Adventní kalendář Hadího krále – 7. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 7 skrývá?


Adventní okénko s číslem 7
Tentokrát se Saiph nenachází za žádným stolem. V tureckém sedu pracuje na podlaze v komnatě nejvyšší potřeby. Ta je tak plná salazarnálijských i vánočních dárků od studentů pro jejich nejbližší, že není vidět na její konec. Zmijozelská studentka se tváří mírně zoufale a nevnímá v rozrušení ani cupitavé kroky. 

„Slečno, potřebujete pomoct?“ ozve se nad ní znenadání pisklavý hlas domácího skřítka.

„Ale ne, to je dobrý,“ povzdechne si a mávne do místnosti k hromadám balíčků, „tamty všechny dárky už jsou označené a roztříděné, zbývá mi jich jen pár. To zvládnu.“ Přesto když skřítek s hlasitým *PUF* zmizí, Saiph si unaveně protře oči, opře se o sedačku za sebou, a než stačí pár posledních dárků roztřídit, vyčerpaně usne.

Sedmý úkol je tedy jasný – nechte Saiph spát! Aby se však za pár hodin neprobudila naštvaná, že práci nedodělala, dodělejte ji za ni, aby skřítci mohli včas dárky poslat rodičům, přátelům a blízkým mimo Bradavice. Stačí vám jen dodržet základní pravidla sudoku. Jakmile budete mít v každém čtverci, řádku i sloupci vždy po jednom dárku, pošlete řešení po sově Saiph Lacaille, aby práci zkontrolovala, než nechá zbytek na skřítcích. Čas máte do 8. prosince, 23.59 hodin.

3 komentáře

 1. Páni – asi zatím nejvíce časově náročný úkol … ruce od nůžek a lepidla, ale je to tam 🙂 Bibi Anne

  • Vy jste to lepila? 😮
   Klobouk dolu. Ja většinou přesouvám v malování:)
   Barb A. L.

 2. Inees Rut Gowstring
  8. 12. 2020 (15:38)

  Tohle si vyžadovalo mudlovský počítač 😀 nebo máte někdo nějaký fígl, jak to zvládnout v telefonu? 😀

Komentáře jsou uzavřeny.