Adventní kalendář Hadího krále – 3. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 3 skrývá?


Adventní okénko s číslem 3
Sníh pomalu prolézá všemi zákoutími – od nejmenších skulinek ve zdech až po mezery za krkem studentů, kde je jejich kabát dostatečně nechrání. Noah proto zavítala ke Třem košťatům v Prasinkách, kde si objednala sladkou horkou čokoládu a s pohledem na adventní věnce na stolech ji pomalu usrkává. Vypadala by světlem svíčky téměř zhypnotizovaně, kdyby do čokolády postupně nepřidávala jeden mini marshmallow za druhým, vždy těsně před hlasitým usrknutím z hrníčku.

„Ach!“ trhne sebou, když se k ní přiblížíš. „Třetí úkol, nemám pravdu?“ usměje se na tebe a vhodí do čokolády další marshmallow.

Mudlové mají takovou krásnou tradici – rozsvěcení svící na adventním věnci. Samotné adventní věnce se většinou skládají z jehličnatého kruhu, na němž jsou čtyři svíčky, které se postupně každý týden zapalují. Často se na věnec přidávají i různé přírodní ozdoby, vše záleží na rodině, jež ho vyrábí. Nebojte, nemusíte žádné věnce vytvářet, ale pro splnění úkolu musíte nějaký vyfotit. Jestli se jedná o váš vyrobený, koupený nebo odpozorovaný u sousedů v okně, je jen na vás. Fotku i s nějakým identifikátorem zašlete do sovince Noah Limbani, a to nejpozději do 4. prosince, do 23.59 hodin.

3 komentáře

  1. Ještě dodám k pár dotazům – ceníme si kreativity, tak nezoufejte, pokud ani vy, ani váš soused nemáte věnec! Beru i jakkoli ozdobené svíčky a cokoli podobného! 🙂 – Noah

  2. Viděla jsem adventní "věnec" z lahví vína. Škoda, že by u nás do poslední adventní neděle nevydržel…

Komentáře jsou uzavřeny.