Ohlédnutí za adventním kalendářem Hadího krále

Adventní kalendář došel svému zdárnému konci. Odpočítávání nadále není třeba, Salazarnálie jsou tady! Zmijozelští od rána slaví, radují se z dárku od koleje a užívají si sváteční atmosféru, která konečně vrcholí. Na bradavické pozemky se líně snáší sníh, všude voní cukroví a odevšad se line smích a brebentění.

Zdá se to jako včera, ale bylo to v polovině listopadu. Přišla za mnou bývalá šéfredaktorka našeho plátku a zelenofialová profesorka Barbara Arianne Lecter s nápadem na to uspořádat adventní kalendář v Hadím králi. I když jsme neměly představu, zda se do něj pustíme a jak vlastně bude vypadat, pozvala jsem k úvahám spoluprefektku Noah Limbani, protože původně byl v plánu trochu jiný turnaj v režii jen nás dvou. Nakonec jsme se ve třech rozhodly, že do toho půjdeme… Vůbec jsme tehdy netušily, že stvoříme něco, co přeroste nejen nás, ale také Hadího krále!

Naším záměrem bylo užít si sváteční atmosféru a odpočítávání do „Štědrého dne“ trochu jiným způsobem. Chtěly jsme případné účastníky potěšit jednoduchými, rychlými úkoly, u nichž se budou minimálně vztekat a které je nebudou frustrovat (těch těžších je ostatně na hradě víc než dost kdekoliv jinde), u kterých navíc zavzpomínají na pravé hodnoty svátků, zpříjemní si vánoční či salazarnálijský čas a třeba se (v případě šifrovaček) taky něco naučí. Zda se nám to povedlo? Těžko říct. Z ohlasů, které nás celou dobu těšily, věříme, že u většiny úkolů ano.

Turnaje se celkem zúčastnilo 53 lidí, z toho méně než polovina byla ze Zmijozelu! Cestu k nám si našlo také 11 nebelvírských studentů, 6 havraspárských, 5 mrzimorských, 8 různě fialových a dokonce 2 duchové. Někteří si zkusili jen jedno, dvě okénka, jiní jich dokončili podstatnou část nebo dokonce všechny.

Všem, kteří byli spolu s námi součástí tohoto svátečního období, moc děkujeme a doufáme, že je to bavilo a že se jim líbily i odměny, které jim denně nosily naše sovy. Za jednotlivá okénka jsme totiž mezi hradní obyvatele rozdaly 450 bertíkových fazolek, 114 dýňových bomb, 87 zelených kartiček, 31 bomb hnojůvek, 117 hadích šupin, 190 brambor, 69 obyčejných vajec, 93 cukrkandlových hůlek, 24 snů zamilovaných, 84 sněhových koulí, 19 popáleninových mastí, 78 šémů, 155 kusů sovího zobu, 19 lektvarů štěstí, 21 violínových esencí, 44 skleněných lahviček, 76 základních zhušťovadel do lektvarů, 190 kusů bláta, 22 lektvarů obratnosti a 21 bylinek, respektive bršlic kozích noh na příznaky předvánočního stresu.

Ti, co splnili deset okének, se mohli navíc potěšit zajícomutem v barvě své koleje (takových lidí bylo celkem 29) a ti, co otevřeli okének patnáct, dokonce náhodnou kartičkou z čokoládových žabek (těch bylo rozdáno celkem 20).

*
Je to všechno? 

Mezi zelenými se objevilo rovnou pět slečen, které poslaly každé (!) okénko a ani jednou nevyužily třetího dne na doposlání úkolu za úplatek. Každá z nich si odnáší jako svou odměnu Zmijozelskou stříbrnou korunku. Náš i Ferdinandův obdiv patří Astorii von Pens, Bibi Anne, Inees Rut Gowstring, Maeve Péregrine a Maraike Auri Nordahl.

Dvacet okének však otevřelo mnohem více lidí. Jmenovitě jsou to: Any Dawson, Filius Orionis, Christina Elizabeth Stark, Indris ElwinorMia Whitebear, Newika Shelley Lovecraft a Petromila Nivalis. Ze zmijozelských, kteří měli také plný počet, ale bohužel využili nějakého úplatku u Ferdinanda, to byli Jasper Flemont Forest, Kira Mae Spencer, Maya Prinz, NaSaŠí Jackson a Ontaria Emori Reyes. Sedmnáct okének otevřela Lucy de Lioncourt a šestnáct Jagga Viggo s Veronicou Narcissou Williamsovou.

Všem zmíněným bude během dne doručena ještě jedna prozatím-blíže-nespecifikovaná odměna za to, že vydrželi až do konce a kalendáři věnovali hromadu času, kreativity i mozkových buněk. Vážíme si toho!

*

Za spoustu odměn děkujeme kumbálu Zmijozelu a pokladnici Astorii von Pens, která je na výdaje opatrná, rozhodně však není škrt. Obzvlášť o svátcích, které jsou o obdarovávání našich hradních blízkých! Poděkovat chceme také všem sponzorům Hadího krále, bez nichž by odměny nebyly takové, jaké jsou, a štědré Beteramis Athenodoros, která nás všechny překvapila finančním darem na konto koleje.

*

Celkem bylo otevřeno 545 okének, z toho nejvíce lidí se zúčastnilo toho prvního (45 lidí se obléklo do vánočního oblečení), pátého (39 lidí komentovalo článek s Žábami), druhého a šestého (shodně 38 lidí luštilo a obdarovalo někoho na hradě k Mikuláši).

Jednotlivá zadání si můžete kdykoliv znovu přečíst pod štítkem Adventní kalendář. Některá vypracování byla tak jedinečná, že jsme se rozhodli je otisknout – stejně jako správné řešení šifrovaček a logických úloh. Vše najdete ve druhém dnes vydaném článku s názvem Řešení a zajímavá vypracování adventního kalendáře. Pokud vás zajímají turnajové statistiky podrobněji, navštivte naši interní tabulku.

Přejeme vám krásné prožití Salazarnálií i vánočních svátků a děkujeme vám, že jste letošní prosinec prožívali s námi. Nechť se vám splní všechna tajná přání! Užijte si mudlovský čas s rodinou, zasloužený odpočinek a těšíme se na snad brzké shledání opět v Hadím králi.

Za tým kalendáře
Saiph Lacaille

11 komentářů

 1. Inees Rut Gowstring
  20. 12. 2020 (23:20)

  Děkujeme moc za skvělé shrnutí celé této velmi originální akce. Opravdu klobouk dolů před úžasnou organizací a děkujeme nejen za spoustu odměn, těšení se na další okénko, ale hlavně za vaše nadšení a váš čas, který jste jako organizátorky tomuto kalendáři věnovaly. Bylo to skvělé!

 2. Indris Elwinor
  20. 12. 2020 (23:32)

  Ale já odevzdala také 20 okének. Že by nějaký šotek v redakci? 😀

 3. ADHD, teda, AKHK byl naprosto nejlepší, moc děkuju za organizaci a vůbec ten nápad, spáchaly jste to parádně. ♥︎ Akorát nevím, co teď budu vyhlížet po večerech…

 4. Byla to jedna z nejlepších akcí, co si tu pamatuji … a krásné zakončení letošního roku 🙂 Končí přeci Salazarnáliemi, nebo ne? Bibi Anne

 5. Děkuji Vám všem, byla to super akce! Moc se mi to líbilo! Krásné Vánoce hadi ❤❤❤

 6. Děkuji moc za úžasnou akci, měla jsem to každý ráno po sklepení ke snídani a byl to velmi příjemný prosinec :))

 7. Páni! Moc děkuju za všechny dárečky, které jsem dostala za to, že jsem se zúčastnila až do konce. Udělaly mi ohromnou radost! 🙂
  Kouzelné Vánoce!

Komentáře jsou uzavřeny.