Móda na hradních osmnáctinách

Hadí král je seriózní, mnoha cenami ověnčený časopis, který sleduje dění na hradě, mezi které patří i móda na nejrůznějších školních akcích. Čekali jsme již dlouho, abychom nikomu nelezli do zelí a nepřebrali módní článek, ale když je i tolik dní po slavnosti ticho po pěšině, jsme tu, abychom situaci zachránili!

Protože nemáme k dispozici přehlídkové molo jako kolegové v CD, rozhodli jsme se využít molo u Hanibalova jezera. Omluvte proto, prosím, stav místních vod. Podle našich informací se však na jejich odmoření již několikátým rokem intenzivně pracuje!

Jako první se nám po molu prošla Anseiola Jasmis Rawenclav, novopečená druhá Osobnost Hogwarts – gratulujeme.

Na sobě má šaty z nové kolekce doplněné havraspárským fascindrem Šerosvitu. Kromě toho, že by měl někdo modré poučit, že jde o „fascinátor“ (splněno), to madam neuvěřitelně sekne. Kdyby však použila brýle, které má na nose a podívala se do zrcadla, jistě i ona by usoudila, že brýle se šňůrkou opravdu nejsou to pravé – věk je jen číslo a rozhodně nejste v důchodovém věku, abyste musela nosit brýle na barevné šňůrce!

Ceremoniářem večera byla madam Esperanza. Ze svého šatníku vydolovala limitované kousky z viktoriánské edice a vhodně je nakombinovala jak samy se sebou (bodejť by ne, když k sobě prvoplánově patří), tak i s dalšími doplňky. Jediná škoda je, že si pod viktoriánskou róbu nic nevzala a šla na ostro.

Na slavnosti se mihl i Filius Orionis, člověk zastávající velmi vysokou a důležitou hradní funkci. Kdo ví, jestli zapomněl nahodit oblek, nebo jestli se pouze vypotácel zničen koncem termínu pro něco k jídlu. Můžeme jen doufat, že se skutečně najedl jídelními hůlkami a nezkoušel tu opravdovou hůlku použít jako vidličku…

Kapitolou samou pro sebe byla madam Selena, která zřejmě závistí zezelenala, když slyšela, že je hradu sladkých 18 let. Valkýrám čest příliš neudělala, ač vynesla valkýřin komplet. Pro příště jí doporučím, aby investovala nejen do fešného oblečení, ale i pevných bot. V hradu je zima a od země táhne, i když jsou venku tropy. A trocha toho make-upu taky nikdy nikoho nezabila.

Oproti Seleně byla madam Elat dechberoucí. Na kytici tulipánů lákala hradní čmeláčky a ve žlutých šatech zářila jako sluníčko. Je mi ale záhadou, kdo vymyslel ty brýle na provázku – že by inspirace prvním modelem, nebo opisovala samotná Anseiola? To se dozvíme na konci pořadu!

Na molo vystoupila i Barbara Arianne Lecter, hradní žába, která ale tentokrát nechala žáby doma. Mezi konkurencí vypadala jako princezna, která vypadla z nějaké pohádkové knížky. Jeden by až řekl, že vzhledem k oděvům osazenstva velké síně netrefila dress code. Nevadí, třeba příště.

Vedle již zmíněných profesorů se jako zjevení zdála být Patricia Baloure se svým éterickým vzhledem. Někteří profesoři si museli myslet, že to přehnali s rybízovým rumem, když kolegyni uviděli. Ve své vílí kombinaci s křidýlky a ve slunečním plášti opravdu působila, že slavností jen prolétá do jiné dimenze bytí.

Při psaní jsem postávala vedle podivné, zřejmě africké sochy, která se do síně příliš nehodila. Když se ale socha začala hýbat, uvědomila jsem si, že jde o madam Jostein. Ač v krásných šatech, tak parádu nedělala, neboť měla na obličeji hrůzy a děsu plnou masku. Doporučení na závěr? Asi by bylo lepší investovat do lektvaru mládí, než děsit slavnostní hosty.

Pro Hadího krále
Hadokrálová Drbna

3 komentáře

 1. Veronica N. Williamsová
  4. 7. 2022 (13:02)

  Ufff, jesteze se hrotili jen stari profesori! Aspon jsem unikla tomuto zapachajicimu molu!
  A Pat, moc hezky outfit! :0

 2. Eillen McFir Elat
  4. 7. 2022 (19:19)

  To víte, já už špatně vidím, tak potřebuji brýle. Až někdo navrhne nějaké hezčí, co by mi víc sedly, ráda si je koupím. Do té doby si musím vystačit s těmito. 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.