Report ze salazarnálijského večírku

Rok se rokem sešel a jak zmijozelská tradice velí, nastal čas Salazarnálií. V jejich předvečer se tedy naše zelená kolej sešla, aby tento významný zmijozelský svátek oslavila večírkem. I přes některé trable se sváteční výzdobou a tím, že skřítci si nedali říct a vyvěsili nám nad hlavami jmelí, díky kterému se nám do komnaty dostalo několik škrken, večírek nakonec proběhl bez větších problémů.


Po uvítací řeči naší kolejní ředitelky Veronicy Narcissy Williamsové jsem také řekla pár slov a rovnou jsme se pustili do zábavy a někteří také do jídla v podobě hadích perníčků.

Na programu bylo doplňování co nejvtipnějších hlášek k fotografiím výrazných tváří Zmijozelu. Myslím, že můžu za všechny říct, že toto naprosto ovládla slečna Barbara Arianne Lecter, která určitě pravidelně snídá vtipnou kaši nebo možná užívá ke každému jídlu ostrovtipný lektvar. Ale ani ostatní nezůstali pozadu a z komnaty nejvyšší potřeby se každou chvíli ozvala salva smíchu. Zaznělo skoro čtyřicet vtipných hlášek a vybrat tři nejlepší bylo opravdu těžké.

Jako první přišla na řadu Loralei Silwerin, která předchozího dne už podruhé v této sezóně chytila zlatonku během prvních 40 minut utkání.

3. místo – Maraike Auri Nordahl

 

2. místo – Marguerita Laux

 

1. místo – Barbara Arianne Lecter

Pak jsme se pokusili přijít na to, o čem si asi špitají naše prefektky Saiph Lacaille a Noah Limbani.

3. místo – Astoria von Pens

 

2. místo – Barbara Arianne Lecter

 

1. místo – Noah Limbani (kontext zde)

 

A protože Zmijozel sice ctí čistou krev, ale jinak bere všelijaké existence, přišla vzápětí řada i na naší plešatou dušici Margueritu Laux a beztělnatou Ninu Yozhinski.

3. místo – Saiph Lacaille

 

2. místo – Loralei Silwerin

 

1. místo – Barbara Arianne Lecter

 

Zabrousili jsme i do chudého zmijozelského trezoru s pokladnicí Astorií von Pens a kapitánkou famfrpálového družstva Ontarií Emori Reyes.

3. místo – Barbara Arianne Lecter

 

2. místo – Inees Rut Gowstring

 

1. místo – Christina Meadows

 

Naše pokladnice se nakonec nechala slyšet, že tak chudá kolej jako Zmijozel by neměla dělat takové vtipy.

A ani naši zelenofialoví nezůstali ušetřeni. Na předposlední fotografii byly zachyceny kolejní ředitelka Veronica Narcissa Williamsová a profesorka Renée Carlisle.

 

3. místo – Barbara Arianne Lecter

 

2. místo – Astoria von Pens

 

1. místo – Jagga Viggo

Na závěr jsme si nechali to nejlepší, a to setkání známé ochránkyně všech žab Barbary Arianne Lecter s proslulou bruntálskou zubatou žábou.

3. místo – Maraike Auri Nordahl

 

2. místo – Christina Meadows

 

1. místo – Barbara Arianne Lecter

A co by to bylo za večírek v tomto zimním období, aby nakonec nedošlo i na nějakou tu koulovačku? Prefektka Saiph se dle svých slov snažila trefit Maraike Auri Nordahl, ale ve skutečnosti mířila tak moc špatně, že pětkrát hodila sněhovou kouli na profesorku Hekateu Centaurix, která byla tou dobou na večeři ve Velké síni. Jestli je pět zásahů pořád náhoda, posuďte sami.

V závěru večera přišla i řeč na očekávanou nadílku, kterou měli zmijozelští studenti dostat s odbitím půlnoci. Vyhlíželi ji dokonce tak netrpělivě, že přivolali skřítka půlnočníčka dokonce o víc jak 4 hodiny dříve. To jim ovšem nepomohlo, spolu s pokladnicí jsme dárky uchránily a nespaví nedočkavci si je mohli opravdu rozbalovat až pár minut po půlnoci.

Pro Hadího krále
Kira Mae Spencer

3 komentáře

 1. Saiph Lacaille
  9. 1. 2021 (13:20)

  Naprosto zbožňuju některé hlášky! Loki a zlaté prasátko u mě vyhráli na plné čáře. 😀

  (Noah nás naprosto vystihla, ale pořád mě mrzí, že napíšu sto jakž takž dobrých věcí, nakonec ovšem nejvíc ohlasu sklidí taková blbost. 😀 :D)

 2. Inees Rut Gowstring
  12. 1. 2021 (10:08)

  Hadi se bavit umí a tento večírek toho byl dalším důkazem. Děkuji všem za přípravu a i když jsem se nemohla účastnit po celou dobu, i tak jsem si to moc užila!

 3. Proč jsem si tohle nepřečetla už dřív? Tohle mě hezky rozesmálo, kvůli vám jsem musela zachraňovat svou kouzelnou bednu před čajem! 😀 😀 😀

Komentáře jsou uzavřeny.