Adventní kalendář Hadího krále – 1. okénko

První prosinec zavítal na bradavické pozemky s mlžným oparem a teplotou hluboko pod nulou. Zmijozelská společenská místnost je plná vůně hořícího dřeva z krbů, huňatých dek a horké čokolády (ačkoliv si naše kolejní ředitelka stěžuje na přemíru cukru a hyperaktivitu některých členů koleje). Čas blížících se svátků (a zkoušek) všechny studenty zasáhl. Odevšad zní koledy, očarované rolničky, a někteří odvážlivci dokonce rozvěsili na chodbách hradu jmelí. Toto období nás však vyzývá nejen k tomu, abychom odpočívali a oslavovali, ale také zažili nějaké vzrušení a připomněli si krásu svátků!

Žádný obří projekt na sváteční čas původně nebyl v plánu. Když se však trio zmijozelských duší sešlo na tradiční páteční máslový ležák U Tří košťat, kreativní Múzy si přisedly k jejich stolu, a tak došlo k první myšlence:  turnaj! A ne ledajaký. Hadí král se letos rozhodl inspirovat Ferdinandovými cestami do všemožných světových končin a sprostě od mudlů ukradl nápad na adventní kalendář. Protože však Zmijozel Vánoce neslaví, bude okének k otevření a splnění jen dvacet; a ve 21. den, přesně na Salazarnálie, bude rozhodnuto o odměnách pro ty hradní obyvatele, kteří se rozhodnou oslavit sváteční čas s Ferdinandem, Hadím králem i zelenými studenty. My vás totiž zveme k našemu stolu – o tom přece svátky jsou.

Turnaj bude mít jednoduchou podobu: v rámci adventního kalendáře na vás bude  každý prosincový den čekat na stránkách zmijozelského časopisu jedno okénko, v němž bude úkol, který můžete, avšak nemusíte splnit. Je jen na vás a vašich možnostech, kolik okének si otevřete.

Pár pravidel však přesto stanoveno být musí:

 • Turnaje se může zúčastnit kdokoliv bez ohledu na barvu a není k tomu třeba složit žádný poplatek ani přísahu.
 • Na splnění jednotlivých okének budete mít vždy dva dny (den, kdy bude vydáno, a den následující až do půlnoci).
 • Pokud úkol splnit chcete, ale nestihnete to v limitu, můžete jej poslat ještě třetí den, ale za menší úplatek poplatek Ferdinandovi: bude za to žádat potkánka nebo bílou myšku z obchodu číslo 7 na Příčné ulici (stojí pár svrčků, ale zasytí!). Živou svačinu pošlete libovolné z organizátorek nebo do kumbálu Zmijozelu.
 • Turnaj pořádají celkem tři organizátoři (u každého úkolu bude jeden z nich podepsán), dbejte tedy prosím na to, abyste sovu se správným řešením či vypracovaným úkolem poslali tomu správnému.
 • Úkoly nejsou bodované, nehodnotíme kvalitu. Hodnotíme to, zda jste je splnili, či nikoliv.
 • Není nutné splnit každý úkol. Odměnu si zasloužíte i za splnění jednoho.
 • V případě dotazů se neváhejte obrátit na Barbaru, Noah nebo Saiph.

Co se týče odměn, dovolte nám ještě chvíli mlžit. Můžeme však slíbit, že:

 • Drobnou odměnu získáte za každé otevřené (= splněné) adventní okénko. A to hned po jeho splnění.
 • Ti, co otevřou a splní značné množství okének, se mohou těšit na další (větší a cennější) odměny.
 • Pro Zmijozelské máme navíc dobrou zprávu! Pokud se mezi nimi totiž najde někdo, kdo svědomitě a kvalitně splní všechny úkoly (nebo jejich značnou část), je možné, že si jako odměnu odnese Zmijozelskou stříbrnou korunku. (Tuto odměnu však bohužel nemůžeme nabídnout ostatním obyvatelům hradu.)

Adventní okénko s číslem 1
Saiph sedí v křesle a popíjí horkou čokoládu. Najednou zvedne oči a rozhlédne se po prázdné knihovně, než zklamaně zjistí, že je v ní sama. Zdá se, že v tuto hodinu nikdo jiný nad hromadou pergamenů nesedí. Zabere se tedy do eseje, v níž pojednává o rozličných vlastnostech temnostínu a violínu v lektvarech, a věnuje se jí, než si nad ní někdo decentně odkašle.

„Jsi tu kvůli turnaji?“ rozzáří se. Po krátkém přikývnutí pokračuje: „To je vážně skvělé! Někde tady mám…“ odmlčí se a chvíli se přehrabuje v pergamenech, než vytáhne ten správný, „první zadání“.

Protože Salazarnálie jsou zvláštním časem v roce, umožňují nám na sebe vzít hromadu šíleného i pohodlného oblečení, které bychom jindy obléknout nemohli. Prvním úkolem tedy je zamířit do svého šatníku a obléknout svou postavičku do kombinace, již si obvykle pojíte s dárky, cukrovím a tím vším kolem! Můžete být v zelené a stříbrné, můžete ale také zapojit tradiční barvy Vánoc – červenou, zlatou… a jakoukoliv další, která pro vás má to pravé kouzlo. Printy posílejte do sovince Saiph Lacaille do 2. prosince, 23.59 hodin. A nezapomeňte se bavit!

Ještě než narušitel zmizí ve své kolejní místnosti, Saiph před něj posune druhý hrnek a popřeje mu mnoho štěstí.

5 komentářů

 1. Zní to naprosto úžasně! Jsem zvědavá, co přinesou další okénka. ^^

 2. Děkuji – je to moc hezký nápad, jak si zpříjemnit čekání na Štědrý den … kchm a ehm … chtěla jsem napsat Salazarnálie 🙂 Bibi Anne

Komentáře jsou uzavřeny.