Famfrpál v Létě 2020

Říká se, že změna je život. Letošní rok se Zmijozel tímto mottem řídil také. Nějakou změnou prošla doslova celá kolej… a nevyhnulo se to ani famfrpálovému týmu. Možná i díky tomu se Zmijozel opět vyšvihl na vrchol a podařilo se mu dosáhnout fenomenálního úspěchu. Pojďte si společně s námi zrekapitulovat uplynulou sezónu, která sice místy byla šílená, ale na jejímž konci si hadí letka odnesla famfrpálový pohár.

Famfrpálové vedení
Famfrpálovou sezónu Léto 2020 zahájila výměna funkcionářů, a to jak kapitánky, tak i zástupce kapitánky. Předchozí sezónu vedla skvělá Loralei Silwerin, která má famfrpál v krvi a je její, jak se nechala slyšet, srdeční záležitostí. Po jejím povýšení na post primusky ji nahradila nadějná a energická Leila Dusk. Jelikož i zástupkyně Astoria von Pens se rozhodla přesídlit na jinou pozici, a to na pokladníka a hlavní držgrešli zmijozelské koleje (je Zpýťou v ženské podobě), musela si nová kapitánka zvolit svého zástupce. Leila nakonec udělala volbu, která mě zpočátku velmi zaskočila… dobře, nebudu to dlouho protahovat, zástupkyní se stala má maličkost. – zaculí se –

První momenty sezóny
Po odstartování famfrpálové sezóny se týmy všech kolejí začaly předhánět, kdo dřív obsadí hřiště a začne trénovat na mistrovství. Nakonec první kolejní trénink letošní sezóny zahájila naše zelená kolej, a to 10. 3. 2020 se stylovými názvy týmů Lejláni a Ontataři.

Na prvním tréninku jsme přivítali i naše nové nadějné famfrpálové tváře, a to háďátka Noah, Amandiu a Morrigan. Postupně se na další tréninky přidaly ještě Edith a Saiph.

I přes včasné zahájení tréninků byl rozjezd poněkud pomalejší než v předchozích letech a mezi jednotlivými tréninky byly větší pauzy, než jsme byli zvyklí. Mohlo za to vytížení naší kapitánky Leily, kterou nakonec dohnaly mudloviny až k odchodu do mrazáku… Na její místo pak nastoupila moje maličkost, a jelikož jsem předtím byla Leilin zástup, musela jsem si k sobě vybrat někoho dalšího. Na post zástupce tak nenastoupil nikdo jiný než naše drzá sova Sooyeon Choi, která je pro každou špatnost! Nakonec jsme se do toho opřely a zavedly pravidelný režim trénování, což pro některé bylo možná i nemilé překvapení, protože museli pořádně rozhýbat svá líná, ztuhlá těla. – směje se – V celkovém součtu jsme letos odtrénovali 26 kolejních tréninků v celkovém trvání 48 hodin!

Docházka
Dokonalou docházku na tréninky měly pouze 2 hadí dámy – Maya a já! Škoda, že nás není více, ale mezi další aktivisty, kteří strávili na hřišti většinu svého volného času a zúčastnili se skoro všech tréninků, patří Kira, Loralei, Jarrq a Sooyeon.

Ještě bych chtěla ocenit naše háďátka, která se okamžitě začlenila do našeho hadího hvězdného týmu a svou pílí nám všem předvedla, že si zaslouží místo mezi námi! Nejaktivnějším hádětem je Morrigan, která byla na drtivé většině tréninků! Dále zůstaly aktivní Saiph, která se stala i šéfredaktorkou nejlepšího kolejního časopisu, Noah a Edith, které nás navíc reprezentují v B4. Jste nejlepší!

Perličky z tréninků
Věřím, že se všem asi doslova vryla do paměti jedna ze závěrečných vět, kterou jsem ukončovala trénink: Přísný zákaz odchodu z tréninku na ošetřovnu!!! Jen pište krásné a zajímavé příběhy a netečkujte jako *cenzura*! Je to taková moje malá forma šikany, protože mi drásá nervy, když každý seskakuje z koštěte, jen aby vypil lektvar… přitom by z těch příběhů pak mohla vzniknout i nějaká zajímavá sbírka. – usměje se –

Nikomu asi neunikla jakási lehká rivalita a provokace mezi mnou a Soo… Souboje o to, která druhou shodí dříve, „vysmívání se“ při neúspěchu… pošťuchování… no, prostě trocha zmijozelského humoru tak, jak má být!

Občas se objevila i trocha romantiky mezi Lori a Jarrqem, kteří se vzájemně pusinkovali pro štěstí… ale nevím, jestli to bylo jen pro štěstí…

Bombový útok Astorky, která na celý tým naházela svou sbírku hnojůvek a rozpoutala bitvu, kdy nelítaly jen hnojůvky, ale i dýně a vajíčka…

Prostě naše tréninky nebyly jen o tvrdé dřině, ale byly i plné zábavy, a tak to má být! Při posledním tréninku sezóny obsadily hřiště týmy s názvy THE a END. Když příchozí čekali na pokyny od kapitánky, přišlo malé překvapení, a to formou volné zábavy. Po krátkém boji o místo si nakonec každý vybojoval pozici a proběhl tak zajímavý trénink, kdy někteří hráči byli na pro ně na nezvyklém postu. Nakonec to nejlépe zakončila naše primuska, která nás cestou ze hřiště všechny vykopla do jezera, že se prý máme pořádně umýt!

Úspěchy i neúspěchy na mistrovství
Jako jsme odstartovali sezónu prvním tréninkem, tak jsme odstartovali i ŠFM, a to 25. 4. zápasem s Nebelvírem. Hned při prvním zápase jsme, i když jsme ve všech ohledech byli o chlup lepší než soupeř, okusili hořkost prohry poté, co Esmeralda Milagrosa chytila zlatonku. Morálku týmu to však nijak nenabouralo, ba naopak spíše povzbudilo! Začala příprava na druhý zápas, který nás čekal 17. 5. s Havraspárem.

Havraspár se ukázal jako velmi těžký soupeř! Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný. Navíc nás na toto utkání přišla podpořit i naše kolejbába NaSaŠí, která každého, kdo sedl na koště, proměnila v kozu! Takže nelítaly po hřišti jen potlouky, ale i zelí! Po dlouhém boji nakonec Magdarlene chytila zlatou a tím nám zajistila první výhru!

Náš poslední zápas se odehrál 30. 5. s Mrzimorem a byl to nejkratší zápas sezóny. Dle statistik byl zmijozelský tým ve všech ohledech lepší, ale i tak Mrzimorští bojovali do posledního dechu. Po pouhých 33 minutách nakonec chytla Magdarlene svou vytouženou žlutou zlatonku (ta jediná jí chyběla do sbírky), a tím nejenže nám zajistila druhou výhru, ale všem, co zrovna seděli na koštěti, i magíka Veni, vidi, vici!

Nakonec jsme všichni napjatě čekali, jak dopadne poslední zápas sezóny, který se konal 31. 5. mezi Nebelvírem a Havraspárem, a měl rozhodnout o celkovém vítězi. Po ukončení už bylo jasné, že Zmijozel opět získá famfrpálový pohár!

Hvězdný tým
V základní sestavě letos nastoupili a o výhru bojovali střelci Andra, Jarrq, Jagga, Samantha AM a Inees. Brankářům ukázali, zač je toho loket, a nastříleli neuvěřitelných 28 gólů. Když už jsme u gólů, tak letos jsme jich obdrželi jen 19, za což vděčíme našim skvělým brankářkám Astorii a Rheie, které obruče dokonale zacpou! Post krvelačných odrážeček obsadily Loralei, Elaine, Sooyeon a Bibi, které všem ukázaly, že se Zmijozelskými si není radno zahrávat – soupeři padali jako hrušky po dešti. Na chytači se střídaly Magdarlene a Elaine, kterým se zlatonka nikam neschová! Na lavičce náhradníků letos seděly Maya, Kira, Crystal a moje maličkost, a byly jsme připravené ihned naskočit na košťata, kdyby bylo potřeba.

Smutné loučení…
Letošní sezóna byla pro některé naše skvělé hráčky i ta poslední, proto mě o to více těší, že se nám pohár povedlo vybojovat! Náš tým letos opouští Jagga, Bibi, Magdarlene, Rhea a po překvapivém zjištění i Andra. Jste skvělé a úžasné hráčky, věřím, že se o vás dočteme i v profilize, kde jistě předvedete své nadání!

Ohlasy vybraných hráčů (těch, co umí odpovědět na sovu)

Inees Rut Gowstring: Letošní rok byl pro naši kolej rokem změn. Nejenže velmi brzy po startu sezóny se naše famfrpálová kapitánka rozhodla odejít do mrazáku, ale věděli jsme, že i spousta skvělých hráčů odejde do zaslouženého famfrpálového důchodu. Změna ve vedení týmu proběhla na jedničku a my hráči jsme téměř nezaznamenali problém.
Kolejní tréninky vždy byly a stále jsou velmi oblíbenou součástí našeho hradního života. Můžeme zde dát prostor kolejnímu humoru a nikdo si neklepe na čelo, nebo nás neobviňuje z nekorektnosti. – usměje se – Letošní sezóna byla napínavá až do posledního zápasu, a o to více do ní šel celý tým naplno. Zakončení nemohlo přijít lepší a Magdička se rozloučila chycením zlatonky, která jí tak dlouho unikala. Byla to další skvělá sezóna a už teď se těším na další.

Saiph Lacaille: Letošní sezóna utekla jako voda! Sotva jsem jako vyděšený prvák sedla na koště, už na dveře klepe závěrečná slavnost a zpřístupnění IT. Měla jsem díky naší kapitánce možnost si i přes svůj věk vyzkoušet všechny posty a tuším, že jsem našla ten jeden, kterému bych se přes prázdniny chtěla věnovat. – usměje se – Famfrpál mě baví, i když musím uznat, že občas je to klikání… monotónní… ale je parádní interagovat s kolejí, společně se o něco snažit a patřit k famfrpálistům, zvlášť když tým vede energický kapitán. Vivat hadí letka! – uculí se –

Nakonec bych chtěla poděkovat celému týmu za vaši trpělivost. Vím, že začátky se mnou nebyly úplně jednoduché, plácala jsem se v tom a ne vždy si věděla rady. Cením si vaší podpory a důvěry.

Jste nejlepší tým! Vivat!

Pro Hadího krále
Ontaria Emori Reyes

4 komentáře

 1. Ještě jednou díky za skvělou sezónu! I když teda nemusela skončit v jezeře 😀
  – Noah

 2. Hezké shrnutí sezóny a zápasů. :-)) Onty, doufám, že na postu ještě chvíli vytrváš. Tvůj elán a nadšení je super. 😀
  – Astorka

  • Asti zatim to mam v planu kdyz semnou budete spokojení;)

   A vsem dekuji za podporu.
   Ontarka

Komentáře jsou uzavřeny.