Akademický klub

Pro někoho přítomnost, pro někoho blízká budoucnost a někdo… je v prváku.

Akademický klub byl otevřen prvním kouzelníkům 12. 8. 2018. Aby se do něj člověk dostal, musí složit zkoušku OVCE, splnit CKÚ a završit studium zkouškou KOZA, všechno v jedné zaplněné profesní dráze. Na škole musíte studovat minimálně 14 kouzelnických let, či varianta druhá – po splnění zkoušky OVCE zfialovět, udělat 6 zkoušek CKÚ každou v jiném školním roce a nakonec složit zkoušku KOZA.

A pak se můžete těšit z pozvánky.

Do akademického klubu zavítalo již 21 kouzelníků: osm ze Zmijozelu, sedm z Nebelvíru, tři z Mrzimoru, dva z Havraspáru a pan ředitel. Nyní se jedná o 12 fialových, 5 studentů, 3 neaktivní a 1 mrtvolu. Někteří na škole už nejsou vůbec či žijí poklidný život v Godrikově Dole.

Jakmile natěšeně vstoupíte do klubu, nadchne vás tam pohovka a občerstvení. Pozor – na pohovce si často hoví madam Žába a madam Suši, která se nacpává Krevetovým Pad.

Po rozkoukání vás zaujme astroláb, kde se dějí všechny ty velké věci, které vás mohou vystřelit do výšin v soubojovém klubu, sklepení či jámě. Každý den jsou však runy jiné a ne vždy jsou nakloněny kouzlení dle vašeho přání.

K jeho rozluštění slouží pergamen v runovém písmu, který po přeložení řekne mnoho a také nic. Musíte bádat. Měnou, jíž se zde platí, je temnostín, který se dá najít pouze ve sklepení, v nynější době však padá velmi omezeně. Na astroláb máte i omezenou energii, jež každý den postupně dorůstá.

Účinek očarovaných předmětů z astrolábu může trvat 2 hodiny, 1 den či 2 dny, v případě květin až 5 dní, podle jeho délky vyčerpáváte energii a temnostíny. Ke každé kombinaci očarování patří kombinace určitých run, jež je schopna stvořit předmět i s trvalým očarováním.

Nemusíte ani očarovávat předměty, ale vytvořit si runový prach, za který (a za peníze) si můžete nakoupit místní oblečení či učební svitky. Ani jedno však nejde poslat někomu jinému, slouží jen pro osobní potřeby.

Akademicky oblečeného můžete na hradě potkat třeba Nebelbracha.

Bonusy očarovaných věcí

Vždy je potřeba mít očarovaný předmět na sobě, aby působil. Pozor si dejte na to, aby byl daný kousek zároveň pro dámy i pány v případě, že ho chcete půjčovat. A taky na noční převlékárnu, která nás může zradit a převléknout!

Bonus v Ďáblově jámě

Štěstí

Kdo má štěstí, ten v jámě jede. Očarování funguje pouze v Ďáblově jámě a díky němu je obírání Ďábla mnohem veselejší, účinnější, ale taky návykovější. Každopádně ovšem slovíčka nenapovídá.

A tady jedno zdokumentování naší Lori, nejzářivější lovkyně žab v jámě.

Bonusy ve sklepení a Soubojovém klubu

Léčení

Tento bonus je skvělý do sklepení, když umíte uzdravení a/či léčivý dotyk.

Pokud jste majiteli hůlky z bubuingového dřeva, další život pro vás.

A když budete mít štěstí na aspekt Velekněze, čeká vás ještě další život navíc.

Problém nastává ve chvíli, kdy má příšera kletbu léčivé síly. Pozor na to!

Koncentrace

Tohle je za mě jedna z nejsilnějších věcí do sklepení, když jste již zkušenější kouzelník, tedy alespoň s II. koncentrací. V průběhu hry vám totiž může vyskočit až na IV. (pokud máte koupenou III.), takže si můžete vesele kouzlit více náročných kouzel.

Stálost kouzel

Díky očarování jsou kouzla jako vláda času, oslnění, léčivý dotek atd. o jedno kolo delší. Neplatí na vyvolávačky, spánek a kolejní kouzla. Velká triáda začarované kouzlo klasicky ruší.

Stálost vyvolání

O jedno kolo déle vám vydrží vyvolávačky, pokud je samozřejmě protivník nezničí dřív.

Zdraví +2

Ideální očarování pro začátečníky, které vám okamžitě přidá dva životy do souboje. Pokud však s někým soupeříte a vyberete možnost vyrovnat energii, máte oba stejně.

Očarování na podporu živlů

Všechny živly mají také své +1 k síle (pro připomínku máme: vodu, oheň, vzduch, zemi a astrál). Se správným živlovým aspektem je útok ještě silnější.

Květiny

Potěšit květinou je to nejsnadnější, co se dá udělat. I akademici vám mohou udělat radost hned dvěma různými květinami, které vydrží déle než z květinářství U Okvětné, a to až pět dní.

Runová květina

Měsíční květina

Zábavička

Není Hvězdný prášek na Příčné? Nevadí! Astroláb umí všechno možné!

Protože temnostín je nedostatkové zboží, naštěstí vyrobené věci nejsou po jednom kuse.

Ale jako všechno i toto má svojí dobu trvanlivosti, pokud se nestrefíme do správných run, které nám to vyrobí natrvalo. Vyrobená věc se nesloučí s věcí s nekonečnou trvanlivostí.

Děkuji všem zúčastněným a vyfotografovaným pro akademické účely! 

Pro nejlepší plátek na hradě
Marguerita Laux

15 komentářů

 1. Saiph Lacaille
  11. 11. 2020 (16:26)

  Márč, boží a přehledné shrnutí! Vůbec jsem netušila, že AK toho nabízí tolik, a jsem ráda, že jsem do jeho tajů díky tobě mohla nahlédnout. 🙂
  Náramek do jámy je skvělý a už se upřímně těším do soubojáku!

 2. Loralei Silwerin
  11. 11. 2020 (16:38)

  Parádní článek. 🙂 Květiny z astonomického klubu jsou nádherné, škoda jen, že vydrží tak krátce. 🙂 A jak sleduju naše prváky, měla bych se do jámy pomalu vrátit. Ďáblovi se po mně určitě taky moc stýská. 😀 😀 😀

 3. Díky za skvělý článek, Marčí! Zbožňuju, když nám uděláš náramek do sklepení, máme štěstí, že tě máme 🙂
  Těším se, až se snad jednou dostanu do AK, je fajn, že přibývají nové možnosti zábavy i pro ty, co už jsou tu tak dlouho.

  – Maya

 4. Skvělé shrnutí, Márč! Článek je přehledný a hodně mi toho o akademickém klubu řekl. Díky za to!

 5. Inees Rut Gowstring
  12. 11. 2020 (08:32)

  Naprosto skvělý článek! Hned mam o sto chutí více mít tu možnost se do akademického klubu podívat. Márč děkujeme za možnost trochu nakouknout do části hradu, která je nám prozatím zapovězena 🙂 Je to velká motivace 🙂

 6. Článek je skvělý, Márčí díky za shrnutí. Jsem jen pohoršena nad tím, že se podává káva z mojí prabáby 🙂
  Jagga

  • Nebojte, slečno, pouze obchodní značka! Nemyslím, že by to byly rozemleté a pražené čarodějnice. Chuť tomu neodpovídá (tedy, odhadem, opravdu bych je nechtěla chutnat)!

  • Marguerita Laux
   12. 11. 2020 (21:40)

   Jinak by to znamenalo, že ten Žabí dryák, co tam popíjíš ty, je taky ze žab…:D

  • No právě! A to bych nemohla dopustit! To by možná AK už nezůstal stát, kdyby to tak bylo! 😀

 7. Páni – skvěle shrnuto. A já myslela, kolik CKU je třeba ještě odeslat, ale takto mi stačí sehnat jen KOZU 🙂 Asi si dám inzerát k Chytrákovi :-DDD Bibi Anne

  • Marguerita Laux
   15. 11. 2020 (19:49)

   Bibi, nikdy jsem nekamarádila moc se školním řádem a nezmínila jsem ho tady (stejně ho každý zná víc než já:D), ale hlavně jako student musíš být aspoň 7 r.s. (viz teda ten školní řád)

 8. Indris Elwinor
  14. 11. 2020 (12:46)

  Moc děkuji za skvělé shrnutí. Musím říci, že jsem vůbec netušila, olivový skvělých veci může klub přinést. Další motivace pro mě byt věčným studentem. 🙂
  Indris

 9. Tak tohle je ten nejlepší přehled jaký si mohla pro všechzny sepsat Marčíí 🙂 Moc ti děkujeme 🙂 Jsi nejužitečnější člen naší koleje a za to si te moc vážíme :* Sice díky tomuto článku vím že se vzhledem ke svému studijnímu zapálení do klubu asi nikdy nedostanu ale to nevadí 🙂

 10. Joooo, Márčí a její dlouho očekávaný článek, na který jsme se moc těšili!
  Je skvěle a přehledně napsaný, což je super. 🙂
  AK má celkem své kouzlo a je to úžasné zpestření na hradě. 🙂

  -Astorka

 11. …někdo je v prváku a je fakt smutný, že se do AK rozhodně nedostane v blízké budoucnosti! 😡 Každopádně krásný článek, užívej si to tam i za mě!

Komentáře jsou uzavřeny.