Adventní kalendář Hadího krále – 4. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 4 skrývá?


Adventní okénko s číslem 4
Za oknem sněží a místností se nese zvuk škrábání brku. Na opěradle křesla, v němž se nachází Saiph, sedí jedna ze školních sov – její jméno je Růženka – a nechává se krmit sušenkami. Tváří se moudře a očividně pozoruje pergamen, na který zmijozelská studentka něco čmárá. Nepravidelnost členění ani způsob, jakým otáčí papírem, jí však nedávají žádný smysl.

Najednou se ozve zaskřípění židle na druhé straně stolu, což Růženku vyděsí. S hlasitým zamáváním křídly odletí o kousek dál, zatímco Saiph s úsměvem zvedne hlavu a zeptá se: „Čtvrtý úkol, že?“

Tentokrát se setkáváme u nejkreativnějšího úkolu celého turnaje. Znáte kaligramy? Pokud ne, nevadí. Tradičně jde o báseň, jejíž slova a verše jsou uspořádána do obrazce, který vyjadřuje její téma. To po vás chtít nebudeme, pokud ovšem chcete, klidně se pusťte i do této varianty. Bude nám však stačit, když si vezmete útržek pergamenu, vyberete si jedno slovo, které je spjaté s časem svátků, a budete jej na pergamen psát tak, aby z jeho neustálého opakování vznikl obrázek. Nemusí jít o žádné veledílo. Klidně si u toho navíc pohrajte s barvami! Fotografii svého výtvoru zašlete do sovince Saiph Lacaille do 5. prosince, 23.59 hodin. Doufáme, že si tvoření užijete!

1 komentář

  1. Inees Rut Gowstring
    8. 12. 2020 (15:42)

    Nebude z toho nějaká galerie? Určitě se sešlo spoustu krásných výtvorů 🙂 Ono celkově celý kalendář si říká o nějakou statistiku a výstup. Úžasné nápady na úkoly! 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.