Řešení a zajímavá vypracování adventního kalendáře

Než za adventním kalendářem uděláme definitivní tečku, shrneme čísla, odměny a předáme slova díků, je čas se ještě jednou zastavit nad jednotlivými úkoly a potěšit se některými vašimi vypracováními nebo objasnit šifry, které nejednomu z účastníků zamotaly hlavu. Veškerá zadání jsou přitom stále dohledatelná pod štítkem Adventní kalendář.

V AKHK se mimo spoustu jiných úkolů objevily i 4, kde bylo potřeba zapojit mozkové závity a přijít na různě skrytá tajná hesla. Je pravda, že spoustu luštitelů na těchto úkolech v kalendáři pohořelo, nebo si vybralo drobnou nápovědu. Jiní to ani nezkusili, protože zřejmě nevěděli, co a jak. Proto je součástí článku i rozuzlení tajemných úkolů, které měla na svědomí Barbara.

První okénko 
…bylo možné otevřít za nahození vánočního outfitu. Přišly rozmanité barevné variace, které si hromada lidí dokonce nechala na sobě, tudíž je mohli běžní obyvatelé hradu vídat na chodbách. Pro příklad uvádím oblečení naší kolejní ředitelky Veronicy Narcissy Williamsové. Jedno z nejoriginálnějších vypracování však přišlo od beztělnaté Niny Yozhinski, kterou si díky němu mnozí z nás konečně mohou alespoň trochu představit.
Druhé okénko
Šifra ze druhého okénka se jmenuje „malý polský kříž“. Princip šifry je postaven na mřížce, ve které jsou umístěna písmenka. Každé písmenko má „chlíveček“ přesně daného tvaru, aby šlo poznat, o které písmenko se jedná. Výsledkem první šifry byla SVICKA.
Třetí okénko
Tento úkol přihrál Noah do sovince hromadu krásných fotek adventních věnců (nebo jejich obdob). Jen se pokochejte sami!

 

 

 

 

 

Čtvrté okénko 
Soutěžící tentokrát doufali v políbení od své kreativní Múzy. Museli si totiž poradit s kaligramy a nějaký zkusit vytvořit. Všichni to však zvládli naprosto skvěle a poslali nádherná díla. Jen se přesvědčte sami!

 

 

V pátém okénku jsme pro jeho otevření chtěli okomentovat článek s Žábami; úkolem bylo podělit se o to, co by účastníci chtěli dostat KVÁnocům. Všechna přání si můžete přečíst ZDE – stojí za to, jejich nesobeckost totiž hladí po duši. Šesté okénko bylo mikulášské a po lidech jsme chtěli, aby někomu udělali radost. Tyto printy si však necháme pro sebe, protože byly často osobní.
 
 
Sedmé okénko
Osmé okénko

Naprosto jednoduchá „šifra“ šla vyluštit tehdy, pokud jste našli všechna zdvojená písmenka v písničce. Jakmile jste je správně poskládali, dostali jste heslo CUKROVÍ.

Deváté okénko
U úkolu devět se s vámi podělíme o některé haiku, které přišly od účastníků. I ty totiž stály za to!

Maraike Auri Nordahl:
Nesnáším svátky,
nechci nikoho vidět,
ať všichni shoří.

Beteramis Athenodoros:
Svíčky kolkolem,
vůně cukroví láká.
Zase přiberu.

NaSaŠí Jackson:
syčení sílí
na Salazarnálie
jsme natěšeni

 

Desáté okénko
Kdo by neznal morseovku? Tečky a čárky jsou jasná věc! Ale ouha. Tahle morseovka byla nějaká divná, protože nejen, že nedávala smysl, ale ani nešla rozluštit všechna písmenka. Háček byl v tom, že ne vždy je tečka jako čárka a když má zadavatelka špatný den, prostě je prohodí. – mrkne – Po záměně čárek za tečky jste mohli rozluštit heslo KOULOVACKA.
Jedenácté okénko
První úkol druhé poloviny kalendáře zněl jednoduše: uspořádejte sněhovou bitvu. Nejoriginálnější pojetí zdánlivě jednoduché úlohy nám předvedl inspektor výuky Filius Orionis, který překvapil, pobavil a zasloužil se o to, abychom jeho print otiskli.

 

Dvanácté okénko bylo opět o komentářích. Tentokrát jsme se účastníků ptaly na jejich vzpomínky z návštěv trhů – přečíst si je můžete i vy TADY a TADY. Ve třináctém se skládaly puzzle o zhruba 50 dílcích.
Čtrnácté okénko
Tentokrát se věštilo! A jaké metody zvolili obyvatelé hradu? Někdo krájel jablko, někdo třeba kaki.
Nebelvírská studentka Christina Elizabeth Stark si toho však suverénně vyvěštila nejvíc a my doufáme, že ji čekají jen krásné časy plné dobrých věcí, lidí a především pevného zdraví!

 

 

 

 

Patnácté okénko
Jaké koledy se zpívaly patnáctého prosince? My to víme!

Any Dawson:
Proč si Zenda říci nedá,
vládne bičem v koleji,
a pak běda, marně hledá,
ty svěřence svý.
*
Slečna Newi peče léta na Vánoce škrkničku,
nereptáme, aspoň máme výplň pro ledničku.

Maraike Auri Nordahl:
Narodil se Ferdinand, veselme se,
mudla musel zesinat, veselme se.
Z vejce naprasklého,
z rodu královského,
nám, nám, narodil se.
Proroctvím přislíben, veselme se,
mudly byl vyživen, veselme se.
Z vejce naprasklého,
z rodu královského,
nám, nám, narodil se.

Newika Shelley Lovecraft:
Sněží, sněží,
kolem věží
Voní cukrovím, voní hrad
Kouzla Vánoc je tu akorát
Kouká kočka,
jak padá vločka
Z kuchyně voní cukroví,
Teta jej krásně ozdobí.
Čas vánoční má každý rád,
O tom vám toužím zazpívat.

Nina Yozhinski:
Dnes oslavte kouzla,
Vyčarujte kozla,
Ó, máchejte, máchejte hůlkami.

Alohomora
Každý zámek zdolá
Ó, pojďme kouzla dáti,
Ó, pojďme zazpívati,
Že největšími kouzly vlídná slova jsou
Nina dokonce koledu nazpívala!
Šestnácté okénko vyžadovalo po soutěžících print, v němž bude vidět slitý lektvar pro mazlíčka se jménem a časem. Všichni to naštěstí zvládli, někdo možná s karambolem, na druhou stranu s rozhozenou laboratoří je občas těžké se dobrat správného výsledku! Při vymýšlení úkolu jsme o problému nevěděly a děkujeme, že jste nám úkol nehodili na hlavu.
Sedmnácté okénko
Peklo a fotilo se cukroví! Třeba takové žabí…

 

 

 

Osmnácté okénko
Poslední ze čtyř šifer, která se vyskytla v adventním kalendáři, byla stopařská. Úkolem bylo zjistit, komu patří konkrétní stopy a pak jen spočítat písmenka podle čísla pod stopou.
Heslo, které vyšlo, bylo:
vydra
králík
vrabec
jezevec
kočka
Devatenácté okénko
 
V závěrečném dvacátém okénku bylo úkolem vyfotit zabalený dárek. Protože však nechceme nikomu zkazit překvapení, tyto obrázky neotiskneme, aby nikdo z vašich blízkých nemohl podle tvaru hádat, co vlastně dostane.

Tím je vyčerpávající výběr toho nejlepšího od vás a zveřejnění správných řešení od nás u konce. Všem upřímně děkujeme za účast i za hromadu času, která byla turnaji i Hadímu králi z vaší strany věnována… a doufáme, že se potkáme znovu u nějakého dalšího projektu!

Za tým kalendáře
Saiph Lacaille

5 komentářů

  1. Skvělé shrnutí, až příliš mých obrázků na můj vkus (takhle očerňovat KŘ, tse! :D).
    Doufám, že s takovými skvělými turnaji rozhodně nekončíte, protože to bylo famózní ♥

    -Veri

  2. Pan Fil si s koulovačkou poradil dokonale, hvězdička v kaki je parádní a vlastně všechna vypracování mají něco do sebe. Kolikrát mě zajímalo, co poslali ostatní, děkuji tedy za tuto přehlídku! ♥︎

  3. No sakra, vědět, že se to bude zveřejňovat, tak si dám víc záležet na tu stylizaci a focení! 😀 Také mám pocit, že tu mám nějak moc příspěvků… 😀 jsem nejvíc pyšná za můj adventní věnec s kapustičkami! 😀 Moc ráda jsem se pokochala příspěvkami ostatních, jsou skvělé! 🙂

    – Maeve P.

Komentáře jsou uzavřeny.