Adventní kalendář Hadího krále – 5. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 5 skrývá?


Adventní okénko s číslem 5
Scriptorium vypadá, jako by v něm něco vybouchlo. Všude se válí stará vydání Hadího krále a skoro z každého výtisku mrkají tři páry obrovských, děsivých očí. Několik studentů se takhle před svátky rozhodlo projít staré noviny. Někteří hledají co největší brak, jiní mrmlají něco o tom, že dochází soušky na podpal. Šéfredaktorka Saiph jako jediná každý článek zbožně pročítá, aby ho o chvíli později odložila na hromadu „ještě jednou k přečtení“. Na hromádce „vrátit zpět do archivu“ je jediný výtisk, a to ten poslední, protože si ho dosud pamatuje.

Oči, které zběsile mrkají, pronásledují každého, kdo se v místnosti na chvíli ukáže. Žáby, jež se na snímcích objevují, jsou sice už nějakou dobu v důchodu někde v tropech, ale patří ke koleji stejně jako Ferdinand nebo králík Potlouk.

„Skoro vyhrály Osobnost Hogwarts, že?“ prohodí najednou prvačka Maraike, která si vytáhla černého Petra a musela do knihovny před svátky s vedením.

„Vyhrály by, kdyby jim nebyla zakázána účast,“ odpoví s ještě zbožnějším výrazem Saiph a znovu se začte do jednoho ze starých vtipů.

Svátky možná nejsou vždy nejlepším časem pro vzpomínání na to, co bylo, přesto k nim vzpomínky nejrůznějšího druhu neodmyslitelně patří. Vaším dnešním úkolem není nic menšího než zavzpomínat na Žáby a jejich Žabí humor. To však není všechno. Letošní Salazarnálie a Adventní kalendář jsou totiž tak speciální, že se Žáby rozhodly pro jednorázový comeback! Jejich humorný kousek najdete ve druhém článku, který byl dnes vydán. Pobavte se a nezapomeňte se v komentářích podělit o svoji odpověď na otázku, jež v animovaném obrázku zazní. Máte na to čas do 6. prosince, 23.59. Jakmile si někdo z organizátorů vaší odpovědi všimne, ozve se vám, tentokrát nemusíte nikomu psát. (Poznámka navíc: Musíte se podepsat.)

Saiph si všimne, že náhodný kolemjdoucí, respektive dobrovolník, ještě stále stojí ve dveřích, a tak mu bez ptaní vrazí do ruky další ze starých výtisků a zaúkoluje ho: „Hledej žabí vtipy, potřebuju je mít na jednom místě. Možná o nich pak vydáme nějaký další článek.“

4 komentáře

 1. Saiphko, madfam Žábo a Noah,

  tehle advetní kalendář byl super nápad! užívám si každé okénko 🙂
  Jste skvělé ♥♥♥

 2. Ano, souhlasím, tahle akce je bomba nápad =)

  A ty odpovědi u článku veselých žab mě utvrzují v tom, že lidi jsou přece jenom dobří… ♥

  Lucy

 3. Saiph Lacaille
  5. 12. 2020 (22:20)

  Ontarko, Lucy, hrozně moc vám děkujeme ♥ Ani nevíte, jak moc nás těší a hřeje na duši, že se vám kalendář tak líbí a opravdu vás baví. 🙂

  Saiph

 4. Inees Rut Gowstring
  8. 12. 2020 (15:39)

  Přidávám se k nadšencům a fanouškům adventních okének! 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.