Shrnutí turnaje v maškvorkách

Vždy jsem se pyšššnil jako had zmijozelské koleje, vždyť mě poctivě krmí, hladí a roznášššejí po hradě vyhlášenou zelenou vychytralossst. Na začátku prázdnin mě však napadlo – co když i ossstatní koleje v sobě špetku té vychytralosssti někde ssskrývají? Možná bych si na ně pak nemusssel líčit k obědu! Neváhal jsem a ussspořádal turnaj ve hře jak vyšššité pro test těchto sschopností – turnaj v maššškvorkách. A nebyl bych to já, kdybych všššechnu práci nepřehodil na někoho jiného a sám neodjel na dovolenou. Předssstavuji vám tedy zprávu od mé zastupující organizátorky Noah Limbani.

Když na mě Ferdinand přehodil veškeré povinnosti, ujal se mě strach. Co když se nikdo nepřihlásí? Ferdinand mi předal jen soupis pravidel pro samotný turnaj a nic víc neřekl – co jsem tedy měla dělat? Nezbývalo než začít unavující reklamní kampaň a doufat v něco dobrého.

A překvapivě se něco dobrého dít začalo – nejen díky všemožným reklamním taktikám, od letáčků, které ke konci pokrývaly celé stoly ve Velké síni, až po personalizované reklamy – přese všechno se přihlásilo celkem 29 lidí! Hned ale bylo vidět, že ona vychytralost, na kterou dával Ferdinand takový důraz, se přeci jen sluší nejvíce pro kolej zelenou, jelikož od ní se přihlásilo lidí 14. Původem z Nebelvíru pak bylo lidí 5, z Havraspáru 4 a z Mrzimoru celkem 3. Všechno to doplnili 3 nováčci a turnaj mohl započít.

Jak ale turnaj probíhal?

Dělil se na dvě části, v první byli všichni hráči rozděleni do skupin po 5, každý hrál s každým. Dva nejlepší postoupili do druhé části, kde si ve dvojicích zahráli proti sobě a vítězná šestka se utkala opětovně každý s každým o výherních 5 míst.

Hráči měli na první část 18 dní a rychle se pustili do her, vše pod odborným dohledem They Thompson a Olivie Blake, které se již dozajista musely zasloužit o rekord za nejdelší hru maškvorek.

Pokud vás zajímají detailní čísla, jak si který hráč v první části turnaje vedl, určitě rozevřete příbalový leták. Pro ty méně zvědavé ale přikládám celková skóre.

SKUPINA A 
 # Jméno  V  P  Skóre
4 Aya Watanabe 1 3 5 : 10
2 Marguerita Laux 2 2 8 : 7
1 Nena Campbell 4 0 12 : 2
5 Ontaria Emori Reyes 1 3 4 : 10
3 Saiph Lacaille 2 2 7 : 7
SKUPINA B
 # Jméno  V  P  Skóre
4 Any Dawson 1 2 5 : 7
3 Felix Stone 1 2 6 : 8
1 Lena Darwin 3 0 9 : 4
Oliver McCollin – : –
2 Patricia Baloure 1 2 7 : 8
SKUPINA C 
 # Jméno  V  P  Skóre
4 Kira Mae Spencer 2 2 8 : 8
5 Marisa Missy Moon 0 4 0 : 12
1 Newika S. Lovecraft 3 1 11 : 5
2 Pitrys Monty 3 1 10 : 6
3 Sooyeon Choi 2 2 10 : 8
SKUPINA D
 # Jméno  V  P  Skóre
1 Astoria von Pens 4 0 12 : 2
4 Kate Reed 1 2 4 : 6
5 Monika Fireová 0 4 0 : 12
2 NaSaŠí Jackson 3 1 10 : 4
4 Veronica N Williams. 1 2 4 : 6
SKUPINA E 
 # Jméno  V  P  Skóre
5 Cassiopea Zmlklá 0 (2) (4 : 6)
4 Gabrielle Sweet 1 3 2 : 9
2 Maeve Péregrine 2 1 8 : 4
3 Nina Yozhinski 1 2 6 : 7
1 Skylar Blair Anderson 4 0 9 : 5
SKUPINA F 
 # Jméno  V  P  Skóre
4 Ala z Ekvigonu 0 3 5 : 9
2 Diana Elric 2 1 6 : 7
1 Elaine Robillard 3 0 9 : 1
3 Morrigan Blackwood 1 2 5 : 8

Nastal čas na druhou část, takzvanou vyřazovací, turnaje. Hráčů postoupilo celkem 12, polovina z toho s kořeny ve Zmijozelu, 3 v Nebelvíru, jedna vychytralá z Mrzimoru a celkem dvě tváře nové.

Zajímavostí může být, že v tomto období si dvě hráčky předaly post zmijozelského kolejního ředitele.

Ale teď již k tomu zajímavému! Konečné zápasy, kde jde o všechno! Jak si finální šestka, skládající se z Astorie von PensElaine RobillardLeny DarwinNeny CampbellNewiky Shelley Lovecraft a Skylar Blair Anderson poradila se zápasy proti těm nejlepším z nejlepších?

SOUTĚŽÍCÍ 2. části VČ
 # Jméno  V  P  Skóre
3 Astoria von Pens 3 2 10 : 7
1 Nena Campbell 5 0 15 : 4
2 Lena Darwin 3 2 11 : 8
5 Elaine Robillard 1 3 4 : 11
4 Skylar B. Anderson 2 3 8 : 9
6 Newika S. Lovecraft 0 4 3 : 12

Z tabulky je jasně patrné, jak si soutěžící vedly. Celková výherkyně Nena dokonce neprohrála jediný zápas! Ale jaké taktiky využívaly? Mají nějaké doporučení pro budoucí nadšence do maškvorek? Na to a ještě více jsem se jich poptala!

Hadí král: Měly jste nějakou speciální taktiku na výhru, o kterou byste se rády podělily?

Nena: Jestli je to speciální taktika, se neodvažuji tvrdit, ale mám takovou svoji osvědčenou, která se často vydaří, pokud člověk začíná. Je dobré si nejprve udělat dvě čtyřky kolmo na sebe, které se do rohu spojí. Potom je už obvykle poměrně jednoduché mezi nimi nějaký „šachmat“ zahrát. No a jinak blokovat, co se dá. Upřímně, většina výher je v mém případě spíš o štěstí, než že bych to nějak plánovala. – směje se –

Lena: Rozhodně jsem neměla takovou tu taktiku, že bych si vybrala znamení, které by nebylo pořádně vidět (což na mě v prvním kole zkoušeli dost často), ba naopak jsem vždy brala to největší, co tam bylo. Také jsem nedělala žádné podfuky s výměnou znamení za soupeřovo například v druhém kole zápasu, což bylo opravdu zákeřné, ale proti tomu jsem naštěstí byla zcela imunní. Vlastně jsem neměla žádnou zvláštní taktiku, jen jsem dodržovala zaková základní a velmi důležitá pravidla, která člověku dopomohou k vítězství nebo skvělému druhému místu. Jsou vlastně úplně jednoduchá a přijde na ně snad každý, kdo kdy maškvorky hrál. Tak hodně štěstí!

Astoria: Jestli jsem měla taktiku? – zamyslí se – V Maškvorkách je důležité umět obelstít soupeře, aby se přestal soustředit dříve než já. Nejlépe nějakou pastí na začátku než sledovat, kde ve velkém poli pak přibylo políčko. – směje se –

Hadí král: Kdo vám přišel jako nejtěžší soupeř?

Nena: Nejtěžší soupeř? Hm, to je těžká otázka. Jako jediná mne dvakrát dokázala porazit Newika, tak nejspíše ona. Ale všichni soupeři byli kvalitní, nikoho bych asi nestavěla nad ostatní. Několikrát se mi stalo, že soupeř měl z ničeho nic pět znaků vedle sebe a já si jen řekla „Páni, kde se tam vzaly?“ Rozhodně byly nejtěžší ty dlouhotrvající hry, kdy bylo zaplněné skoro celé hrací pole. Tam už to potom nebylo ani tak o taktice, ale o tom, jestli se člověku podařilo odhalit, kam protihráč zahrál svůj tah. V tomto směru bych byla pro, aby bylo poslední zahrané políčko vyznačeno nějakou jinou barvou, alespoň třeba na vteřinu. Výrazně by to hru zpřehlednilo. – usměje se –

Lena: Nejtěžší soupeřkou pro mě byla vítězka celého turnaje Nena, se kterou jsem prohrála na plné čáře, jelikož má strašně zvláštní, ale zároveň úžasnou taktiku, proti které se prostě NEDÁ vyhrát.

Astoria: Nejtěžší soupeřky jsem měla dvě – neporaženou Nenu, která mě připravila o mou sérii vítězství, a Lenuš, co mi jako soupeřka opravdu nesedla, byla lstivější než já. Dámy, smekám před vámi!

Hadí král: Měly jste oblíbené „znamení“ při hraní? Nebo naopak nějaké, které byste si nikdy nevybraly?

Nena: Můj oblíbený znak byl jednoznačně kotlík. Vlastně ani nevím proč. Asi tak nějak nejvíc připomínal kolečko, které si vybírám v klasických piškvorkách. Naopak takovým znakem z pekla je blesk, jak se asi shodnu se všemi účastníky turnaje. Zvlášť ve dnech, kdy nemá obrys. Musím se přiznat, že v první části turnaje jsem ho proti komusi jednou použila, ale sama jsem měla problém se pak ve hře orientovat. Tímto se dotyčné omlouvám, hezké to ode mne nebylo. Jestli existuje nějaká petice za odstranění blesku, určitě ji podepisuji!

Lena: Pokud to šlo, brala jsem si pentagram, kvůli tomu, že je nejlépe vidět. Nechtěla jsem totiž zbytečně hledat ještě ty své znaky, kdyby si soupeř opět vybral něco, co není vidět. Nikdy, opravdu nikdy bych si nevybrala blesk a poté také tu tyčku, u které dodnes nevím, zda to je hůlka nebo koště.

Astoria: Úplně nejradši jsem měla pentagram! Chtěla bych poděkovat všem zúčastněným, že proti mně nikdo nepoužil blesk. Díky dík! – směje se –

Hadí král: A je něco, co byste rády dodaly?

Nena: Děkuji ti, Noah, za uspořádání skvělého turnaje! Z mého pohledu to pobyt na hradě krásně oživilo. Už dlouho nepamatuji takový nával U Čmouda. – usměje se – A děkuji i všem spoluhráčům, se kterými jsem nikdy neměla problém se domluvit na času hry a všechno krásně odsýpalo. Ráda se zúčastním znovu! – usměje se –

Lena: Jsem moc ráda, že jsem se mohla účastnit turnaje, takže bych chtěla poděkovat Noah za tak skvělou organizaci a pěkné zpestření prázdnin!

Astoria: Chtěla bych poděkovat tobě, Noah, za zorganizování turnaje, a Saiph za zprostředkování a propagaci v HK. Těším se na další podobnou akci.

Já bych tímto chtěla pogratulovat všem výherkyním, které během zápasu předvedly naprosto úžasné hry, všem přihlášeným za účast a snahu se dostat co nejdál, madam Veronice Narcisse Williamsové za návrh diplomů a Saiph Lacaille s Hadím králem, kteří turnaji ochotně poskytli místo a odměny.

Už se těším na turnaj další, který už snad nebude kromě vychytralosssti vyžadovat také silné brýle a nenávist k jistému blesku.

Pro Hadího krále
Noah Limbani a Ferdinand

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.