Hadí létání – Zima 2021

„Sakra, kde mám koště!” nadává zástupkyně Maya Prinz a běhá po svém pokoji. „Jé, tady je, tak ještě najít helmu a chrániče…” kouká nervózně na hodinky. „U Salazara, kam jsem to jen dala?”
Najednou slyší kroky za dveřmi a ťukání botou o podlahu. „Mayo, kde se flákáš, už musíme jít na hřiště!” ozve se zpoza dveří.
„Jo, vždyť už běžím!” Vezme si alespoň koště a počítá s tím, že si to pěkně slízne… Otevře dveře a za nimi stojí vysmátá kapitánka se zbytkem týmu a drží její výbavu!

Ano, i takové vtípky se během roku odehrávaly v zeleném týmu. Sezóna Zima 2021 začala velmi slibně. Hned od prvního možného dne začal zmijozelský tým poctivě trénovat. Navíc jsme mezi sebou přivítali nové tváře – Noni Coldwell, Christinu Meadows a Maraike Auri Nordahl, které se rozhodly nám ukázat, jak se správně létá!

A jak se dalo očekávat – mladá krev nasedla na koště a začala se předvádět, přesně jak je to pro zelenáče typické. Bylo tedy nutné jim trochu srazit hřebínek a jak to u nás ve Zmijozelu bývá, nastal pro ně křest ohněm. Jedna rána za druhou… tak by se dal popsat jejich začátek, protože kromě koštěte, helmy a chráničů ode mě obdržely i obrovský terč, který měly každý trénink připevněný na zádech.

Nejvytrvalejší z nich byla Maraike Auri Nordahl, která nyní nese status nejlepšího háděte sezóny a klube se z ní nadějná střelkyně! Proto jsem ji požádala o krátký rozhovor.

Ontaria Emori Reyes: Co říkáš na Hadí letku a její úspěchy? (Můžeš zmínit i pár vlídných slov o kapitánce! – smích –)

Maraike Auri Nordahl: Rozhodně mám radost, že je pohár nakonec náš, bavilo mě mnohem víc psát články o výhrách!

Ontaria Emori Reyes: Dobře, takže žádná vlídná slova… píšu si… Jak se ti líbily kolejní tréninky? Bavila ses? Protáhla sis svou línou hadí kůži?

Maraike Auri Nordahl: Nemám žádnou línou hadí kůži, pfft. Ne, tréninky se mi samozřejmě líbily, protože to byla jediná možnost, jak jsem si famfrpál mohla vyzkoušet – a že jsem si zahrála hned na třech postech. Taky jsem ráda, že přes původní nedostatek času jsem se dostala na velkou část z nich.

Ontaria Emori Reyes: Jaká je tvá vysněná pozice a proč? Máš nějaký famfrpálový vzor – hradní či profi?

Maraike Auri Nordahl: Zatím mě nejvíc chytil odrážeč, protože nejmenovaná kapitánka je skvělý a vděčný cíl a jelikož mě baví sestřelovat ostatní (ačkoliv to stále ne vždy stíhám). Střelec taky není špatný, brankář mě nezaujal, chytače jsem nezkoušela, ale mám z něj celkem respekt.

Ontaria Emori Reyes: Tak kapitánka je vděčný terč, jo? – zapisuje si terče na příští sezónu a na první místo píše Raike – Chceš se časem stát členem Hadí letky a vybojovat Zmijozelu pár pohárů?

Maraike Auri Nordahl: Pokud mě budete chtít…? – uculí se –

Ontaria Emori Reyes: Jasně, že tě chceme! Chceš něco vzkázat budoucím háďatům? Třeba proč by v první řadě měla hrát famfrpál, protože ten je přece nejdůležitější!!

Maraike Auri Nordahl: Choďte na tréninky, potřebujeme terče. – zatváří se jako nevinnost sama – A můžete za to dostat body do vnitrokolejky, což se taky vyplatí. A Ontatarka vás bude mít ráda, pokud budete chodit pravidelně.

Těžká dřina nakonec přinesla zasloužené ovoce a Hadí letka opět vybojovala Famfrpálový pohár, který přibyl na římse kolejního krbu.

Boj ale tentokrát nebyl vůbec jednoduchý. Všechny tři týmy nám byly vyrovnanými soupeři a nedaly nám ten pohár zadarmo. Havraspárský tým je opravdu mocný soupeř a po dlouhém vyrovnaném boji nad námi dokonce zvítězil.

Zápasy s Mrzimorem a Nebelvírem nebyly napínavé dlouho… Postarala se o to naše chytačka Loralei Silwerin, které se povedlo v obou zápasech chytit zlatonku v rekordním čase a zajistit tak i pro několik hráčů magíka „Veni, vidi, vici“. Proto jsem ji požádala, jestli by nám dala krátké vyjádření.

Loralei Silwerin: Sezóna Zima 2021 byla pro Zmijozel opět velký úspěch. Pod vedením naší úžasné kapitánky Ontatarky by to nemohlo být jinak. – uculí se – Zápasy byly díky vyrovnaným soupeřům velmi napínavé a až do posledního nebylo jasné, kdo nakonec pohár získá, ale Hadí letka ukázala, že je nejlepším týmem na hradě a doufám, že to tak bude i nadále. – usměje se – Pro mě, ostříleného odrážeče, byla tato sezóna výjimečná, jelikož jsem měla svou premiéru na postu chytače. Měla jsem z toho docela obavy a nikdy by mě nenapadlo, že budu mít nakonec takový úspěch. Sice se ještě nevyrovnám naší nejskvělejší Magdičce, ale chytit dvě zlatonky a v tak skvělém čase byl pro mě šok a zároveň obrovská radost. Jen mi je líto, že magíka „Veni, vidi, vici“ nezískala i Lajnička, snad se to příště podaří. – zasměje se – Nakonec naší letce přeji do další sezóny hodně střelených gólů, sražených soupeřů, chycených camrálů a všechny tři zlatonky. Vivat Hadí letko!!!

Nakonec bych chtěla poděkovat Maye Prinz, která byla skvělou zástupkyní. To její peskování a šikanování ostatních hráčů bylo úžasné! Na to by byl hrdý každý kapitán… Sama se rozhodla odstoupit a i přes mé naléhání se mi jí to nepovedlo rozmluvit.

Nezbylo mi nic jiného, než si najít někoho místo ní… Laťka byla nastavená velmi vysoko. Dlouho jsem přemýšlela, kdo bude dobrý šikanátor a nebojí se na ostatní být i zlý a křičet, aby je vyburcoval k lepším výkonům… A pak mě to napadlo! Kdo jiný než bývalá primuska Kira Mae Spencer?!

A na závěr? Naším posláním do další sezóny bude hattrick, který nám zajistí jubilejní 15. famfrpálový pohár na kolejní římsu!

Pro Hadího krále
Ontaria Emori Reyes

3 komentáře

 1. Veronica Narcissa Williamsová
  13. 2. 2021 (12:39)

  Teď už jen, aby se pohár na krbové římse opravdu objevil! 😀
  VIVAT hadí letka!

 2. Marguerita Laux
  14. 2. 2021 (21:23)

  Na ten 15. pohár už se moc těším! A věřím, že magíka získá příště i Lajnička. Kiře hodně sil na tu hadí chásku 😀

 3. Já budu ostatní klidně šikanovat i nadále, k tomu být zástupce nemusím! 😀 Jen teda nesmí být zrovna Lořenka na odrážeči, ehm…

Komentáře jsou uzavřeny.