Chorvatsko jako ráj?

Jssste napjatí, kam jsssem ssse podíval tentokrát? Tato cesssta byla několik měsíců plánovaná, avšak to zklamání co mě tam čekalo – neuvěřitelné. Assspoň že tam mají jedno ssskvělé místo. O kterém mluvím? Dozvíte ssse v článku…

Z vesssmíru jsem se přesssunul tentokrát na plánovanou ssstáž do Chorvatssska. Míssstní Inssstitut čarodějných umění v Bišece mě pozval, abych ssse ssstal massskotem jedné z kolejí.

Jelikož jsssem chtěl, aby ssse mi na jih Evropy jelo co nejvíce pohodlně, zvolil jsssem vlakovou dopravu, která jede přímo na mísssto sssetkání sss osssobním řidičem, který mě odveze do inssstitutu. Mudlům je tato škola ssstejně zatajena jako u násss… tedy pokud ssse zrovna nenajde nějaký “výjimečný”, který umí z nevysssvětlitelných důvodů kouzlit a objeví ssse v našem sssvětě.

Dossstat ssse na nádraží bylo celkem sssnadné, horší bylo nenápadně ssse doplazit do kupéčka. To ssse mi nakonec bohužel nepodařilo, a tak jsssem ssse ssschoval pod vlak, kam jsssem ssse šikovně zamotal pod nápravu a jelo ssse. Ještěže jel vlak do Chorvatska přesss noc, tak ssse to dalo přežít. Nic to nemění na tom, že jsssem zvyklý na mnohem větší komfort.

Ráno na mě na nádraží už opravdu čekal člověk z jejich školy. Během cesssty mi řekl nějaké informace o inssstitutu, které vám teď také přetlumočím:

Institut se nachází kousek od Dubrovníku na jihu Chorvatska. Byl založen v roce 1898 třemi čaroději –Mychajlem Mikulišem, předním bystrozorem, který byl velmi dobrý v obraně proti černé magii. Yurem Zemským, bojovníkem s kouzelnickými schopnostmi, který se proslavil vytvořením kuše, která vystřelí šíp a pomocí vibrace dokáže výborně zmást nepřítele. A nakonec s madam Klarysou z Omiše, čarodějkou orientovanou v oboru práv všech kouzelnických tvorů.


Do Institutu chodí vybraní kouzelníci obou pohlaví od 11 let. První čtyři roky mají společnou výuku a následně se rozdělují do skupin dle toho, čemu se chtějí v budoucnu věnovat. K tomu slouží rozdělovací zkoušky, které prověří individuálně vědomosti každého. Dále následuje odborný pohovor, ve kterém se rozhoduje, jakým směrem jednotlivý studenti budou pokračovat.

Rudákolej je plná “bojovníků”, zde kladou důraz na bojová umění, učí se s mečem a dýkami, střílet z luku a velký důraz je kladen na soubojový klub.

Fialová kolej má spíše filosofického a humanitního ducha, učí se zde o historii čarodějnictví, vědomosti o mudlech a další zajímavé odborné předměty – studenti jsou označováni jako “knihomolové”.

Šedá kolej se zaměřuje na vaření lektvarů, praktickou a teoretickou obranu proti černé magii, samozřejmě i se základy černé magie. Jak jinak lépe pochopit boj proti ní, než se sám vzdělat i v této oblasti, pochopit ji a být mnohem lépe připraven.

A právě této šedékoleji bych měl dělat nového massskota, no nezní to úžasně?! Zahájil jsssem jednání o mé sssmlouvě v novém půsssobišti, ale zjissstil jsssem, že by absssolutně nevyhověli mým ssspeciálním a velmi ssskromným požadavkům! Tak přepychově jako ve Zmijozelu bych ssse ani zdaleka neměl! To je tedy úroveň! Sssbalil jsssem ssse a sss jednou zassstávkou na Plitvických jezerech jsssem ssse rozjel tam, kde sssi mě váží a nechutně přeplácí…

 

Přikládám několik fotek z tajného koupání ve vodním ráji:

 

Pro Hadího krále
Ferdinand a Astoria von Pens

4 komentáře

 1. Saiph Lacaille
  13. 10. 2020 (10:43)

  Sice je hrůzostrašné, že z Ferdy chtěli mít maskota, ale obrázky z Chorvatska jsou vážně krásné!

 2. Když koukám na ty fotky, tak Ferdovi začínám závidět! 😀 Těším se na další díl a jsem zvědavá, kam se Ferdinand vydá příště! 🙂

  -Christina Meadows

 3. Anna Grace Angel
  16. 10. 2020 (12:18)

  Přiznávám že Ferdinandovi závidím ! Doufám že se tam někdy také podívám. A už nedočkavě čekám na další Ferdinandovu cestu! 😀

 4. Já jsem normálně uražená. Jak jako dělat maskota cizí koleji v cizí škole? Ferdinande? O tom si spolu promluvíme!

Komentáře jsou uzavřeny.