Žabí speciál: Veselé žáby zmijozelské

Vítáme vás u třetího dílu hadokrálového Žabího speciálu. Máme pro vás všechny žabí informace, některé jsme pečlivě vypátraly v archivech, jiné jsou čerstvé, z první ruky. Věříme, že si každý milovník či ochránce žabek přijde na své! Pokud vám unikly předchozí díly, najdete je zde.

Každý čtenář Hadího krále si určitě všiml rubriky Žabí humor, které vládnou tři na první pohled obyčejné žáby. Na ten druhý jsou ale neuvěřitelně vtipné – a hlavně zmijozelské! Jistě pro nikoho nebude žádným překvapením, že žáby do našeho kolejního časopisu přivedla Barbara Arianne Lecter, toho času ještě zelená, dnes již fialová. Ne že bychom snad chtěly poukazovat na stáří zmíněné profesorky, ale stalo se tak v létě roku 2010. Žáby jsou tu s námi tedy již neuvěřitelných 11 let. Někdy byly vidět více, někdy méně, ale stále tu někde jsou! První žabí vtip bohužel nenávratně zmizel v propadlišti dějin, ale máme pro vás něco lepšího – druhý žabí vtip!

Nejen Zmijozel, ale i celý hrad si žáby zamiloval a brzy se probojovaly i do nominací Osobnosti Hogwarts. Pořadatelé soutěže zřejmě měli strach, že by se žáby mohly umístit na první příčce, proto jim byla účast od roku 2015 zakázána. Někomu se ale znelíbily natolik, že je unesl – ale o tom trochu později. V roce 2013 se totiž žáby cítily natolik jisté v kramflecích, že se rozhodly ovládnout redakci zmijozelského kolejního časopisu. To se jim nakonec také povedlo a spokojeně si kvákaly rozkazy z vyvýšeného místa na skříni, kde si hověly na zelených polštářcích ve tvaru leknínu. Jejich oblíbenou činností bylo seskočit dolů na rameno zrovna píšícího redaktora a hlasitým kvákáním hodnotit jeho články. Všechny tři najednou. A každá něco jiného.I když se to možná nezdá, žáby jsou stvoření velice vychytralá, a proto převážnou většinu důkazů o svém vedení Hadího krále zničily. Dochovalo se pouze pár komentářů u jejich článků a jeden písemný záznam jejich rozhovoru.

Ale pojďme se opět věnovat únosu, který všechny šokoval. K smůle žab si redakce jejich zmizení vysvětlovala tím, že odjely na dovolenou, a to i přes skutečnost, že dorazil výhružný dopis se žádostí o výkupné. Poté, co do redakce sova přinesla i leknín prostřední žáby, všichni pochopili, že se rozhodně nejedná o vtip, a začali jednat!

Na výkupné se skládali všichni hradní obyvatelé bez ohledu na barvu hábitu. Následně se sedm statečných vydalo do Zapovězeného lesa žáby hledat. Po všelijakých nástrahách – například v podobě zombie, jež ukradla vak s výkupným, nebo akromantulí sedících na studně se živou vodou – se skupinka dostala až k žábám, které byly obklíčené trolly. Trollové byli úspěšně poraženi, bohužel však jeden z nich upadl přímo na žábu, z níž se stala zelená placka. Situaci zachránila madam Barb, když rozpláclé žábě podala ampulku se živou vodou.

Všechny tři žáby se tedy nakonec vrátily živé a zdravé. To ale ještě netušily, co se děje na hradě – vypukla epidemie bradavic. I na to samozřejmě žáby měly svůj názor, ale po předchozích zkušenostech se raději na chvíli přestaly ukazovat v redakci, dokud se situace zase neuklidnila.

Zpět k Osobnosti Hogwarts. Žáby vyloučení ze soutěže přijaly sportovně a dokonce přišly i s vlastní kampaní, kde vyzývaly k hlasování pro lidi.

Později se rozhodly, že si zaslouží vlastní soutěž, a vyhlásily Osobnost Žabvarts! Merlinužel ani v té nevyhrály, na prvním místě se umístila sova madam Larrie jménem „Havraspár smrdí“. Dalšími účastníky, kteří stojí za zmínku, jsou: koule pana ředitele (ta, již měl pan ředitel kdysi na noze, samozřejmě!), Hlava č. 10288, rozverná rybička v sáčku a zlatonka ze zápasu Havraspár × Zmijozel v roce 2017. Mezi škrknami, které se po přestěhování redakce občas objeví, se šušká, že by se OŽ mohla vrátit.

Spolu s koncem Osobnosti Žabvarts se pomalu začaly vytrácet i žáby. Nejspíš už po letech hvězdné slávy měly chuť stáhnout se trochu do ústraní, možná už měly dost záměn s hradními mazlíčky. Těžko říct. Naposledy byly spatřeny těsně před Salazarnáliemi, kdy se v rámci Adventního kalendáře objevily v Hadím králi.

Sice se snaží skrývat velice dobře, ale spolu s redakcí vám, milé žáby, přinášíme vzkaz: „My vás slyšíme, jak si tam kuňkáte o našich článcích!“

Poznámka: Pokud vám přišlo, že jste se místy ztráceli v čase a datech, my jsme v tom naprosto nevinně. Možná se žáby i teď snaží po svém působení zametat stopy.

Pro Hadího krále
Christina Meadows & Maraike Auri Nordahl

7 komentářů

 1. Veronica N. Williamsová
  15. 4. 2021 (17:39)

  Tak při epidemii bradavic jsem zrovna nastoupila do prvního ročníku, to už jsou roky! Hrdě jsem svou bradavici nosila celý rok, než mě kolej donutila ju vyléčit. Možná mám přece jen podíl na tom, že se žáby schovávaly! Hm!

 2. Suzzy Blackwood
  15. 4. 2021 (17:52)

  MuKVAhaha! Třeba čekají, až si půjdeme zakuňkat za nimi k jezeru, takový táborák u jezera s kuňkáním u kytary 😄

 3. Wenai Lafayette
  15. 4. 2021 (18:05)

  Božíčku, už jedenáct let?! To je doba! Žabuš, to jsme tak mladý… stařeny? 😀
  A proč se to tu nejmenuje Žabí král? 😀

  • Je to uz poradne dlouho, to je fakt… Nastesti nam ty roky jen prospivaji! 😀
   A Zabi kral musel skoncit, kdyz Zaby zmizely. On se spatne vede casopis, kdyz je sefzabraktor pryc… na druhou stranu je to asi dobre, kdo vi, jak by to tu vypadalo pod nadvladou zab. 😀

Komentáře jsou uzavřeny.