Velikonoční turnaj Hadího krále na záchranu Potlouka

Zmijozel. Zelená kolej. Nezastaví se před ničím. Bazilišek Ferdinand. To jsou slova, kterými by ostatní označili naši kolej. Já bych si však dovolila dodat ještě jedno – Potlouk. Malý králíček, který obývá naši kolejní místnost a krade jídlo, někdy téměř až z úst studentů. Každý víkend, když jsem se dala do vypracovávání úkolů, si sedal ke mně a žužlal mrkvičku. Poslední týden však nebyl vůbec k nalezení! Povolala jsem tedy na pomoc prefektku Maraike a plny obav jsme začaly záhadu zkoumat. Pomůžete nám i vy?

Spolu s Maraike jsme prošly všechny známé předchozí schovky, kde se Potlouk rád ukrýval, ale neuspěly jsme. Když vtom – během zoufalého naříkání v redakci Hadího krále jsme něco objevily. Pár králičích šlápot. Naše první stopa. Co si s tím ale počít? Ani jedna z nás se ve stopách nevyzná. V tuto chvíli přicházíte na řadu vy.

Rozhodly jsme se připravit Velikonoční turnaj Hadího krále na záchranu Potlouka. Slečna kolejní, stále zděšená z podivných událostí, které se ve Zmijozelu posledních pár týdnů odehrávaly, nám řekla, že na vypátrání králíčka máme přesně jeden týden. Tedy do 11. 4. 

Každý den na vás v Hadím králi čeká jedna stopa, již tu Potlouk nechal. Pomozte nám je najít a vyluštit!

Jak na to?

 • Potlouk zaneřádil celou redakci! Proto si každý den prohlédněte úvodní stránku HK, jestli vás někde jeho stopy někam nezavedou. Víme jistě, že do samotných článků králíček nezavítal, protože jsou chráněny kouzly. Po čemkoliv, co se nachází na úvodní stránce, se ale mohl projít. (EDIT: V perexu či názvu článku se stopy tedy vyskytnout mohou, ne však v té části, která se zobrazí až po rozkliknutí.)
 • Jakmile stopu najdete, vyluštěte ji. Své podepsané řešení zašlete do sovinců Noah Limbani a Maraike Auri Nordahl (stačí jedné).
 • Králíček nemůže být dlouho o samotě! Proto na vyluštění každé stopy máte přesně 24 hodin, tedy do začátku dalšího dne. Pokud si přejete čas maximálně o jeden den prodloužit, zašlete do zmijozelského kumbálu dobrůtku hodnou králíčků (doporučujeme třeba salát z Příčné ulice). Potlouk vám snad vaše zpoždění promine.
 • Na konci sedmého dne, 11. 4., bude ze stop možné poskládat větu. Pokud se vám ji povede rozluštit, zašlete nám ji!
 • A nezapomínejte, hledání se může zúčastnit každý, ve stavu nouze není barev!

A co vám za to dáme? (Kromě radosti z nalezeného mazlíčka.)

 • Naše slečna kolejní brzy vypíše soutěž, v níž za rozluštěnou stopu a print TÉTO tabulky získáte 5 srpců. Celkem si jich takto můžete vydělat až 35.
 • Na tři nejrychlejší zelené, kteří rozluští všechny stopy, pak čeká Zmijozelská stříbrná korunka. Pokud už jste korunku získali, nemůžete ji dostat znovu, stejně tak ani pokud nejste ze Zmijozelu. Zeleným se vyluštění alespoň 4 stop počítá i do odznaku Soutěživého ducha.
 • A pak samozřejmě certifikát, který doloží vaši snahu a pomoc.

A teď hurá do práce! Již v pondělí po půlnoci se zobrazí první stopa!

2 komentáře

 1. Inees Rut Gowstring
  14. 4. 2021 (15:58)

  Ach ta ostuda, když vám celý turnaj doslova uteče… V mém případě se doslova odplazí před očima 😀

 2. Veronica N. Williamsová
  14. 4. 2021 (19:25)

  Já si ho moc užila – to pozdní chození spát, když jsem si trhala vlasy nad zadáním, to už mi jen tak někdo za korunku nedá!
  Jen tak dál! ♥

Komentáře jsou uzavřeny.