Potlouk se našel! Aneb shrnutí Velikonočního turnaje

Týden uběhl jako voda, sedm stop se našlo, soutěže se odeslaly a záhada Potloukova zmizení byla rozluštěna! Jsme s Maike vděčné všem zúčastněným, vůbec nevíme, jak bychom všechno to hledání zvládly samy! Pokud se vám však nějakou stopu nepodařilo vyluštit, nebo si chcete podumat nad přemýšlením našeho králíčka, nabízím vám shrnutí posledního týdne.

Králíček nechal každý den někde v redakci schované stopy. Ať už se jednalo o jeho výtrusy, dupance nebo třeba oňufňané rohy stolu, každá stopa se našla a byla rozluštěna. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Hned ta první byla zdaleka nejtěžší a dala hledačům nejvíce zabrat. Potlouk se asi poučil od vysokých škol a rozhodl se, že hned na začátku vyřadí ty nejslabší. Přeci jen ne každý může být hoden jeho tajemství! Naštěstí ze stopy šlo brzy poznat, co se nám snaží říct, uznávaly jsme proto i částečná řešení. Jak se dalo rychle poznat, jednalo se o malovanou křížovku, která po vyplnění odkryla tajenku. A to bylo písmeno Z.

Druhá stopa už byla mírnější. Potloukovy snahy nás dohnaly do nejrůznějších obchodů a donutily nás procvičit základní převody peněz. Ze zadaných cen bylo potřeba najít v daných podnicích předměty a z určených písmenek následně poskládat slovo. První předmět nás odkázal k Ollivanderovi, kde se v ambroňové hůlce skrývalo písmenko B. E pak odkryl Forcer 2005 v Prvotřídních potřebách pro famfrpál, v regálech Krucánků a kaňourů se skrýval Grimoár Ha-Rakzim s písmenem Z a u Madam Malkinové nám školní uniforma – dámské kozačky daly písmenko E. Druhé slovo tak bylo BEZE.

Třetí stopa prověřila naše hledací schopnosti v osmisměrkách. Ze zadaného útvaru se měla vyškrtat písmena tak, aby ta zbývající dala výsledné slovo. Potlouk si přichystal malý chyták v podobě dvou laní, které se v osmisměrce vesele skrývaly. Po vyluštění se objevilo slovíčko SE.

U čtvrté stopy Potlouk nešetřil šiframi. První písmenko bylo skryté pod svým pořadím v abecedě – tedy B, druhé po proložení malým polským křížem odhalilo R, třetí v morseovce skrývalo Z a pod Braillovým písmem se skrývalo Y. Vzniklo tak slovo BRZY.

Stopa pět prověřovala detektivní znalosti. Potlouk se proběhl hradem a několika obyvatelům schoval v čarostavu písmenka. Bylo proto nutné ze seznamu podezřelých vybrat ty, k nimž se Potlouk zaběhl, a z písmenek poskládat další stopu. Aya u sebe skrývala písmenko T, madam Barbara C, Klotylda A, Maraike H, Newika R, madam Niane U a u mě samotné Potlouk zanechal S. Jak si tolik lidí nevšimlo jeho ťapek, nepochopím! Písmenka pak po přeskládání dala slovo STRACHU.

Pátá stopa nás všechny znervóznila. Co to jen mohlo znamenat! Naštěstí už se objevila stopa šestá, kde si Potlouk připravil písmenkové sudoku. Už se blížilo finále, rychlost byla zásadní. A tak se po chvíli podařilo stopu rozluštit – písmenka v zeleném obdélníku dávají slovo RANDE. Strach ze zmizení králíčka z nás postupně opadl. Že by to přeci jen udělal naschvál?

Poslední stopa nás zase donutila pátrat. V obrázcích se skrývala jména jednotlivých míst v okolí hradu, která bylo potřeba správně najít a určit. Tajenka nám pak odkryla slovíčko VRÁTÍM.

Ti nejbystřejší dali rychle hlavy dohromady a ze všech stop poskládali jednu větu: Beze strachu, z rande se brzy vrátím. S Maraike jsme si oddychly, Potlouk byl v pohodě a turnaj tak mohl skončit. Teď už je jen otázka, jestli budeme mít ve Zmijozelu malá potloučátka, či nikoliv.

Mohly jsme proto zasednout ke svým tabulkám a začít pracovat na odměnách – naši detektivové si přeci něco zaslouží! Tři nejrychlejší a nejpřesnější Zmijozelští si odnesli kolejní předmět – Zmijozelskou stříbrnou korunku. Gratuluji proto ještě jednou Saiph, Maye a madam Veronice. Všichni jste pak mohli vyplnit soutěž, v jejímž rámci budou vaše snahy dozajista brzy odměněny. A aby toho nebylo málo, jakmile se Potlouk skutečně z rande vrátí, všem zašleme diplomy a nějakou menší pozornost. Proto určitě je se ještě na co těšit!

Nyní bych vám všem ještě jednou ráda poděkovala, že jste nám s hledáním pomohli, snad už se taková tragédie, jako je zmizení kolejního chlupáče, nebude opakovat!

Pro Hadího krále
Noah Limbani

9 komentářů

 1. Veronica N. Williamsová
  16. 4. 2021 (01:54)

  To doufám, přišla jsem o takových vlasů, že jsem si musela pro paruku! Potvora králíčí!

 2. Děkujeme, Maike a Noah, za potrápení (hlavně mých) mozkových závitů a příště snad už korunku dostanu taky! 😀

 3. Ten první úkol byl fakt zabijácký. Pak už byly zabijácké časy, kdy odevzdávali ti nejrychlejší – já chápu, že had nikdy nespí, ale… Uf! 😀
  Gratuluji nejrychlejším zachráncům a díky slečnám za pěknou soutěž! :]

 4. Slečna ZláYa má v čarostavu ještě písmenka „C“ a „A“, ostuda! A ne, nemyslím to CD, to ještě tak tuším, co znamená 😀

  • Veronica N. Williamsová
   18. 4. 2021 (14:48)

   Ano, ta mě zmátla! 😀 A ještě Kešin Kýbl Kávy, kdo píše kávu s velkým, to bylo jasné zmatení nepřítele!

  • Maraike Auri Nordahl
   19. 4. 2021 (17:43)

   Proto to správné písmenko bylo u každého na samostatném řádku. :]

 5. Díky moc za turnaj, holky! Až na ten šílenej první úkol, který mě pak strašil ve snech, to bylo bezvadný!

Komentáře jsou uzavřeny.