Když se řekne… Zmijozel!

Nedávná soutěž Když se řekne… od madam Marylin Cuthbert měla v koleji velkou odezvu. Hromada zelených se do ní s vášní zapojila. Cílem bylo vybrat vždy pět lidí z koleje, napsat k nim jedno slovo (či slovní spojení), které je nejvíce charakterizuje, a vysvětlit proč.

Tato soutěž původně neměla vyjít v žádném z časopisů. Při hodnocení poslední části, která vyšla na Zmijozelské, však profesorka šéfredaktorce Hadího krále v jedenáctipalcovém hodnocení napsala, aby zvážila, zda nechce na základě svého vypracování sepsat článek a doplnit ho o slova všech, kteří budou ochotní se o svá díla též podělit.

Proto dnes čtenářům (a to hlavně těm, co pochází ze Zmijozelu) předkládáme humorné i obdivné řádky věnované našim nejzelenějším studentům. Věděli byste totiž, s kým se pojí hlad, nahota, pleš nebo dámské šaty?

Alexa Spiderwicková

Komiks. Alexa je nesmírně talentovaná, to ví každý, a myslím si, že ji snad každý taky s nádhernou kresbou spojí. Já však mám to štěstí, že vím, že se svou sestrou Gitou se věnují tvorbě komiksů. Dokonce jsem je i viděla – a jsou parádní. Za mě tedy komiks spíše než kresba, protože má další přesah.

Výtvarný talent. Ve Zmijozelu je jednou z nejkreativnějších duší, která je nejen schopná překrásně kreslit, ale také vytvářet ze svých obrázků nádherné gify.

Andra Tigers

Hlad. S čím jiným si spojit Andru… Andra byla jednoduše vždy velmi přísná na to, co její tým konzumoval. Chytači měli zakázáno jíst cokoliv, aby byli lehcí jako vítr a chytali zlatonky… podle bývalé kapitánky jídlo jen znemožňovalo podávat kvalitní výkony. A tak panoval hlad a tým trpěl – jen brankáři se cpali pořád, aby ucpali všechny obruče. Tato taktika však Andře vyšla – získala famfrpálový pohár tři sezóny po sobě.

Fazolkožrout. Andra trápila celou dobu své kariéry všechny hráče a trénující našeho famfrpálového družstva přísnou hladovkou, přitom je nepsaným tajemstvím, že Andra je největší tajnou požíračkou fazolek (a nejen jich). Jednou dokonce v jejím kufru bylo nalezeno velké množství jídla, což zasmradilo celou kolejní místnost.

Angela Grey-Slytherin

Z.L.O. Na hradě se už nějakou dobu nepohybuje, ale není to tak dávno, co do dění také zasáhla pomocí druhého ročníku Z.L.A. I ten první měla na svědomí ona a protože to bylo dění, které velmi pohnulo hradem, spojuji si madam Angelu hlavně s ním.

Astoria von Pens

Odhodlanost. Původně mě napadla i sympatie, protože vyhrála cenu sympatie v Sedmiboji, nakonec mi však na Astorku sedí spíše odhodlanost – protože se nevzdává, protože věci dotahuje do konce, i když ji to nebaví a nemá do nich chuť. Je zodpovědná, poctivá a člověk se nemusí bát na ni spolehnout.

Barbara Arianne Lecter

Žáby. Což je naprosto jasné a není třeba k tomu nic dodávat.

Bibi Anne

Body. Bibi je jeden z posledních srdcařů, co se týče sběru bodů. Bodohrotička každým coulem, která si letos snad podruhé odnese titul snaživce roku. Zaslouženě.

Největší hadí dříč.  Bibi vždy byla a bude věrnou duší Zmijozelu, která pro naši kolej udělá maximum, co jen může. Ať už se jedná o famfrpál, sběr bodů, naplnění kumbálu či cokoliv jiného, vždy patří mezi největší naše dříče. Je ochotná všem pomoci, povzbudit a snažit se být podporou každému, kdo o ni stojí. Více takových zelených hadů.

Elaine Robillard

Nahota. Naše současná prefektka se neumí odívat dostatečně. Po chodbách se často tahá nahá, školní tresty ji však míjejí.

Gita Hrdličková

Novinařina. Pro Gitu je v mých očích na hradě typická novinařina. Už léta publikuje v Denním věštci své novinky z kouzelnického světa a z půdy Ministerstva, je spolehlivá, pečlivá a velmi talentovaná. Psaní se věnuje i v Hadím králi.

Hannabell Cavanaugh

IKEA. Naše Hannabell je velmi extrovertní a upovídaný typ člověka – a vždy se velmi ráda dělila o historky ze svého života. Proto snad není člověka, co by nevěděl, že pracovala v mudlovském obchodě IKEA, kde řešila hromadu humorných i zvláštních situací.

Inees Rut Gowstring

Férovost. Ineeska je nejspíš tím nejférovějším člověkem, kterého znám. Ke všem se vždy chová slušně, dává šance i těm, co by je od jiných nedostali, dělá radosti těm, kterým může (i já od ní dostala hromadu čokoládových žabek jen tak!), a ačkoliv je srdcem zelená, všem přeje stejně. Pokud někdo vyhraje férově, je jí jedno, jaké je barvy – a vždy mu s chutí zatleská a poblahopřeje. Všichni by se od ní mohli učit.

Vyvažování špatností. Prý, že je ve Zmijozelu omylem, ale to nemůže být pravda, Moudrý klobouk přece není senilní! Ona jen vyvažuje všechny ty naše špatnosti!

Boháč.

Kira Mae Spencer

Výbušná. Lidé by tohle přirovnání mohli špatně pochopit. Kira není povahově výbušná, ale spíše fyzicky. Můžete sem tam zaslechnout ve Velké síni výbuch následovaný křikem, který se ozývá z laboratoře. A kdo to bývá nejčastěji? No přece Kira!

Daenerys. Tohle jméno je všem známé, aspoň fanouškům známé mudlovské televizní série Game of Thrones. Jméno Daenerys si však nevysloužila přímo Kira. Jedná se o její kočku, která jí zřejmě ničí život, aspoň podle povídek, které nám Kira vypráví, když se vrátí z mudlovského světa celá podrápaná a okousaná. Myslím, že takové stopy by jí její mudlovský přítel neudělal. – autor si zapisuje Kiru do bonzbločku a přemýšlí o její existenci ve Zmijozelu, když se paktuje s mudly –

Lena Darwin

Divadlo. Lena je na hradě spíše neznámou tváří, ale já ji přesto znám z mudlovského světa a vím, že je velkou milovnicí divadla. Dokonce jsme spolu byly na Fantomovi Opery a rozhodně to nebylo poslední představení!

Loralei Silwerin

Rakev. Odrážečka známá pod přezdívkou The Killer je známá především tím, že vlastní rakev. Nejsem si teda jistá, co přesně s ní ve volném čase dělá a kde k ní přišla (i když tak trochu tuším, že poprvé se s ní setkala, když ji do ní zavřel troll), přesto ji tahá všude.

Zabiják. Hlavně jí nepůjčujte odrážečskou pálku, nebo jo, ale při zápase. Naše zabijácká primuska, které se  ne nadarmo přezdívá The Killer.

Lori the Killer.

Magdarlene di Facittra

Zlatonky. Magda je legenda. Bez přehánění. Kromě toho, že je chytačkou (což samo o sobě úspěchem není), chytila tolik zlatonek, že by je mohla rozdávat a stále by jí zbylo. Navíc se zapsala do historie školy – jako jediný chytač na hradě chytila zlatonku na zápase při prvním průletu, a to rovnou dvakrát. Díky ní se tak odehrály dva zápasy trvající necelé tři minuty.

Marguerita Laux

Pleš. Naše úžasná a energií-překypující dušice má jedinou vadu na kráse – když pominu fakt, že je mrtvá –, a to naleštěnou a zářící plešku. Naštěstí NiT naskladnila na pulty nějaké květinové paruky, a tak ji zjevně čeká lepší budoucnost.

Maya Prinz

Černá ovce rodiny, lépe řečeno černá ovce háďokmene. Všem ve Zmijozelu je neznámé, jak se tahle studentka dostala do toho největšího, nejvznešenějšího, nejtalentovanějšího a nejlepšího háďokmene ve Zmijozelu, když je toto děvče ztělesněním dokonalosti! Je známo, že každý člen háďokmene slečny Barbary musí mít alespoň jeden školní trest!

NaSaŠí Jackson

Kolejbába. Naše  kolejní si odnesla přezdívku, která ji sice na začátku možná netěšila, nakonec jí ale zůstala – dnes jí málokdo ze zelených řekne jinak.

Sušenka. Ačkoliv není křupavá a není k jídlu.

Nina Yozhinski

Beztělnatost. Prvačka, která je docela držka, za což už si odnesla nějaký ten školní trest, je známá především svou neochotou vytvořit si fyzické bytí. Založila dokonce i hnutí Beztělnatých, v současnosti je však na hradě jediným člověkem, co své tělo nemá. (Pozn. redakce: V tuto chvíli jsou ve skutečnosti doložené minimálně dva případy existencí bez těla: Apaloosa Noysová a Petricius Větvička.)

Beztělnaté individuum. A pěkně hubatá a drzá!

Vítr. Asi.

Ontaria Emori Reyes

Tatarka. Zmijozel si už za Zuzany Malronzvykl svým funkcionářům a známým tvářím přiřkávat nějaké přezdívky. To se nevyhnulo ani současné kapitánce – z Ontarky a Ontatarky se brzy stala pouze Tatarka.

Sooyeon Choi

Terč. Když Soo přišla do Zmijozelu a poprvé zamířila na famfrpálové hřiště, nestačila se divit. Byla hlavním terčem odrážečů a nějaké logické zdůvodňování, že je přeci prvák, je moc nezajímalo. Vydrželo jí to dodnes – každý si do ní rád bouchne. Bohužel pro odrážeče už je tak dobrá, že jim to stejně ráda vrací.

Ranní ptáče. Moje hadonoška nevstane před desátou!

Ponocující drzá sova.

Střeštiprdlo. Soo je neřízená střela a zmatkař. Všude jí je plno, všude je vidět, slyšet a na co může, na to zapomene. Neustále všude běhá na poslední chvíli a zaspí vždy, když je to nejméně vhodné. Přes to všechno ji ale máme moc rádi, protože každý kolem sebe potřebuje pořádné ztřeštěnce.

Tydynka Flyová

Kočky. Není většího milovníka koček – důkazem budiž i to, že madam vyučovala předmět o kočkách.

Veronica Narcissa Williamsová

Věčně druhá. Bylo trochu oříškem Verču formulovat tak, aby to nevyznělo špatně. Já ji totiž nehorázně obdivuju! Verča je vedle Bibi jedním z toho mála opravdu kvalitních srdcařů, co se týče sběru bodů – nasbírala jich tisíce a tisíce. Bohužel však sbírala vždy pravidelně větší částky bodů, a tak jí potom na opravdové hrocení nestačil výběr možných předmětů. Několikrát skončila v bodování druhá a předběhli ji pouze ti, co měli pouze výhodu toho, že si mohli zapsat více předmětů – ale Verča u toho nikdy neztratila úsměv a svou lásku k hrocení. Sice nemá žádného snaživce, ale získala mnohem víc – respekt a úctu ostatních.

Kreativní talentovaná duše. Veronica nebyla v posledních letech tolik aktivní a vidět na našem hradě, ale stále tu byla a náš archiv obohatila o spoustu skvělých děl. Obzvlášť kresba a malba jsou její silné stránky. Nesmírně nás těší, že je teď součástí naší Bradavické čtyřky, protože tam si její talent a kreativitu můžeme maximálně užívat. Tak snad zůstane aktivní i poté.

Woody Crash

Dámské šaty. Woody je jiný. Woody je muž, který na své postavičce rád nosí starorůžové dámské šaty, srdíčkové balónky, duhové ovečky a promenáduje se s otiskem rtěnky na tváři. Vsadím se, že pořádá i čajové dýchánky o páté se svými plyšáky. Nemyslím si ale, že je na tom něco špatného. Jen je to… jiné.

Zpytlehněv Zďáblíkov

Peníze. Zpytlehněv je milovník peněz, obchodník a handléř s pochybným majetkem, pro svrček by si nechal koleno vrtat a je známý tím, že vrhá v pravidelných intervalech pochybné pohledy na všechny, co mají na kontě více zlatých. Na hradě není nikdo, kdo by se mu v otázkách financí vyrovnal.

Fusky. Ztrácí furt někde smradlavý fusky! V lese, v kolejce…

Smradlavé fusky.

Strýček Skrblík. Jak sám Zpýťa říká: „Musíte pochopit, že jsem chudý! Ať už mám jakékoliv množství peněz.“ A to Zpýťu opravdu jednoznačně vystihuje. Pro srpec by nechal kolena vrtat (jen teda ne ta svoje) a vždycky z každého dostane a vytáhne jeho úspory. Dokáže vyúčtovat svým spolužákům od vzduchu až po pronájem postelí a místa na koště. No a stejně jako Strýčka Skrblíka jeho přátelé, tak i my máme přes to všechno Zpýťu moc rádi.

Módní návrhář. Zpýťa je hodně věcí. Skrblík, zapomnětlivý, drzý, vychytralý, vlastník smradlavých ponožek a hor harampádí, ale přeci jen má jednu dobrou vlastnost. Je neuvěřitelným návrhářem a jeho kousky můžete zahlédnout nejen na Příčné ulici, ale též v Salónu NiT slečny Niam! Jak se dostal k navrhování, to nikdo neví. Jedni tvrdí, že se snažil vykompenzovat několik trestů dobrým činem, který přerostl v koníček, druzí tvrdí, že jen rád okukuje polonahé slečny a návrhařinou za to není trestaný.

Zuzana Malron

Slepice. Když už jsme zmínili tolik kapitánek, je potřeba uvést na pravou míru, že ta šílená přezdívková tradice začala u ní. Malronová se sice jako první dočkala přezdívky Chobodýně, nakonec jí však byla nejosudnější slepice, kterou  hrdě nosila na hlavě. Vzniklo to po vypití rozvahy na tréninku… ta tehdy byla totiž něčím řízlá a kapitánka se na koštěti místo sbírání zkušeností najednou věnovala kokodání.

Chobodýně. Tuto přezdívku jí vytvořil náš všem známý Zpytlehněv. Bývalá kapitánka a primuska zmijozelské koleje si vysloužila svou přezdívku během jednoho Halloweenského večera, kdy se převlékla za chobotnici a byla následně napadena dýní neznámým studentem. Přezdívka jí zůstala dodnes.

To bylo vše, co se podařilo od účastníků soutěže posbírat. Pokud vás napadá něco dalšího, neváhejte a podělte se v komentářích. Těch typických věcí je tolik, že je někdy problém vybrat jen jednu jedinou!

Pro Hadího krále

Zmijozel

3 komentáře

 1. Musím říct, že to že bych vůbec někdy vybuchovala v laboratoři jsou prachsprosté pomluvy. K tomu druhému se nemůžu vyjádřit, ovšem přikládám vyjádření Daenerys: lůpůopýýáiodkl-B.-v klopoiln bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbfryyhuhgfvurfuhgggggggggg bnm,

 2. Nina Yozhinski
  12. 6. 2020 (22:22)

  Velmi chválím šikovného redaktora, který upozornil na existenci dalších dvou beztělnatých osob již obývajících náš hrad! ♥

 3. Članek velmi povedený! Hodne jsem se u nej zasmála, nejvice asi u Ikea !! 😀
  Mozna by bylo zajimavi vice clanku na tema asociace – co te prvni napadne kdyz se rekne……
  Ontarka

Komentáře jsou uzavřeny.