Um parukářský

„Mlle Fleur, jakhpak si dnes přejete upravit vašhi parhukaa?“

„Aťh je to très extravagante, Jeaaan!“
Před nedávnem jsem vypsala soutěž, kde měli kouzelníci možnost vyzkoušet si práci parukáře. Pro čistokrevné kouzelníky jsem vyhledala definici: Parukář, též anglický parukář, je jedno z nejstarších plemen holuba do- člověk, který vytváří paruky, též kadeřník.

Do soutěže se zapojilo 34 kouzelníků a já vám tímto přináším jejich skvostná, leckdy i bizarní, díla. A protože mám dobrý vkus a oblékám se à la mode, nic mi nebrání paruky profesionálně zhodnotit a napasovat na mé pokusné ovečky studenty.

První model bych ohodnotila 7/10. 7 bodů za pořádnou bizarnost, 3 další si nezaslouží za tu pozdější nutnou operaci zlomených plotýnek.

Autor ke svému dílu název nepřiložil, ale již od pohledu je patrné, že se bude jednat o zlověstnou paruku, která za vás buď vyřeší milostný trojúhelník sejmutím obou ctitelů, nebo vám zaručí přední místo na famfrpálové tribuně – tedy jen jestli nebudete pomáhat své koleji s odrážením potlouků! Jelikož vítr vane z Nebelvíru, uchýlila bych se k názvu Větvičky vrby mlátičky nebo Záložník odrážeče či Lví tlapou brutálně i s grácií.

Model č. 2 ocení zejména ti, kteří se odhodlají takto extravagantního člověka někam pozvat. Protože pozvánkou nezvete jen dotyčnou osobu, ale i osobu, co má na hlavě! Modelu dávám 6 bodů – nikdy nevíte, kde využijete slevu na menu 2 + 1! 4 body si nechávám, mám podezření, že ta bytost z paruky během schůzky začne mluvit, mlátit ctitele koštětem po hlavě anebo mu sežere to výhodné menu – u kouzelnických paruk nikdy nevíte!

Autor toto dílo pojmenoval Volal někdo doktora? Ano, měla bych zavolat, jen se obávám, že se pobyt v speciální nemocnici tomuto parukáři trošku prodlouží.

U třetího modelu hned neházejte vinu na mrzimorské – žlutá barva k tomu svádí, ale mistr parukář pochází z Havraspáru! Ponechávám hodnocení 6/10.

Model se skvěle hodí na křest lodi. Pojmenovala bych ho Nepotopíš!, ale je dost možné, že konstrukce paruky ve skutečnosti není moc bytelná a při křtu loď na hlavě neudrží ani nejlepší lepicí kouzla. Její další uplatnění vidím v mudlovských automobilových závodech. Paruka symbolizuje volant, závodní okruh i startovní vlajku, to už je skoro na charitu. V tom případě by se měl model jmenovat Závodní okruh madame Titanic.

Pokud si doteď nebyl někdo jistý, jaký účes zvolit na jakékoli setkání s protivníkem, nechť se inspiruje modelem č. 4. Paruka je uzpůsobená spíše pro zdejší futuristicky smýšlející, ale také pro fanoušky Avengers nebo Transformers. Dle mého profesionálního úsudku uděluji hodnocení 8 bodů – na plnou odměnu dílo nedosáhlo kvůli žlutému zbarvení, které by na protivníka mohlo působit úplně opačným dojmem, než chceme! Nemá mu svitnout naděje! Je třeba zaručit, že žlutou začne vnímat jako světlo na konci tunelu!

Autor paruku pojmenoval jako Paruka a la obličej, což mi nepřijde úplně zkázonosné a respektbudící. Sama bych volila Ironmanův poslední výdech či Úsměv pana inspektora (o termínové neděli).

Pátý model vyjadřuje vše, jen ne základní stereotypní vlastnosti Mrzimoru. 9/10 za to, že dnes už neusnu. Pomoc.

Pokud jste někdy naštvali někoho ze žlutých, dost možná je tohle poslední věc, kterou před svým skonem spatříte. Ale třeba to má fungovat jen jako mimikry – odstrašit na pohled, ale ve skutečnosti vám to nic neudělá! Možná to má zlepšit účinnost večerky, kterou skoro žádný 11letý student na hradě nedodržuje. Chci vidět, kolik by se jich po půlnoci potulovalo Velkou síní, kdyby hradní chodby strážilo tohle!

Autor zamýšlel název veselý, za mě velmi nepřesný a odvádějící od pravé podstaty věci, Paruka dědiců Helgy z Mrzimoru. Jestli je na tom šprochu pravdy aspoň trochu, je mi to líto, ale hrad pro mě už není bezpečným místem mého stařeckého pobytu. Já bych paruku spíš propagovala pod názvem Prokletí Helgy z Mrzimoru nebo Poslední noční výkřik.

Pokud jste se někdy cítili špatně ohledně stavu vašich vlasů po probuzení, model č. 6 vám jistě spraví náladu. Uděluji 6/10, protože až tak profesionální nejsem a trošku se mě dotklo, že si na mě Zmijozelští počíhali, aby se inspirovali při vytváření paruk do mé soutěže!

Autor výtvor pojmenoval Petržel, ale z toho já vůbec nekyselím, kdepak, upřímně bych dala název Slunce jsem já či Vlasy nositelky vítězství! Nebo spíš Háro úspěchů? Číro nositele kouzelného pera? Legendární vlasy babky Vševědky? Kadeře krasavice v ranním svitu? Tolik možností, vidíte, to jsem teď vyloučila, že byla inspirace pro paruku čerpána z mého vzhledu!

A nyní jistě s napětím očekávané:

Paruka 7 Bum

Paruka 8 Hogwarts, my home (za mě: Letos se přihlásím na Kouzelnické šapitó)

Paruka 9 Jdu ze sklepení vyhnat příšery

A jak byste modely ohodnotili vy?

Pro Hadího krále
Veronica Narcissa Williamsová

12 komentářů

 1. Loralei Silwerin
  15. 2. 2021 (11:12)

  Umírám smíchy. 😀 😀 😀 Jak to, že mi tato soutěž unikla? 😀

 2. Christina Meadows
  15. 2. 2021 (13:08)

  Model č.6 mi strašně připomíná Leváka Boba a model č. 3 zase preclík 😀 miluju tyhle články! 😍

 3. Mně se líbí model č. 9! Hned bych ho vyzkoušela proti Valkýře! 😀

 4. Barbara Arianne Lecter
  15. 2. 2021 (16:44)

  A já se bála to poslat, protože mi ty mé výtvory nepřišly moc jako paruky. A ono o to šlo! Tak příště… 😀

 5. Enselis Ismenia
  15. 2. 2021 (19:18)

  Model Petržel je skvělý, připomíná mi to Medúzu 🙂 Ale nejvíc se mi líbí poslední paruka, ta má vážně styl :-O 🙂

 6. Maraike Auri Nordahl
  15. 2. 2021 (21:25)

  Copak paruky, ale ty komentáře a názvy mě úplně odrovnaly. Upřímně ovšem doufám, že nic takového se na hradě při současné přestavbě kadeřnictví neobjeví, přeci jenom to je dost… bizár.

 7. Ruby Élise Day
  16. 2. 2021 (07:59)

  Tak tenhle článek mě hodně pobavil 😀 A ty paruky jsou všechny naprosto skvělý, zvlášť ta loď se mi líbí. Taky bych chtěla mít na hlavě třeba takový Titanic, ten mám ráda od malička.

 8. Marguerita Laux
  17. 2. 2021 (20:41)

  Naprosto skvělý článek, ale přehlídla plešek by byla ještě mnohem lepší určitě!

 9. Inees Rut Gowstring
  20. 2. 2021 (15:15)

  Model 7 mam na hlavě docela často. Jen není vidět 😀 😀

Komentáře jsou uzavřeny.