Famfrpál letos zajímá diváky i mimo Bradavice

Léto se pomalu přehouplo v barevný a studený podzim, školní rok je dávno v běhu a kapitáni všech týmů se čím dál častěji uchylují do šaten, aby přemýšleli nad strategiemi, tréninkovými plány a aby byli poblíž všech týmových košťat, kdyby je soupeř náhodou chtěl očarovat. Trénování přestává být legrací, zápasy jsou za pár týdnů. Nováčci se snaží rychle dotrénovat co nejvíce úrovní a ve skrytu duše doufají, že se z lavičky náhradníků dostanou alespoň na pár minut do hry; hráči, kteří už mají něco za sebou, se prostě jen snaží neonemocnět, aby na ně kapitáni neřvali na ošetřovně.

Zatímco se sezóna v Bradavicích kvapem blíží, světové mistrovství už chvíli běží. Některé důležité zápasy už jsou dokonce dávno rozhodnuty: Applebyské šípy drtivě porazily Pýchu Portree, Tutshillská tornáda v boji o čtvrtfinále vyřadila Kenmarská káňata a Puddlemerští spojenci podlehli Caerphillským katapultům, a to navzdory tomu, že mají nového chytače. Několik světových hráčů se také stihlo vážně zranit; to ukončilo sezónu třeba Tiffany Caerwoodové, střelkyni Falmouthských sokolů, nebo Jeremymu Lambertovi, odrážeči Kudlejských kanonýrů, jemuž potlouk na posledním zápase zlámal sedm kostí.

Týmy, které mají po sezóně, tak začaly dříve přemýšlet nad tím, zda budou své složení nějak měnit a z jakých hráčů by trenéři a kapitáni chtěli sestavit základní sestavu i lavičku náhradníků do dalších let. Protože naše škola je známá tím, že famfrpál zde studenti i zaměstnanci hrají, věnují se mu rádi a jsou v něm mimořádně dobří, byl zrak těch nejlepších profesionálních sportovců upřen i směrem k Bradavicím.

Mezi lidmi se ví, že už dlouhá léta se Montroseské straky snaží získat jako hráčku madam Larrie Larstonovou, a bodejť by ne! Má 35. úrovní na střelci, mohla by tedy být klíčovým hráčem. Je však dle slov mluvčího týmu k nezastižení. Z profesorského sboru dostala prý nabídku také střelkyně Hekatea Centaurix od Kenmarských káňat a odrážečka Barbara Arianne Lecter od Pýchy Portree, v jaké fázi však domluva je a zda někdo z profesorského sboru nabídku hrát famfrpál vůbec přijme, je tajné, dokud týmy oficiálně neoznámí změny v kádru. Přesto je představa vážených profesorů, které potkáváme pravidelně za katedrou, na koštěti velmi zajímavá!

Hráčů z Bradavic, kteří by mohli v nejbližších letech do světového famfrpálu vkročit a začít v něm úspěšnou kariéru, je plno. Čekalo se to už dříve třeba od odrážečky Bibi Anne nebo chytačů Edmunda Heusingera a Magdarlene di Facittra poté, co ukončili svou kariéru, všichni tři však zůstali na hradě a do světa se nerozletěli. Mezi sportovními fanoušky jsou zraky poslední měsíce upřené především směrem na nebelvírskou chytačku Esmeraldu Milagrosa, jejíž plnoletost by jí profesionální famfrpál umožňovala hrát už teď. V jejich hledáčku je také odrážečka Loralei Silwerin, střelkyně Amanda Wright nebo všestranná Beteramis Athenodoros, která by podle odborníků i amatérů mohla zazářit na všech postech. To zřejmě ví i famfrpáloví skauti – rozhodli se totiž, že se mihnou na letošních zápasech a na některé vytipované budoucí naděje světového famfrpálu se podívají zblízka.

Nikdo však neví, na koho přesně se plánují zaměřit a na které zápasy se dostaví. Jisté je jen to, že hráči budou pod ostřížím zrakem a pokud této příležitosti využijí a na hřišti předvedou své kvality, možná si zajistí k podepsání v budoucnu profesionální sportovní smlouvu, což je snem nejednoho školního hráče. Svou přítomnost potvrdili skauti Puddlemerských spojenců, Holyheadských harpyjí, Wimbournských vos a Applebyských šípů, dá se však očekávat, že někteří ještě přibudou, případně budou zápasy sledovat bez mediálního humbuku.

Tyto změny znamenají mnohé – především to, že se kvalita našich hráčů neustále zlepšuje tréninkem, ale také to, že máme štěstí na velké množství talentovaných mladých famfrpálistů. Nikdy dříve jsme se na skauty v hledišti těšit nemohli, a tak jen doufáme, že letošní famfrpálové mistrovství, které už se kvapem blíží, bude probíhat bez zádrhelů a drsných zranění.

Školní mistrovství letos začne za necelé dva týdny – 22. listopadu vyzve nebelvírský tým zmijozelskou letku. Právě v tomto zápase se předpokládá přítomnost skautů, protože Nebelvír i Zmijozel mohou nabídnout velkou spoustu akce i mladých talentů, kteří by mohli tvořit budoucnost světového famfrpálu. To ostatně potvrzuje i kapitánka zmijozelského týmu Ontaria Emori ReyesZ našeho týmu by v první řadě určitě (skauty) zaujala Loralei Silwerin. Její rána potloukem je legendární, a proto se jí právem přezdívá Lori the Killer, navíc je všestranná v tom, že kromě excelentního zvládnutí postu odrážeče exceluje i na pozici chytače – a žádná zlatá si před ní není jistá! Dále by určitě zaujala Astoria von Pens a její výborné pokrytí všech tří obručí. Občas si myslím, že se dokáže roztrojit a v každé obruči je někdo jiný. Také určitě Inees Rut Gowstring, která si pohrává s camrálem jak s hakisákem, u toho si je schopna pilovat nehtíky, přečíst knížku a ještě překonat i ty nejlepší brankáře. Prozradila mi však, že potenciál vidí v mnoha dalších hráčích, z nichž by mnozí mohli zazářit a tuší, že budou jednou velkými hvězdami. A to i mezi těmi nejmladšími!

Jak nakonec celá sezóna dopadne a zda někdo skauty okouzlí natolik, aby získal smlouvu, je zatím ve hvězdách. Ještě štěstí, že v nich umí číst kentauři! Zamířila jsem tedy za nimi na kraj Zapovězeného lesa, ale bohužel mi odmítli na cokoliv odpovědět s tím, že my lidé jsme k našemu dobru až příliš zvědaví. A tak jsem znovu zamířila za kapitánkou, abych se jí zeptala alespoň na to, jaký cíl má letos tým Zmijozelu. Odpověď mě potěšila: Výhra… jak se na tohle můžeš vůbec ptát! Vždyť ten pohár, už když se zaposloucháš, tak volá Zmijozel… Zmijozel!

Tak tedy uvidíme, co nám Zima 2021 přinese. Snad jen to dobré!

Pro Hadího krále
Saiph Lacaille

1 komentář

  1. Zbožňuji camrálové povídačky. Doufám že tento článek pomůže nším famrpálovým hvězdám nastartovat profi kariéru až si ho skauti přečtou 🙂 Jen upozorňuji, že teď je nedám !

Komentáře jsou uzavřeny.