážeč je mi asi nejbližší, miluju ten pocit, když se mi povede někoho shodit. – šibalsky se zachichotá – Ale musím přiznat, že mě teď hodně zaujal i chytač. Tenhle post má něco do sebe a polapená zlatonka mi vždycky udělá radost.

Tvá radost z tebe srší pokaždé, když někoho shodíš! – zasměje se – Který post naopak trénuješ nerada, pokud nějaký takový je?

Loralei Silwerin: Asi brankář. Ne, že bych ho neměla ráda, jen do něj nedávám srdce, což si tento post vůbec nezaslouží.

– chápavě kývne hlavou – Nedávno skončily letní prázdniny. Jak jsi byla spokojena s účastí zmijozelských na individuálním tréninku?

Loralei Silwerin: Mohlo to být lepší. – zasměje se – Ale chápu, že si tým musí i odpočinout. Aspoň budou na další sezónu pěkně odpočatí a vydrží víc ran potloukem. – směje se –

Snad si tohle přečte to nejvíc lidí, aby příště na hřiště naklusali častěji. – zasměje se – Myslíš si, že se nám letos podaří zlomit kletbu a chytíme zlatonku proti Mrzimoru? 

Loralei Silwerin: Tohle je záludná otázka. – směje se – Rozhodně uděláme všechno, co bude v našich silách. Pošleme Magdičku ke kadeřníkovi, natřeme zlatonku nějakou dobrotou, vyzkoušíme, co bude třeba. – už plánuje, co bude třeba udělat –

Magdičku ke kadeřníkovi vyšli, potřebuje to! Zmijozelský famfrpálový tým má na všech postech velice silné hráče – až na brankáře. Brankářkou s nejvyšší úrovní, 25, se v uplynulé sezóně dostavila pouze na jeden zápas, na zbylých hrála brankářka s „pouhou“ úrovní 22. Vidíš to jako velký problém? 

Loralei Silwerin: Díky našim silným střelkyním to zatím tak velký problém není. Astorka je vynikající brankářka, která pilně trénuje, takže věřím, že se brzo vypracuje na vyšší úrovně. – usměje se –

Každý zápas je něčím specifický a každý zápas je tvořen napětím. Velkou část zápasů však tvoří atmosféra, kterou dělají týmy, které se proti sobě utkají. Je nějaký tým, se kterým si užíváš zápasy více než s těmi ostatními, nebo atmosféru mezi kolejemi nevnímáš?

Loralei Silwerin: Nejvíce si asi užívám zápasy s havraspárským týmem. Jde poznat, že máme s Havraspárem blízké vztahy a na zápase to jde poznat, atmosféra je sice soutěživá, ale je v přátelském duchu. – usměje se –

– zapíše si – Není žádným tajemstvím, že brzy se se zápasy rozloučí velká část týmu. Do profilify odejdou chytačky Magdarlene di Facittra a Zuzana Malron, brankářka Rhea De Morgan, odrážečka Bibi Anne, a střelkyně Jagga Viggo. Je Zmijozel připraven tyto stálice nahradit nebo se ostatní můžou těšit, že na jejich místa naskočí někdo, kdo s famfrpálem nemá mnoho zkušeností?

Loralei Silwerin: Už teď je mi z toho smutno. – usměje se – Rozhodně se pracuje na tom, abychom byli připraveni tyto díry zalepit. Ale samozřejmě tým také potřebuje novou sílu, takže se určitě těším na nové tváře z řad našich háďat. – usměje se – 

Kolej za jednu sezónu přijde o 11 galeonů za proplácení hřiště. Toto pravidlo je znovu zavedeno od Zimy 2019. Jak tyto poplatky vidíš? Má to smysl nebo je to zbytečné?

Loralei Silwerin: Podle mě je to zbytečné. Smysl by to mělo, kdyby vybrané peníze byly použity na odměnu výherci famfrpálového poháru, ale tato odměna byla zrušena. – řekne trochu zklamaně –

Ve stejném roce byl zaveden i blok chytače. Chytač je nucen půl hodiny sedět na lavičce, než se může pustit do honby za zlatonkou. Je tento blok podle tebe výhodou? Líbila by se ti případně kratší nebo delší doba, kdy by chytač nemohl do vzduchu, nebo bys toto pravidlo zrušila úplně?

Loralei Silwerin: Podle mě to není výhoda pro nikoho. – směje se – Toto pravidlo bylo vlastně zavedeno kvůli tomu, aby zápas nebyl ukončen po několika minutách a hráči si zápas užili déle, a svůj to účel plní. I když si někdy říkám, že by se to mohlo zkrátit na čtvrt hodinu. – zasměje se –

Je ještě něco, co bys ocenila, aby se na famfrpálovém systému změnilo? 

Loralei Silwerin: Rozhodně bych ocenila, kdyby chycení zlatonky nebylo jen o náhodě a ukazatel při zápasech nebyl jen na okrasu. – zasměje se –

Jó, to by nebylo na škodu. – směje se – Jak dlouho vydrží jeden zmijozelský famfrpálista zavřený v rakvi? 

Loralei Silwerin: Jak dlouho uznám za vhodné. Ale Jarrq to má, jako moje matrace, rezervováno napořád. – směje se –

Jarrq se teda má! – směje se – Co bys ráda sdělila všem zeleným, kteří právě tvrdě netrénují na hřišti? 

Loralei Silwerin: Švihejte na hřiště, chásko líná! – hrozí odrážečskou pálkou –

– trochu vyděšeně sleduje pálku – A teď přichází moje oblíbená část! Buď a nebo! Byla bys radši, aby ti všichni hráči nahlásili předem, že nedorazí na zápas, nebo aby naopak zaspali a na zápas přišli pozdě (dejme tomu o 30 minut)?

Loralei Silwerin: Kdybych si musela vybrat, asi bych brala tu první variantu.  – směje se – Ale tohle NIKDY, opakuji NIKDY, nezkoušejte!!!

– poctivě si zapíše do poznámek i do deníčku, za co ji kapitánka spíše nezabije – Co je horší? Hráč, který se rozhodne zfialovět před profi-ligou, nebo hráč trpící vyčerpáním během zápasu?

Loralei Silwerin: Určitě hráč, který zfialoví. Toho už nemůžu, jak se patří, potrestat. – směje se –

Co tě rozčílí víc? Když si hráč na zápas zapomene přehodit atributy, nebo když si nepřipne na opasek laudana? 

Loralei Silwerin: Já se nerozčiluju, vůbec. – zavrtí hlavou – Ale praštila bych koštětem hráče se špatnými atributy. – usměje se –

Je větší potupa odpálit na zápase potlouk do sebe samotné nebo do jednoho ze svých hráčů? 

Loralei Silwerin: Tohle je potupné v obou případech, z mého hlediska odrážeče určitě.

Chytit zlatonku pouze proti Mrzimoru, nebo ji uloupit havranům a lvům? 

Loralei Silwerin: Já bych nejradši, kdybychom ji uloupili všem třem. – směje se –

Lori, moc ti děkuju za celý rozhovor, odpovědi se mi opravdu líbí. Do nové sezóny ti přeji mnoho síly a nervů. – usměje se na Lori a dopije svůj čaj –

Loralei Silwerin: Moc děkuju. – usměje se – A uvidíme se na hřišti. – mrkne na ni –

Loralei Silwerin – famfrpálová kapitánka, odrážečka, studentka šestého ročníku a osobnost, kterou na hradě opravdu nepřehlédnete. Ihned po ukončení našeho rozhovoru Lori upalovala na hřiště. Já šla viset. Kam jinam by také kroky tak pilné hráčky mířily… Nezbývá mi nic jiného než kapitánce a celému zmijozelskému týmu popřát do nové sezóny hodně štěstí a zdaru.

Pro Hadího krále
Andra Tigers

4 komentáře

 1. Hannabell Cavanaugh
  30. 9. 2019 (15:53)

  Krásný článek Andruš, moc se těším až budu moct letos povzbuzovat tým z lavičky! Vivat Slytherin! ♥
  P.S.: Já stále věřím, že Magda chytne prokletou zlatonku!

 2. já už se tak těším do té rakvičky… pěkný článek, Andruš! 🙂
  -jarrq

 3. Zlatonku uploupíme všem třem! A k žádnému kadeřníkovi nepotřebuji! 😀
  boží článek, holky 🙂
  Magda

 4. Marguerita Laux
  6. 10. 2019 (17:03)

  přezdívku Wolverine neznám, ale je suprová!
  pěkný článek, holky!

Komentáře jsou uzavřeny.