Velikonoce po zmijozelsku

Mnozí (i zelení!) ještě stále nevědí, že na Zelený čtvrtek má náš velectěný bazilišek Ferdinand narozeniny, a proto jsme v zasedačce dali hlavy dohromady a místo běžného nudného večírku, který beztak máme každý den na discordu, jsme vytvořili velikonoční týden plný aktivit. Odměnu jsme dopředu nestanovili, nebyl na to čas, takže jsme vlastně dělali sociologický experiment, kolik kuřat ve Zmijozelu zadarmo hrabe! A vy si jejich snažení teď můžete prohlédnout!

Pro Zmijozel začínají Velikonoce pondělím. V běžný ranní čas 15:00 byla zveřejněna první várka aktivit. Zpočátku se sice zdálo, že žiju v jiném časoprostoru, když jsem půlku hadů zmátla tím, že je středa, ale jinak MODRÉ PONDĚLÍ pro účastníky znamenalo zahodit typické zmijozelské hadry a oháknout se do modra! Pak salazaržel někdo zjistil, že by se tímto mohla diskriminovat Nina Yozhinski, studentka se sice zpěvným hlasem, ale bez jakéhokoli fyzického jsoucna, a proto se od plánů oblíkat se každý den jak štramák, brzy upustilo.

Každý den navíc provázely i 3-4 bonusové úkoly. Komu nestačilo předstírat, že je z Havraspáru, mohl násilně donutit kohokoli, kdo na sobě neměl mít modrou, k modrosti! To šlo učinit např.:

 • hraním Řachavého Petra se šmoulími kartičkami (zmijozelští sice mají discord, ale nemají na kartičky se šmouly, takže úkol nikdo nesplnil)
 • házením sněhových koulí ve VS (poctivé házečské práce se zmocnily Annya, Nina a Saiph)
 • vítězstvím v Siláckém ringu (London se nezdá!)
 • vyfocením modré kytičky v reálném světě (Žábě a Nesse kytičky na postavičce zkrátka nestačily!)

(pozn. aut.: Nessiny Martinsy byly až moc pěkné, a na skupinovou fotografii tak spolu s modrou kytkou nebyly umístěny)

ŠEDIVÉ ÚTERÝ si pod své nehmatatelné, ale aspoň viditelné ruce vzala Margerita Laux. Šedivá není barva lenošení, jak by se skrz aktivitu mnohých školních duchů mohlo zdát! Bylo potřeba vzít košťata a pořádně vymést famfrpálové hřiště od pavučin! Pořádný poctivý trénink! Pravda, hlavní úkol ocenila především kapitánka, ale i mne to donutilo protáhnout si staré kosti a slyšet zas svist větrů v mých křehkých ouškách… Nebudu lhát, jsem radši suchozemec (nebo přízemec?).

Bonusové úkoly byly tentokrát jen tři, ať si zelení nezvykají a radši sbírají zkušenosti na hřišti:

 • pošli kytku libovolnému duchovi na hradě s nějakým pěkným věnováním (Barbara jistě udělala radost Martinu Matýskovi, když mu poslala kus žabince, a Annya vyhodila celé 4 srpce za Isabell Tenebris, protože i když je mrtvá, furt pěkně navrhuje)
 • zkus ve VS vyvolat minutu ticha za všechny naše hradní zemřelé studenty (nikdo ze Zmijozelu neumí mlčet déle než 10 sekund, takže tento v podstatně nesplnitelný úkol nikoho nezaujal)
 • zanech v umývárně libovolně dlouhou básničku o nějakém našem hradním duchovi (básnický talent projevila Nina, když pěla ódy na Martina Matýska, ale do pozice favorita naší dušice se dostaly Enselis a Nessa, protože se jim na pár veršů povedlo zachytit asi 20 lichotek na Margueritu Laux)

SAZOMETNÁ STŘEDA se nesla ve víru sazí. Obličej měli zelení nějaký podezřele čistý! Proto pro splnění úkolu bohatě stačilo, když šli (s rukavicemi!) do laboratoře a tam hezky bouchli. S obličejem od sazí museli chodit celý den! A co bonusové úkoly:

 • zkusit do jakéhokoli textu na hradě (úkoly, soutěže, VS) či discordu vetřít slovo „saze“ (Enselis a Nessa předvedly bravurní práci, když slovo „saze“ mělo v jejich větě význam „saze“, no fakt!)
 • napsat drabble na téma „saze“ (tohoto úkolu se fikaně zhostila Nina – tak schválně, kolik stejných slov v jejím díle napočítáte?)
  • Saze, saze, saze a zase saze. Všude jsou jen samé saze. Saze v krbu, saze na podlaze, saze na stole i saze na klice. Saze na okně, saze pod gaučem, saze ve vlasech, saze na knize. Co je na poličce? Saze. Co je na kdysi bílém brku? Saze. Co je v kalamáři? Saze. Jakou barvu má moje zástěra? Barvu saze. Jak smrdí moje punčošky? Jako saze. Co vykašlávám ve smrtelném třasu svých plící? Saze. Saze ráno, saze k obědu, saze při siestě, saze večer i saze na dobrou noc. Napjatě otevírám truhlu po své prababičce a co tam vidím? Saze!
 • vybrat vhodný outfit k jejich obličeji od sazí a chodit tak celý den (až na Nessu, Mayu a Ninu si břímě obléct se jak pytel brambor, na sebe vzali všichni účastníci)
 • na tento den se peče jidáš, takže by bylo vhodné něco upéct na Jidáše! Kdo je pro tebe tím pověstným Jidášem tady na hogu? A proč zrovna Espe? Hoďte po takovém Jidáši cokoli házitelného! (třebaže zelení rádi něco po někom hází, nechtěli se veřejně kompromitovat, a tak se tohoto úkolu nikdo nezhostil)

Protože na ZELENÝ ČTVRTEK se venku udělalo příjemné jarní počasí a Ferdinand byl velmi nervózní z vlastního stárnutí, za úkol bylo provětrat se na čerstvý vzduch a pod heslem „komu se nelení, tomu se zelení“ měli zmijozelští vyfotit něco, kde ústředním motivem bude zelená barva (naaranžované věci doma, příroda).

Bonusové úkoly:

 • zahrát si hru snake (oldschoolového gamesení využily Noah, Enselis (38) i Annya (40), ale nás spíš zajímá, kdo podal lepší hadové skóre? Noah (49)!)
 • zahrát si hru snake.io (o něco soutěživější pojetí staré známé hry si zahrály Maya s Barbarou a snad letitá zkušenost a asi třikrát vyšší věk rozhodl, že Žábin had získal vyšší skóre!)
  • doplň. pozn.: Noah poslala výsledek hry až na bílou sobotu, a tak byla z žebříčku diskvalifikována, aby si Žába užila svých pět sekund slávy a měla nejvyšší skóre
 • poslat Ferdinandovi do kolejního kumbálu něco na zub (to se šiklo, neboť měl narozeniny a jak je známo, na narozeniny by měli bazilišci dostávat dárky, ať nikoho důležitého omylem nesežerou! Před brzkým koncem nás ochránily Enselis, Loralei, Nessa a Šárka)
 • představit si, že jsme vytvořili zvony na Ferdinandovu počest – co by na nich bylo napsané? (Enselis trefně napsala: „Sežrat či nesežrat? To je oč tu běží!“)

Ach, co všechno lze spatřit z pozemků hradu!

Na VELKÝ PÁTEK vyšla velká jarní kolekce v butiku na Příčné, ale to jakoby Zmijozel nezajímalo (nebo právě ano?), neboť účastníci byli vyhnání na… očistné koupele! Každý normální had šel k zelenofialové Barbaře, neboť byla natolik štědrá, že otevřela domek a dělala bublinkovou charitu, ale taková Maya, která se zdržela na famfrpálovém hřišti, se marně domáhala do uzamklého obydlí, a tak se okoupala… v dívčí umývárně. Inu, nesuďme.

Bonusové úkoly:

 • navštívit jámu a zdokumentovat, jaký poklad pracně získali (hrdě jámovaly Annya, Barbara, Enselis, Nessa, Noah a Loralei, které se během 15 minut povedlo najít čokoládovou žabku, což je něco, co se mi za 8 let hogu nikdy nepodařilo, ale to je v pohodě, protože závist má prý zelenou barvu!)
 • zúčastnit se tahání z jezera a doložit, co vytáhli (Zmijozel šetřil síly na famfrpálový trénink, co se ten den odehrával!)
 • v knihovně nalézt svitek libovolné úrovně (kde nic tu nic, stejně jako inkriminovaný svitek v knihovně)
 • doložit, že našli poklad (tedy vyjma knihovny, jámy a jezera) kdekoli na hradě (Enselis nalezla poklad v kuchyni v podobě zpracovaného kakaového bobu s cukrem, když užrala tamní zásoby čokolády, Maye se podařilo klofnout perly ze sklepa a Saiph pod roztopeným kotlíkem našla čtvrtinu unce velbloudího trusu, což, být jí, beru jako znamení)

Ani BÍLÁ SOBOTA neušla bystrému hadímu zraku. Protože je Zmijozel elitářská společnost, bylo po účastnících požadováno vlastnit smeták. Proč? Postní doba skončila a přišel velký úklid! Vpadnout do pokoje a kontrolovat čistotu by mohlo být vnímáno jako sexuální harašení či obtěžovaní od KŘ, a proto měli vzít smeták a vygruntovat vlastní sovinec od výkalů, ať se leskne čistotou!

Bonusové úkoly:

 • sníst ve VS Bertíkovu fazolku nebo klidně víc, konec půstu se musí oslavit (Annya, Enselis, Loralei, Nessa, Noah, Wenai, Saiph a Sarah si i po postním období chtěly udržet linii a nabídly si po jedné jediné fazolce)
 • nadlábnout se u skřítků v kuchyni snězením libovolného pokrmu (beru zpět – Loralei a Enselis si skočily ještě doplnit žaludek!)
 • na počest Bílé soboty se obléct do bílého (jak na obrázku můžete vidět, provedli to všichni až na Annyu a Sarah)
 • požít lektvar neviditelnosti, ať skryjí všechny skvrny a špínu, co mají na sobě! (nikdo nechtěl být neviditelný, naše ega jsou zkrátka velká)

BOŽÍ HADÍ HOD VELIKONOČNÍ si pod své šupiny vzala Sarah Thompson. Neděle byla ve znamení slavnostního oběda, a tudíž i dobrého jídla. Nesmíme ale zapomenout na typické velikonoční pochutiny! A právě jedna z nich se ukrývala ve velikonoční tajence. Zvídavý čtenář jistě ocení, že si ji může rovnou vyluštit (jen nepište přímo do našich novin, pěkně si křížovku přepište na vlastní papír, vy barbaři!).

Bonusové úkoly:

 • obdarovat někoho či kolej zakoupenou drobností (rozdávačné byly Enselis, Nessa a Wenai, ale nemohu opomenout ani Margueritu, která mi věnovala violky a je od té doby mým nejoblíbenějším hradním duchem!)
 • zvítězit nad protivníkem v Soubojovém klubu nebo ve Sklepení (ukázat naprostou hůlkovou dominanci se rozhodla akorát Barbara)
 • uklofnout si mládence po zmijozelsku – vyjádřit zájem jednomu z mužských studentů na hradě hodem některého z házitelných předmětů a pak rychle zmizet (snad kvůli nadcházejícímu pondělí si Annya, Enselis, Maya, Nessa, Noah, Saiph i Wenai připravily munici a já jsem velmi ráda, že jsem tou dobou nebyla přítomna ve Velké síni, protože občas vypadám jako muž, a věřte tomu nebo ne, někteří zelení takové neúmyslné transsexuality rádi využívají!)
 • posedět s někým U Tří košťat nebo na diskrbu – výsledkem sedánku měl být hogmeme (zmijozelští sice rádi tvoří memes, ale pouze v případě, že jim to někdo nezadá jako úkol)

 

No a pak už přišlo VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ. Akce, která poctivě běžela celý týden, právě na Velikonoce zažila největší účast. Když v půlce dne počet účastníku narostl na 17, s vidinou nabytého kumbálu vyhlásila pokladnice Saiph bonusově bonusový úkol, a tak jsme správně po zmijozelsku z našich svěřenců židili vajíčka.

Jejich úkolem bylo splnit velikonoční tradice na hogu! Mohli splnit jednu, ale i víc úloh:

 • sesbírat 1 obyčejné vajíčko (slípkám kurník vyloupili Annya, Barbara, Enselis, Gregory, Inees, Loralei, Maraike, Maya, Nessa, Noah, Ruby, Saiph a Sarah)
 • rozbít puntíkaté vajíčko (holýma rukama možný život zardousili Alexandra, Annya, Barbara, Enselis, Gregory, Nessa, Noah, Ruby, Sarah a Wenai)
 • vymrskat pomlázkou někoho na hradě (velmi neoceňované práce se zhostil akorát Gregory)
 • polít někoho na hradě vědrem vody (zákeřného zadání hnedle využily Annya, Barbara, Enselis, Nessa, Noah i Sarah a věřte, že mezi pohlavím salazaružel nebylo rozlišováno)
 • v krámku Ušákovo doupě si něco koupit (mnozí na to šli chytře jako Enselis, Gregory a Sarah, když si koupili čokoládové vajíčko na splnění dalšího úkolu, ale jiní jako Annya, Barbara, Maya a Nessa se rozhodly, že nenechají modní patrolu dávat zeleným 2*/10* a pořídily si slušný velikonoční ohoz + Noah si koupila vědro s vodou za srpec, protože je konstantně v mínusu a při zápisu předmětů je schopna rozprodat i vlastní uniformu)
 • sníst čokoládového zajíčka nebo vajíčko (jak nejde o žábu, nezná Barbara žádné zákazy, a tak měli Annya, Žába, Enselis, Gregory, London, Maraike, Nessa, Nina, Noah a Sarah v pojídání čokoládových zajíců a vajíček pré)

Kdo na to měl energii, peníze a čas, mohl do kumbálu poslat 5 vajíček nebo 2 puntíkaté! Zařídil si tím lásku od koleje, spravil si karmu, vyrovnal čakry, seřadil šupiny! Navíc jsem slíbila, že zasláním vajec do kumbálu se stanou slavnými, neboť je otisknu v chystaném článku! To ještě nevěděli, že zveřejním jen jména těch, co se akce nezúčastnili. Zde je pomník těchto hrdinů:

Jen Ferdinand ví, jak se stalo, že se na památník nedostala Nessa se Sarah. Možná moc kontroverzní jména pro Zmijozel? Ne, už vím, jejich rodiny odmítly zaplatit manipulační poplatek 20 galeonů a 5 potkanů kolejnímu maskotovi. Inu, slečny si měly lépe vybrat, do jaké rodiny se narodí!

Člověkem, teda hadem, který splnil nejvíce úkolů, byla Enselis Ismenia, slečna, která si jich střihla rovnou 25. S 22 úkoly jí na paty šlapala Nessa Naiadés, po 20 jich splnily Annya Liddle, Barbara Arianne Lecter a Noah Limbani! Naopak nejméně úkolů (pouze 1!) si líznul David Nekromacer, který je dost možná rád, že jeho sovinec přestal být znásilňován mými sovami, a Alexandra di Angelo, jež se zapojila pouze do velikonočního veselí. Ale copak jim to můžeme mít za zlé? Jo.

Doufám, že si všichni zúčastnění velikonoční týden užili a třeba zase příště u podobné akce! VIVAT VELIKONOCE!

Na závěr pro ty, kteří do Zmijozelu rovněž chodí a žádnou takovou akci nepostřehli, bych ráda podotkla, že Zmijozel naprosto úmyslně vylučuje z kolektivu studenty, kteří nedisponují diskrbem, neboť se přece jen musíme držet na nějaké té elitářské úrovni a do té vlastnictví špičkové tlachací technologie prostě patří. Rozhodně nebyla Williamsová líná házet každý den úkoly ještě na hog a už vůbec by nebyl problém v tom někoho sehnat, protože vždycky, když kolejní ředitelka položí v zasedačce otázku, jestli si někdo nějaký úkol vezme, sejde se na 28 odpovědí, což je minimálně třikrát víc, než kolik tam funkcionářů reálně je.

Pro Hadího krále
Veronica Narcissa Williamso

10 komentářů

 1. Nessa Naiadés
  19. 5. 2022 (16:43)

  No toto, nejenže se mé jméno nedostalo na ten předražený pomník, ale madam Ssskleróza si vůbec nevšimla, že jsem celý den poctivě chodila v sazovém outfitu?! 😀 Ještěže je tu modrá Módní patrola, která můj outfit plný saze zvěčnila a zveřejnila! Mám 23 splněných úkolů, jakooo!

  Ssskvělé Velikonoce, víc takových akcí, prosím!

  • Veronica Narcissa Williamsová
   20. 5. 2022 (11:34)

   No jo, kdo mi neslidl s outfitem do dms, ztratil narok na skupinovou malbu! 😀 O:)

 2. Kdyby někdo řekl včas, že mam plnit všechno, tak to budu plnit všechno, tohle je podraz! 😛
  A jinak ta jména na obrázcích jsou božózní! 😀

  • Nina Yozhinski
   19. 5. 2022 (21:30)

   Sssouhlasssím! +načuřeně švihá hůlkou a snaží se do pomníku vyrýt své jméno+

 3. Jak jako že můj had byl diskvalifikován! 😀 Jsem to nehrála hodinu v kuse pro nic za nic :DD

  • Veronica N. Williamsová
   22. 5. 2022 (22:50)

   No tak snad úcta ke starším, ne! 😀 Žába to na stará kolena nehrála pár minut svého drahocenného času jen tak!

 4. Sarah Thompson
  20. 5. 2022 (15:17)

  Pff, tak já se tedy v příštím životě narodím jinam no.:D Celé to byl skvělá hadí velikonoční akce, že mi je až líto, že jsem se na nějaké úkoly vyflákla. Ale tak to víte, studuji letos flákání!

 5. Enselis Ismenia
  20. 5. 2022 (21:53)

  Jako totální vládkyně a vítězka této akce hodnotím úkoly a celkově provedení akce deseti hvězdami 😀 Očividně se vyplatilo uplácet na všechny strany a dosáhnout tak skvělého výsledku +obdivuje své jméno na pomníku+ ]:-)

Komentáře jsou uzavřeny.