Rok hada

Absolventi předmětu Astrologie – Čína si právě ťukají na čelo a madam Sally nejspíš po přečtení názvu tohoto článku zrovna dopisuje zadání mého školního trestu, protože podle čínského lunárního kalendáře je rok tygra. Ovšem my ve Zmijozelu se neřídíme kalendářem čínským, ale naším vlastním, podle kterého byl loňský školní rok rozhodně ve znamení hada! Jak svá tvrzení podložím? Vcelku jednoduše, zeleným se dařilo snad vše, na co sáhli!

 

 • Nová školní hymna z dílny Zmijozelu

Že Zmijozelští mají skvělý hudební sluch, to už všichni dávno víme, můžete se o tom přesvědčit v knihovně na Zmijowebu! Na obloze však vyšla nová hvězda zeleného hudebního průmyslu – Enselis Ismenia, autorka nové školní hymny pro rok 2022! Prozatím máme hymnu pouze v psané formě, ale doufáme, že se třeba dočkáme i zhudebnění, jak je u nás zvykem!

Kliknutím na pergamen proměníš blechy v čitelná písmena

 • Picatrixův řád čarodějů

Jak správně podotkl inspektor výuky, Sally-Ann Olson je skutečně odbornicí ve svém oboru a k hodnocení studentů volí individuální přístup, o čemž se mohli mnozí z nás přesvědčit na hodinách čínské astrologie, Numerologie či Čtení z ruky. Právě Filius Orionis madam Sally na závěrečné slavnosti udělil Picatrixův řád za výuku.

 • Osobnost Hogwarts

Zlí jazykové by mohli říct, že si Zmijozel kupuje hlasy. Upřímně, vůbec se nedivím, protože této anketě oblíbenosti (ex)zelení vévodí již několik let. Zářným příkladem mohou být dámy Barbara Arianne Lecter a Marguerita Laux. Letos se k nim s titulem Osobnosti Hogwarts připojila i kolejní ředitelka Veronica Narcissa Williamsová, která získala neuvěřitelných 27 hlasů a zcela tak ovládla top 10. Na pátém místě se umístila i slečna Žába a na místě devátém Saiph Lacaille.

 • Udílení novinářských cen

V naší redakci se na poličce vyjímá hned několik nových sošek, protože Hadí král obhájil svá vítězství z předchozího ročníku UNC. Ferdinand je víc než spokojený, protože sssyčí pro časopis roku. Ostrovtip naší madam kolejní jí vysloužil první příčku nejen v kategorii redaktor roku, novinářském debutu roku, ale i první místo v Brku sympatie. Městečko Prasinky si odbornou porotu v kategorii Projekt roku nejspíš získalo svým skvělým zpracováním, za nímž stojí duo Noah Limbani a Mathias Kjell. Dělí se tak o první místo se Ctnostně neřestným hostincem z dílny Sub Salix. Umístila se i bývalá šéfredaktorka Saiph Lacaille; pomyslnou stříbrnou (jak zmijozelské!) medaili si odnesla z kategorie šéfredaktor roku a naprosto zaslouženě se stala i neviditelnou tváří!

Hadí král sice letos nevyhrál článek roku, ale i tak se dme pýchou, protože soška za první místo putovala do nehmotných rukou Niny Yozhinské, která se umístila s článkem 1000 a 1 způsob, jak všichni porušujeme školní řád vydaným v Denním věštci. Jak se Hadí král umístil letos i v předchozích letech si můžete podrobněji prohlédnout zde.

 • Školní pohár

Snad za to může zbrusu nový koncept vnitrokolejky nebo Ferdinandovy výhružky, že kdo dostane trolla, toho sežere.. Zmijozel po několika dlouhých letech získal školní pohár a dokázal tak, že zelení bodohrotiči ještě nevymřeli a umí za to vzít! Motivace Zmijozelských byla natolik silná, že s sebou strhla i zdánlivě neaktivní studenty naší koleje, kteří také mají obrovskou zásluhu na přisypávání smaragdů do bodovacích hodin.

 • Školní famfrpálové mistrovství

Po odchodu bývalé kapitánky Manon Černozobé na její místo nastoupila ostřílená Maya Prinz. Spolu se svou zástupkyní Sarah vyhecovaly famfrpálový tým natolik, že se Zmijozel umístil na stříbrné pozici ve Školním famfrpálovém mistrovství. Na to, že Maya je ve funkci kapitána teprve první sezónu, je to obrovský úspěch!

 • Spiritus magicus

Už několik let nebyl řád za podporu kouzelné atmosféry udělen, o to větší čest pro Barbaru Arianne Lecter nejspíš je, že se ho studentská rada rozhodla letos udělit právě jí. Kouzelnou atmosféru tvoří nejen v Zapovězeném lese, kterým studenty už mnohá léta provádí, ale často také pořádá čajové dýchánky ve svém domku v Godrikově dole a ve Velké síni aktivně zachraňuje čokoládové žabky ze spárů žabožroutů. Jen se přiznejte, umíte si ještě představit, že otevřete čokoládovou žabku a za vámi se neozve výhružné „Fuj je to!“?

 • Snaživec roku

S bojem o školní pohár se neodmyslitelně pojí i titul Snaživce roku, sen všech bodohrotičů. Ten si letos přidala do sbírky neuvěřitelná Saiph Lacaille, bodohrotička tělem i duší! V závěsu za Saiph se na druhém místě v celoškolním bodování umístila Noah Limbani a na třetí příčce Annya Liddle.

 • Nová kolekce na Příčné ulici

Za novou kolekci v Butiku Madam Malkinové vděčíme nejen vedoucí Příčné ulice, Wenai Lafayette, ale i skvělým návhářkám, jejichž díla se na pultech objevila. S největším ohlasem ze steampunkové kolekce od Ginevry de Naga se setkaly Večerní šaty madam Howard. Od Veronicy Narcissy Williamsové a její kolekce kouzelných tvorů se s největším ohlasem setkaly dva animované kousky: čmelák Brumbál Brundibál a Róba z houby. A poslední pomyslnou vlajkovou lodí z dílny zmijozelských návrhářek je Muchomůrkový klóbrc od Barbary Arianne Lecter.

 • Řád Salazara Zmijozela

Řád Salazara Zmijozela byl letos udělen studentce s mnoha talenty, která exceluje ve všem, čeho se chopí. Známe ji jako výbornou šéfredaktorku, svědomitou prefektku, ale i nadějnou pokladnici. Pravděpodobně už tušíte, že řeč není o nikom jiném než o Saiph Lacaille, která by se pro kolej rozkrájela a zanechala po sobě spoustu skvěle odvedené práce, ať už je řeč o kterémkoliv jejím postu.

 • Množírna Milující rodina

Neoficiální spolek čítající skoro 30 členů napříč kolejemi a profesory, jehož základy položili nejmenovaní zmijozelští studenti, si dal za úkol vyšlechtit vymizelé druhy mazlíčků a hlásí první úspěchy! Světlo světa opět spatřila celočerná krysa a celozelená, celomodrá a celofialová exotická žába!

 • (Staro)nová lesnice

V březnu do lesa vrátila zelenofialová Ginevra de Naga. V minulosti už studenty Zapovězeným lesem prováděla, takže se o své životy bát rozhodně nemusíte! Spolu s Annou Marií Salomeovou se také opět zapojila do kolejního života na Discordu. Stalo se tak pravděpodobně v reakci na spam sov od nejmenované kolejní ředitelky, která k aktivitě vyburcuje i umrlce.

 • Spolek Hadího krále

Konečně si vlastní konto a kumbál mohou zařídit i kolejní časopisy! Bylo tak vyslyšeno volání mnohých šéfredaktorů, a že jich za ta léta už bylo! Hadí král nebyl výjimkou a za štědré finanční podpory od údajně chudých zelenofialových vznikl Klub Hadího krále. Zmijozelský kolejní časopis si tak může odškrtnout jednu položku z wishlistu, co za tentononcy by na hradě uvítal. Mezi jeden z těch dalších patří například možnost šéfredaktora psát žlutým textem v kolejní místnosti, po kterémuž tesknilo několik mých předchůdců.

 

Pro Hadího krále
Christina Meadows

10 komentářů

 1. No to je úžasný! 🙂 Jsem ráda, že toho všeho nyní mohu být součástí! 🙂
  VIVAT! 🙂

 2. Nina Yozhinski
  5. 9. 2022 (22:14)

  Nádhera. O řádu Spiritus magicus jsem neměla ani tucha! A kvůli róbě z houby bych skoro začala litovat, že nemám tělo… skoro.

 3. Veronica Narcissa Williamsová
  5. 9. 2022 (23:45)

  Krasa strida nadheru! Je skvele videt souhrn zmijozelskych uspechu! ♡

 4. Děkuju za velmi demotivující článek. 😀 Každopádně moc gratuluju! Těch úspěchů je vážně hromada! 🙂

 5. Čuuči Taygeta
  10. 9. 2022 (10:59)

  Vidím, že to byl velmi úspěšný rok, snad ten další bude také takový ♥

 6. Věřím, že letos bude rok hada znovu! 😀 Jsou to skvělé úspěchy, na které je radost se takhle zpětně podívat. 🙂

 7. Saiph Lacaille
  17. 9. 2022 (02:23)

  Uuuu, vivat Slytherin a vivat šéfredaktorka, že to všechno dala dohromady! Není toho vůbec málo.
  Být ve Zmijozelu je fakt radost! :))

Komentáře jsou uzavřeny.