Zmijozelské písně pro každou příležitost

Jste víc „Had nikdy nespí“, nebo „Zmijotýme, obruče ubráníme“? To se dozvíte v dnešním článku!

 

Každá kolej se jistě může chlubit velkou škálou vlastních písniček, ale věděli jste, že Zmijozel má celkem pět písní nazpívaných třemi různými autory? Pojďme se na ně a jejich využití v každodenním životě podívat blíž!

Nostalgická vzpomínka

Krb hřejivě plápolá, na římse je vystaveno několik pohyblivých fotografií, do očí se derou slzy a myšlenky na doby minulé volně proplouvají hlavou. Píseň Niny Yozhinske byla původně složena pro potřeby druhého vypracování Bradavické čtyřky, ale jelikož pojednává o jedné z bývalých kolejních ředitelek, Zmijozel si ji dovolil nenápadně přisvojit.

Bojovná nálada po požití (máslového ležáku)

Písnička od Sooyeon Choi je skvělým příkladem rázné písničky, kterou si kouzelník od srdce zazpívá, když si v 11 večer kapitánka Manon povzdechne nad tím, jak máme málo aktivních studentů v koleji a že takhle nic nevyhrajeme, a do toho jí prefektka Christina položí korbel před frňák a spustí: „Zmijotýme, všechny je porazíme, obruče nemíjíme, otřesy přivodíme!“ A k tomu zanotuje zástupkyně kapitánky Sarah:  „Zmijotýme, obruče ubráníme, zlatonky vyloupíme, pohár si zasloužíme!“

Roztančení zmijozelského parketu

Nálada na večírku klesá, primuska Noah si otírá studený pot z čela, zatímco se prefektka Maraike snaží z posledních sil zachránit pošramocenou atmosféru a startuje tento absolutní zelený banger. Je to ten typ písničky, kde spoustu referencí z textu nepochopíte a cíleně předstíráte, že neslyšíte chybnou výslovnost (anebo ji naopak vytahujete jako umělecký záměr), a dost možná je to takový váš guilty pleasure song. Autorka Channah Cohen se na hrad možná již nikdy nevrátí, ale její odkaz nás nakonec všechny přežije.

Pohádka na dobrou noc

Kdo by neznal velmi otravného a všude se plazícího baziliška Ferdinanda? Tuto pohodovou písničku si můžete zanotovat třeba u táboráku! Svou melodií může být song vměstnán mezi komediální vyprávění o tom, jak by pokladnice Inees vyděsila dušici Margueritu uspořádáním burzy kolejních duchů (a stanovením základní prodejní ceny 1 svrček + 1 srpec, pokud kupce požaduje i paruku), a téměř hororový příběh bývalé kapitánky Ontarie, kterak utvořila v The Sims 3 hadí letku, ale pak jim zapomněla udělat dveře do šatny a při další návštěvě už po hadí letce nezbyly ani ty šupiny. Jo, písnička Sooyeon Choi má potenciál!

Epochální chorál a koleda v jednom

Bondovka, svatební pochod či sektářská píseň pod vánočně nazdobeným rituálním oltářem? Ať už vám song zní jakkoli, jedná se o nejnovější zmijopíseň z úst nadané Niny Yozhinske! Můžeme si jen představovat, jak budou píseň zpívat háďata při přísaze, já, když půjdu na koledu k movitějším kolegům do GD, nebo třeba vedení, aby nalákalo pro změnu aktivní nováčky do koleje před rozřazovací slavností. Ale vlastně ne, my po nich jen házíme bomby hnojůvky, tak nic.

Nakonec jsem pro chtivé čtenáře připravila i buzzsssfeed kvíz! O výsledku se neváhejte podělit v komentářích! Komentářem souhlasíte se sběrem marketingových dat.

A která píseň se líbí vám?

Lyrics mohou na některých místech dost pokulhávat, což je způsobeno tím, že autorka článku nemá hudební sluch a navíc to vypadá, že v uších nosí permanentní špunty.

 

Pro Hadího krále,
Veronica Narcissa Williamsová

 

9 komentářů

 1. +nostalgicky poslouchá Sefrenii, než se pustí do dalších písní+
  Vážně všechny zelené slečny obdivuji, písničky jsou totiž naprosto skvělé a je vždy krása si je poslechnout při pročítání knihovny!

  Ale teda, madam, netušila jsem, že už jste taky Busssfeed influencer! Vyšla mi ale Vivat Slytherin od Ninušky (nebo slajterin?)

 2. Barbara Arianne Lecter
  21. 12. 2021 (10:30)

  Jak jako v kvízu oblíbená pochoutka čokoládové žabky?! Doufám, že to nikdo rozhodně nedá jako volbu číslo jedna (a ani ty zbývající, kdyby to šlo!).

 3. Inees Rut Gowstring
  21. 12. 2021 (15:26)

  +už ví, co si večer před spaním poslechne+

  Výsledek mam stejný jako Noah 🙂 Vivat Slytherin – Nina Yozhinski.

  Tak to jsem dopadla skvěle!

 4. Vyšla mi Vivat Slajdrin… Tak snad to není tím, že jsem chtěla poslat spolužáky z jiných kolejí na ošetřovnu!

  Všechny písně jsou krásné, ale ty od Ninušky v sobě mají teda o trošku kouzla víc ♥

 5. Christina Meadows
  29. 12. 2021 (18:09)

  Ať se snažím jak chci, vždycky mi vyjde Vivat Slytherin od Channah 😀 +brouká si něco o tom, že had nikdy nespí+

 6. Sarah Thompson
  30. 12. 2021 (16:36)

  Písně se mi moc líbí všechny, ale Vivat Slytherin od Channah a Pohár si zasloužíme od Soo mi v hlavě leží nejvíce. Možná proto, že jsem si je jednu dobu na webu pouštěla až příliš často… 😀

  A v kvízu mi vyšla Sefrenie z Ilary. 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.