Vraťme duchům barvy – 1. kolo

Nejstrašidelnější den v roce se nám kvapem blíží – krví potřísněné noční košile, nože zabodnuté patnáct čísel hluboko v mozku, plesnivějící netopýři se vzteklinou a samozřejmě duchové! A spolu s duchy je tu i letošní hadokrálová halloweenská soutěž o hodnotné ceny…

Není tomu dávno, co jsem se procházela po hradních chodbách a narazila na posmutnělou Margueritu Laux, naši milou kolejní dušici. Na otázku, co ji trápí, odpověděla, že bych to nepochopila. Tak jsem šla dál a hleděla si svého.

Ale kdepak. Nina Yozhinski je samozřejmě veliký empath, takže jsem se nenechala odradit a dala se s Márčí do řeči.

„Víš, být duch je v něčem super, ale stýská se mi po barvách. Rozkvést jako jarní poupě, rozsvítit se jako vánoční stromek… Ne, duchové jsou prostě jen šedí. Aspoň jeden den v roce bych barvy chtěla.“

Dobře, možná se Márč přímo takhle poeticky nerozvášnila, ale jedno je jasné: stýská se jí po barvách! A to bych to nebyla já, veliký racionalista, kdybych nevymyslela praktické řešení Márčina barevného problému. Vrátit duchům na jeden den barvy přeci nemůže být nic těžkého! Pomůžete mi?


Pro to, abychom duchům mohli obarvit svět, je nejdřív musíme pochytat. V prvním kole naší halloweenské soutěže tedy budete mít za úkol nakreslit obrázek ducha ve stylu omalovánky. Je na vás, kolik duchů do obrázku „pochytáte“, jestli je zachytíte i s dýněmi nebo sklenkou Bloody Mary. Můžete chytat naše hradní duchy nebo klidně ty „prostěradlové“. Jen dbejte na to, abyste dodrželi formu omalovánky – tedy žádné vybarvování, stínování apod.

Své omalovánky (ideálně nafocené/naskenované tak, aby je šlo vytisknout a vymalovat) posílejte do soutěže naší paní kolejní. Soutěž bude vypsána o dnešní půlnoci a bude se jmenovat Vraťme duchům barvy I. Na svou peněžitou odměnu si tak přijde každý! 5 nejlepších omalovánek potom bude vybráno do druhého kola a jejich autoři dostanou čestný diplom hodnotnou cenu.

Druhé kolo bude samozřejmě o vymalovávání omalovánek z kola prvního. Pětici vybraných duchových omalovánek paní Williamsová opět prožene soutěží (Vraťme duchům barvy II.) a vy si vyberete jednu z nich, do které se pustíte ve vší barevné parádě. (Pozn.: Ti, jejichž omalovánky se dostanou do druhého kola, nebudou moci vymalovávat svůj vlastní výkres, ale vyberou si ze zbývajících čtyř.)

ukradeno odsud

Na Halloweena potom proběhne slavnostní výstava barevných duchů zde, v Hadím králi, a odborná porota (hádáte správně, budu v ní i já) vyhlásí 3 nejpovedenější výkresy, jejichž autorům pošle mimo gratulace a příslibu věčné slávy opět i hodnotné ceny!

Pravidla ve zkratce:

 • Soutěž má 2 kola.
 • Můžete se účastnit jak obou, tak i pouze jednoho kola.
 • První kolo začíná zítra (18. 10.), druhé kolo za týden (25. 10.).
 • V prvním kole se kreslí omalovánky s duchy, ve druhém se vybrané omalovánky vybarvují.
 • Vypracování posílejte přes soutěže profesorky Williamsové (Vraťme duchům barvy I. a II.).
 • Odměny (mimo srpců v rámci hodnocení soutěží pro každého) dostane 5 vybraných omalovánek z 1. kola + 3 nejlepší vybarvené omalovánky z 2. kola.

Tak ořezat pastelky a jde se na věc!

 Pro Hadího krále
Nina Yozhinski

6 komentářů

 1. Inees Rut Gowstring
  24. 10. 2022 (13:23)

  ehm.. jde se stydět do kouta, že jí tohle trochu frnklo a uteklo! Ostuda! 😀

Komentáře jsou uzavřeny.