I stroj pozná naše výtvory – opravdu?

Před nedávnem jsem vyhlásila soutěž, kde se mělo hradní obyvatelstvo pokusit dorozumět s mudlovskou AI. A jaké pobavení taková soutěž napříč hradním zdivem vyvolala?

Hradní obyvatelé měli za úkol zahrát si minimálně jednu hru s umělou inteligencí. Tato síť během jejich 20sekundového kreslení poznávala obrázky, které měli nakreslit, a hádala, copak má malůvka asi znázorňovat. Že to síť měla někdy těžké, se můžeme na vlastní oči přesvědčit.

Upozorňuji, že všechny malůvky jsou zahaleny rouškou anonymity, ale kdyby se v nich autor našel a nebál by se k nim přiznat, je vítán v komentářích pod tímto článkem!

Tento mravenec zažil mnohé – v prvé řadě genetickou mutaci a těžký život jednonohého. Síť se však touto přírodní anomálií nenechala zmást a s pevným přesvědčením entomologa obrázek uhádla.

Občas stačí málo. Ani s tímto dračím minimalismem neměla síť žádný problém. Teď je otázkou, jakým způsobem kreslí ostatní lidé draka, že síti na poznání stačí tak málo? Hm!

20 sekund bylo v tomto případě tak málo, že i opička valila oči! Já si u tohoto obrázku zvednu ego, neboť já bych v něm opici viděla! 2:1 pro síť?

2:2! Síť nepozná ani tohoto majestátního mloka, totiž flekatou ještěrku, teda tygra!

Pamatujete ještě na soutěž Najdi krávu? Inu, autor se jí zřejmě zúčastnil a byl značně poznamenán. Síť se však nenechala vyvést z míry – ať už má malovaná kráva ploutvičku nebo náznak flíčku, spolehlivě malůvku kategorizovala, aby dokázala svou vědomostní dominanci.

Vážení čtenáři, teď už snad víte, na jakého tvora můžete narazit v moři. A jestli jste malůvku neuhádli, pak se nemůžeme divit, že nás mají ovládnout stroje!

Galerii zvířátek si doplňme ještě rychlým náčrtem černé kočičky.

A co takové geometrické obrazce?

Začíná se projevovat absence mudlovské matematiky na naší prestižní škole? Já bych to spíš svedla na síť – ještě není dostatečně chytrá!

Od studentů čar a kouzel se nedá očekávat nějaká širší znalost nebo povědomí o mudlovských technologiích, proto není divu, že rychlý náčrt auta byl zbrklým výplodem mozku čaroděje, který si v hodinách Studia mudlů čmrkal malůvky do učebnice a hrál se sousedem maškvorky! Síť se však nehodlala těchto predispozic zaleknout a po srovnání tisíce aut přišla na to, že to není multipla ani mustang, nýbrž poctivý Weasleyův Ford Anglia.

Když už jsme u těch technologií, síť je v jejich poznávání velmi dobrá! My ostatní můžeme jen hádat – je to velryba s vrtulkou, otvírákem na víno propíchnutý Moby Dick nebo snad za skříní léta zapomenutý křeček?

Je to tonoucí se zamlženými brýlemi a dřevěným pahýlem? Neměl by mu někdo jít pomoct? Řekla bych: „Zavolejte někdo sanitku!“ Jenže síť by odvětila: „Ale ne pro mě!“ Pak by v mudlovské hře Activity uhádla šnorchl a dočista by mě zdemolovala na hrací desce!

I mořské panny mohou mít pivní břicho! Autor šířil body positivity a to je hrozně důležité!

Protože každé správné setkání by mělo končit rautem, nabízím vám aspoň virtuálně menší ochutnávku.

9:4 pro síť!

Malůvky ve svém přirozeném prostředí:

Pro Hadího krále
Veronica Narcissa Williamsová

4 komentáře

 1. Tak teď jsem se bezvadně pobavila!! Skvělý článek! Vážně! Děkuji! Petromila N.

 2. Inees Rut Gowstring
  12. 1. 2021 (10:09)

  Ten mravenec na mraveništi je prostě boží !!! Skoro boží jako hadi!! (ale jen skoro… 😀 )

 3. Loralei Silwerin
  12. 1. 2021 (18:05)

  Takhle jsem se už dlouho nezasmála. 😀 😀 Je to dokonalé!! 😀

Komentáře jsou uzavřeny.