Městečko Prasinky den po dni

Městečko Prasinky dosáhlo svého konce a je tedy na čase, abychom vám shrnuli, jak celá hra běžela. Pořádně ze zákulisí, se všemi rolemi a intrikami. Usaďte se proto do křesla a prožijte celou akci ještě jednou!Nejdříve bych chtěla shrnout základní informace. Na začátku hry bylo celkem 33 hráčů, z toho 7 tvorů, 7 Smrtijedů a 19 obyvatel městečka. Jednotlivé rozdělení rolí včetně všech akcí můžete najít v naší všemocné tabulce zde. (Finální podoba a kontrola probíhala v jiném dokumentu, toto je naše pracovní verze.)

Myslím, že je důležité říct, že průběh hry nás s Mathiasem překvapil. Naschvál jsme udělali převahu obyvatel a měli na začátku hry pouze jednoho zabijáka – Smrtijedy. Měli jsme pro to dva důvody: prvním bylo, že vzhledem k tomu, že podobná hra se na našem hradě hraje poprvé, bude fajn, když se s ní všichni pořádně seznámí, než je zabijeme. Aby co nejvíce lidí mělo šanci hrát, snížili jsme počet vrahů. V půlce hry jsme ale plánovali přidat 2 mozkomory, aby hru oživili a přidali akci, napětí nebo třeba zradu. Druhým důvodem bylo, že nás ani ve snu nenapadlo, jakou převahu obyvatelé získají.

Kdybychom totiž hráli s Mathiasem jako záporáci, na starostu bychom aktivně útočili hned od jeho odhalení, lhali bychom o svých rolích, vymýšleli případné blokace či útoky na své postavy, které by nám pomohly získat kredibilitu, nebo třeba přicházeli s informacemi, co jsme jako obyvatelé mohli případně dostat. Tak bychom infiltrovali stranu dobra a zajistili si výhodu. Doopravdy nás proto překvapilo, když se nic z toho nestalo! Já vím, že lhát nechcete, ale peníze! Výhra! Bohatství! To za to stojí, ne?

Tak, teď ale k tomu, co vás dozajista zajímá ze všeho nejvíc.

První noc

Noc to byla vtipná, sešlo se tolik neuvěřitelných náhod, až jsme si mysleli, že nám vidíte do tabulek! Smrtijedi totiž zaútočili na Lilien, kterou ale Saiph v roli Winky prohodila s Marisou. Hned první noc se proto sešla s jejich terčem a změnila osud. Do toho Patricia v roli metamorfomága celou noc razila názor, že nebudou nic riskovat, a proto svůj dům neopustí, schopnost nepoužije. Vypadá to ale, že moc stoupne všem do hlavy, a tak se pouze pár hodin před půlnocí rozhodla, že zajde za Barbarou, již přestrojí na Smrtijeda. Koho by ale napadlo, že tam zrovna bude sedět Christina, kouřit kdovíco jako správný potomek rodiny Blacků a zabije příslušníka svého týmu. Barbara chtěla šířit mor, vybrala ale Marylin, kterou shodou náhod léčila Lilien. Podobně narazila i upířice Márč, jež se celou noc stresovala, že vybere někoho imunního, až vybrala Skylar, nejimunnější postavu ve hře.

Druhý den

Druhý den se městečko rychle shodlo, že nikoho nepopraví. Měli proto za úkol se hlasování zdržet. 13 lidí se sice rozhodlo pro random lynch a pro někoho hlasovalo, přesto nikdo nebyl popraven. Během celé hry padaly obvinění na Veronicu, která konstantně získávala hlasy. Pro zajímavost proto uvádím, že pro ni dnes hlasoval Mark.

Druhá noc

Druhá noc postupně rýsovala fakt, že naši Smrtijedi nedělají ta nejlepší rozhodnutí. Rozhodli se pro zabití Astorie, místního Pošuka, která ale celý den rozhlašovala, že se o svůj život bojí, a proto ji Melanie, lékouzelník, chránila. Do práce nastoupil nejúčinnější zabiják, Christina, který to zakempil před dveřmi Saiph a opět zabil jedinou návštěvnici – tentokrát Lilien, která ještě do sovy psala, že se o svůj život bojí, ale ochranu jisté Winky nabídne. Kdyby šla kamkoliv jinam, přežila by! Barbara konečně skórovala a nakazila Skylar morem.

Třetí den

Jamie, upíří zabiják, se rozhodla, že kromě upírů umí poznat i Smrtijedy. Obvinila proto Mayu a po velké hádce přes celé náměstí se sešlo dost hlasů a obyvatelé nebohou Mayu zabili. Astoria dokonce hned první noc Mayu kontrolovala a věděla, že se jedná o tvora! Myslím proto, že málokoho překvapilo, že byla tím dobrým ze dvou Blacků ve hře. Druhou možností byl Mark, nasbíral ale jen polovinu hlasů co Maya. Veronica si dnes svůj hlas zasloužila od Kiry.

Třetí noc

Smrtijedi se ozbrojili na Barbaru, která si mezitím pokojně vybrala Sarah na oběť moru. Krysák však dostal šanci na život, když zakročila Darcy a její tělo očistila. Nikdo tak nevěděl, že se pod kůží profesorky ozbrojené čokoládovými žabkami skrývá morem prohnilý krysák. Horácio Křiklan, Gabrielle, se rozhodl zasáhnout po událostech předchozího dne a zabil Marka, naši milou Bellatrix. Tadäus Lockhart přemýšlel, že si vezme roli kentaura po Rose, rozmyslel si to ale kvůli touze vyhrát (ale stejně se nepovedlo). Márč znovu naostřila zoubky a zaútočila na Sarah, místního patrona, tentokrát úspěšně. Upíři se tedy rozrostli a už najednou obsahovali jednoho ducha a jednoho přenašeče moru. Christina si vybrala domek Lucy, bála se vlkodlaka, ale nechtěla přijít o možnost někoho zabít. Záporák jak se patří! Astoria se dala na další vyhlídku, navštívila Christinu a odhalila jejího vnitřního Smrtijeda.

Čtvrtý den

Suzzy se prokázala jako starostka, což byl začátek konce. Nikdo, opravdu nikdo na ni za celou hru nezaútočil! Mohla tak nashromáždit hromadu informací a jednoho po druhém zničit všechny Smrtijedy. A taky že tak postupovala, Astorka se tentokrát netajila svým zjištěním a jako tajný zdroj obvinila Christinu. Hlasování to bylo rychlé, 16 hlasů bylo více než dost ke zničení huličů v Prasinkách. Tadäus využil čištění z minulého dne, převzal tak roli po Barbaře a krysák mohl žít v tajnosti dál. Skylar se postarala o pravidelný hlas pro Veronicu.

Čtvrtá noc

Smrtijedi rychle slábli. Už byli jen čtyři, viděli, jakou moc má Suzzy, vyrazili proto na Melanii. Ta ale tušila, že by mohla být v nebezpečí, využila proto své jedné samoléčby a zachránila si život. Marylin tentokrát narazila na zlatý grál, její oko totiž sledovalo Darcy, a tak objevila dalšího Smrtijeda. Tadäus navštívil Saiph, kterou ale léčila Cassiopea, jež tak zabránila dalšímu přenosu moru.

Pátý den

Nadvláda starostky Suzzy pokračovala obviněním Skylar. Zdrojů bylo tentokráte více, největší zásluhu na tom ale mělo počítání hlasů a využití víly pravosti – Ewenlie. Největším šokem pro mne osobně byla dobrá stránka Ewenlie. Při vytváření víly jsme očekávali, že se přidá na stranu Smrtijedů, aby si pojistila, že přežije, a pomůže jim odhlasovat nebezpečné obyvatele. Ewenlia ale na sociální experiment vůbec nedala a už od začátku hrála za stranu dobra. Skylar po obvinění plném šoku a ostrých výměn názorů (dokud se jí nedostalo nějakého vysvětlení od Saiph) byla přeci jen odhlasována. Zbyli tak tři mušketýři Smrtijedi. Zajímavý fakt ale byl, že kdyby se všichni, kterým se dnešní obvinění nelíbilo, shodli, mohli úplně v klidu svrhnout Suzzy z trůnu a posadit ji místo toho na vražedné křeslo. Omylem jsme zároveň zapomněli započítat hlas víly Ewenlie pro Luciuse Malfoye. Nikdy by nás nenapadlo, že takový hlas přímo ovlivní Jamie v její snaze najít upíry, proto se jim oběma hluboce omlouváme. Veronica dneska posílila, hlasy dostala od Tadäuse, Moniky, Miraell a Kiry. Tadäus objevil pergamen na webu, čímž se z něj stal mozkomor a také oficiálně největší měnič tváří.

Pátá noc

Miraell ve své nové roli viteálu rozhodla pro smrt Kiry, prostého hlídače nočního řádu. Shodou okolností se pro ni rozhodl i Tadäus ve své nové roli mozkomora, čímž jí smrt doopravdy pojistil. Stejně tak si pojistil i svůj status měniče tváří, protože na webu našel i druhý pergamen s přeměnou na mozkomora. Marisa ve své nové roli zvráceného doktora Frankensteina, v níž zastoupila Trixie, využila svých schopností naplno a vrátila Barbaru i Lilien. Největší terno ale zažili upíři. Sarah, nažhavená na první použití svých špičáků, chtěla mezi upírstvem uvítat zabijáka Jamie. Márč tušila, že to není dobrý nápad, ale nechala se zlákat, jako svůj cíl tedy vybraly právě Jamie. Jenže aby tomu osud nedal, Maraike zablokovala Sarah, což donutilo Márč kousání vykonat. A smutnou shodou okolností i zemřít.

Šestý den

Tento den se znovu prokázalo kouzlo starostky, které se všichni svěřovali. Škoda, že nějaký Smrtijed příležitosti také nevyužil. Tentokrát to ale byla Marylin, jež tak na dobro zpečetila osud Darcy, nebohého Filche. Hlasů se sešlo celkem 12, Smrtijedi tak rychle slábli. Ewenlia hlasovala pro ty upíry, aby Jamie konečně dostala pomoc, Veronica svůj pravidelný hlas dostala od Moniky. Pergamen s přeměnou na mozkomora nakonec našla Saiph, která se asi probrala ze škytání v podobě Winky a byla připravena zabíjet. Alkohol možná přeci jen je ten pravý Zabiják.

Šestá noc

Šestá noc byla plná literatury. Nejdříve Jamie odhalila na základě předchozího hlasování Sarah, najisto ji tedy mohla zabodnout jak pravého Drákulu. Saiph zároveň vysála veškeré štěstí z Maraike, mistryně kouzla mdloby na tebe. Ta se ale naopak, jako jedna ze dvou Smrtijedů, dohodla s Miraell na zabití Saiph. Jak praví Romeo a Julie, smrt v náručí. Mozkomoři tak pomalu začali prokazovat, že dlouhou životnost asi mít nebudou. Barbara, šťastná ze svého anonymního oživení, vesele roznesla mor na Moniku.

Sedmý den

Věčně obviňovaná Veronica se rozhodla, že bylo dost jejího nicnedělání, a po dlouhém přemýšlení se rozhodla vyměnit roli Zlatoslava Lockharta za mozkomora. Možná ta předtucha, že se s ní něco děje, jí zajistila rovnou pět hlasů! Překvapivě ale ani jeden z nich nebyl od Moniky, která ji poslední dva dny prosazovala. Místo toho byl popraven Tadäus, s pouhými 8 hlasy pokračoval v prokletí mozkomorů. Ewenlia hlasovala pro vlkodlaka, protože překvapivě nikoho nenapadlo, že když se stále neprojevil, tak možná ve hře není.

Sedmá noc

Městečko Prasinky pomalu přichází o své obyvatele, z původních 33 už jich je jen 17. Pracovníci márnice se musí radovat. Miraell, poslední ze Smrtijedů, zaútočila na Emu, která si jen pokojně hlídala docházku jakožto hlídač nočního řádu. Veronica, poslední naděje mozkomorů, si vybrala Astorii, jež nejenže vlastnila svitek života, ale také byla hlídána Jamie, která čerstvě převzala roli pracovnice odboru záhad. Bylo tak jasné, že když byla Astoria v noci nakažena morem a někdo na ni zaútočil, na vině byla Monika, odpůrkyně roušek, a Veronica, šťastná ze svého prvního útoku. Barbara nakazila Lilien, lékouzelnici, která nikdy nikomu mor nepředá, protože to rovnou zvládne vyléčit. Sebe ale ne, hrozné to umění zdravotníků.

Osmý den

Tento den přišlo prokletí mozkomorů ke svému konci. Veronica konečně využila svého plného potenciálu a přestala troškařit. Místo jednoho hlasu jich totiž nasbírala rovnou 12. Ewenlia svůj hlas věnovala viteálu, Miraell, měla tak téměř jistý výběr posledního Smrtijeda.

Osmá noc

Osmá noc byla nocí klidu. Miraell si vybrala Manon, byla ale prozíravě blokována Monikou, stejně jako Marisa, druhá podezřelá, díky blokaci od Cassiopei. Zbytek městečka vypadal, že se skládá jen z lidí na M, jelikož Miraell, Marisa, Manon, Monika a Melanie se zasloužily o většinu pozornosti.

Devátý den

Nadešel den D. Podaří se městečku odhlasovat Miraell, posledního Smrtijeda? Ano! Podaří se jim zabít posledního Smrtijeda? Ne! Miraell vlastnila svitek života, smrti se tak vyhnula. Nebo spíše ji odložila do dalšího dne. Ewenlia hlasovala pro vlkodlaka. Znovu. Možná ona byla tím pravým Zlatoslavem po celou dobu.

Devátá noc

Devátá noc byla málem stejně chudá na smrt jako osmá a čtvrtá. Miraell pokračovala ve své snaze o zabití Manon, ale Monika a Cassiopea ji obě zablokovaly. Barbara tak raději nakazila Jamie morem a Gabrielle se rozhodla po dlouhé době vyndat svoji pušku. Nejdříve zaměřila nebohou Barbaru, která se pravděpodobně ještě nevzpamatovala z traumat první smrti a už byla znovu zakopána. Gabrielle si ale připomněla chuť krve a zatoužila po další. Využila tak své poslední kulky a zamířila na Melanii, lékouzelnici. Proč, to mi není známo. Možná magie s hromadou lidí na M. Možná něco jiného. Kdo ví.

Desátý den

Miraell druhý svitek již nenašla, její osud byl tedy zpečetěn. Na radě byla odhlasována 12 hlasy, což jí s velkou jistotou zajistilo opětovné místo v křesle smrti. Zemřel tak poslední ryzí záporák, běda jim. Miraell se rozhodla nehlasovat, proč by také posílala na křeslo sama sebe. Městečko si tak mohlo po dlouhé době klidně oddychnout a odevzdat se noci bez nějakého rizika.

Hra mohla pokračovat ještě klidně další týden, než by byl vymýcen veškerý mor, nebo se naopak všichni nakazili. Usoudili jsme ale, že by to nebyla úplně ta nejzáživnější náplň vašeho času, hru jsme proto ukončili na její krásné kulatiny. Barbara, která jediná neměla rozhodnuto o vítězství, dostane odměnu přesně mezi výhrou a prohrou.

Doufáme, že jste si hru užili stejně jako my, a pokud máte nějaký oblíbený zážitek, určitě se podělte do komentářů!

Pro Hadího krále
Noah Limbani & Mathias Kjell

8 komentářů

 1. Marisa Missy Moon
  21. 6. 2021 (09:12)

  Hrozně moc mě hra bavila 🙂 Bylo to skvělé. Moc děkuji organizátorům za tuto skvělou zábavu 🙂

 2. Konečně znám svého zachránce z druhé noci! Bylo to moc fajn, parádní zpestření a nikdy jsem se tak netěšila na půlnoc! Díky Noah a Mathiasi. 🙂

 3. Hra byla opravdu skvělá 🙂 Upřímně jsem nejvíc hrdá na svůj tip ze šesté noci, kdy jsem zachránila madam Marylin před jistou smrtí! 😀

 4. Je zajímavé si to takhle zpětně přečíst a pospojovat si fakta… když si tak člověk uvědomí, koho ochránil, případně komu věnoval své stříbro… pch! 😀

 5. Také moc děkuji za krásnou hru, s napětím jsem vždy čekala na půlnoc. Sice jsem si chvílemi připadala hrozně podle a zle, když jsem se přes den tvářila, jako když vůbec nejsem ten největší vrah ve hře, ale i tak mne to neskutečně bavilo 🙂
  Ještě jednou moc děkuji a snad se celá událost někdy zopakuje 😀

 6. Inees Rut Gowstring
  24. 6. 2021 (14:56)

  +je smutná, že měla mudl dovolenou zrovna v termínu, kdy tady to žilo tak skvělou hrou+ A moc děkujeme za skvělý report pro nás nezúčastněné 🙂

 7. Děkuji za skvělé shrnutí a ještě lepší hru – úžasně jsem se u ní bavila 🙂

 8. Veronica N. Williamsová
  26. 6. 2021 (16:50)

  Tak konečně znám jména lidí, co pro mě hlasovali! 😀 Moc díky za oživení hradní atmosféry! ♥

Komentáře jsou uzavřeny.