Adventní kalendář Hadího krále – 2. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 2 skrývá?


Adventní okénko s číslem 2
Advent je v plném proudu, ve vzduchu je cítit mráz a na větvičkách stromů se usazují drobounké krystalky námrazy.  I v lese se všichni chystají na příchod Fleutýny. Nebo na Salazarnálie – záleží na tom, v co věří. Ideální stav je, když se slaví jak Vánoce, tak Salazarnálie… Dvojitý počet dárků a radosti, no ne?

Jednu takovou radost mi přichystali i obyvatelé lesa. Před svou chaloupkou u lesní brány jsem našla z klacíků a šišek vyskládané vánoční heslo:

Co na něm je, mi můžete poslat i vy. Vyluštěné slovo posílejte do sovince Barbary Arianne Lecter do 3. prosince, 23.59 hodin. Doufám, že vás jeho vyluštění potěší stejně, jako potěšilo mě!

3 komentáře

 1. Saiph Lacaille
  1. 12. 2020 (23:44)

  +po vydání článku nenápadně vytáhne učebnici šifer a zkouší si to vyluštit na vlastní pěst, protože na řešení dávno zapomněla+

 2. +Zahloubá se do luštění, až jí úplně vystydne ranní káva. Zdá se jí ale, že slovo "Žabka", které tipovala na začátku, to nebude už z důvodu počtu písmen.+

 3. Inees Rut Gowstring
  8. 12. 2020 (15:44)

  V tomto úkolu se vyplatila několikaletá praxe z mudlovských táborů 😀 😀

Komentáře jsou uzavřeny.