Adventní kalendář Hadího krále 2022

Milé hradní příšery, profesoři, zaměstnanci a studenti Zmijozelu, zdravíme vás po roce ve složení Barbara Arianne Lecter, Noah Limbani a Saiph Lacaille a zveme vás k posezení nad již třetím adventním kalendářem, který jsme si pro vás připravily v rámci Hadího krále.

Máme za sebou již dva roky, v nichž jsme v prosinci odhodily veškeré hadí předsudky vůči lidem s nečistou krví a rozhodly se strávit jeden měsíc v roce i s těmi, co nejsou naši bližní. Na toto období v koleji s láskou vzpomínáme ještě dlouhé měsíce – i když se nám to pochopitelně přiznává těžko. Proto i letos mají všichni možnost s námi otevírat adventní kalendář – ve 20 okénkách až do Salazarnálií na všechny ochotníky čekají všemožné úkoly, co nás mají správně vánočně naladit; a hromada odměn k tomu!

Turnaj má stále jednoduchou podobu: v rámci adventního kalendáře na vás bude  každý prosincový den čekat na stránkách zmijozelského časopisu jedno okénko, v němž bude úkol, který můžete, avšak nemusíte splnit. Je jen na vás a vašich (časových a kreativních) možnostech, kolik okének si pro sebe otevřete. Nikdo vám za zády stát nebude, aby vás do něčeho nutil, a Ferdinand na vás bude sssyčet maximálně ve snech. Na základě otevřených okének ovšem budete sbírat odměny – chcete-li tedy zbavit Zmijozel části jeho velkého bohatství, máte ideální příležitost!

Letos jsme se navíc rozhodly přidat drobné vylepšení – za každá dvě otevřená okénka (nemusí být otevřená po sobě) získáte nápovědu k uhodnutí speciálního slova nebo slovního spojení ze světa Harryho Pottera, které vám zajistí případnou další odměnu. Celkem je těchto nápověd, které můžete získat, 8 – k hádání ale samozřejmě nepotřebujete všechny.

PRAVIDLA stručně a jasně

Kdo se může zúčastnit?

 • Turnaje se může zúčastnit kdokoliv bez ohledu na barvu.
 • K účasti není třeba složit žádný poplatek ani přísahu. Zároveň není nutné účastnit se od začátku akce. Přidat se můžete kdykoliv!

Jaký je limit na poslání úkolů?

 • Na splnění jednotlivých okének budete mít vždy dva dny (den, kdy bude vydáno, a den následující až do půlnoci).
 • Pokud úkol splnit chcete, ale nestihnete to v limitu, můžete jej poslat ještě třetí den, ale za menší úplatek poplatek Ferdinandovi: bude za to žádat potkánkahraboše polního nebo bílou myšku z obchodu číslo 7 na Příčné ulici. Živou svačinu pošlete libovolné z organizátorek (ne do kumbálu Zmijozelu!).

Kdo turnaj pořádá?

 • Turnaj pořádají celkem tři organizátorky Barbara Arianne Lecter, Noah Limbani a Saiph Lacaille.
 • U každého úkolu bude jedna z nás podepsána. Dbejte prosím na to, abyste sovu se správným řešením či vypracovaným úkolem poslali té správné. Může se stát, že když vaše sova netrefí, úkol vám nebude uznán včas – okénka jsme si jako vždy rozhodily tak, abychom stíhaly i naše životy mimo hrad.

Jak budeme přistupovat k vašim vypracováním?

 • Úkoly nejsou bodované, nehodnotíme kvalitu. Hodnotíme to, zda jste je splnili, či nikoliv.
 • Není nutné splnit každý úkol. Odměnu si zasloužíte i za splnění jednoho.
 • Na konci turnaje budou nejlepší a nejoriginálnější vypracování zveřejněna ve shrnujícím článku. Účastí nám dáváte souhlas je sdílet.

A co odměny?

 • Drobnou odměnu získáte za každé otevřené (= splněné) adventní okénko. A to hned po jeho splnění (plus minus dvacet čtyři hodin, nejsme na hradě 24/7).
 • Ti, co otevřou a splní značné množství okének, se mohou těšit na další (větší a cennější) odměny, o kterých rozhodneme na konci akce podle účasti i našeho budgetu.
 • Speciální odměnu navíc dostanou ti, co uhodnou slovo nebo slovní spojení ze světa Harryho Pottera, k němuž vám budeme poskytovat průběžně nápovědy.
 • Pro háďata, hady i hadice i letos platí, že pokud se mezi nimi najde někdo, kdo svědomitě, kvalitně a včas splní všechny úkoly (nebo jejich značnou část), může si jako odměnu odnést Zmijozelskou stříbrnou korunku. (Tuto odměnu však bohužel nemůžeme nabídnout ostatním obyvatelům hradu a také ne těm, co už korunku za nějakou akci získali.)

V případě dotazů, nejasností, pochval či stížností se neváhejte kdykoliv v průběhu prosince obracet na Barbaru, Noah nebo Saiph.

Za tým kalendáře
Saiph Lacaille

9 komentářů

 1. Enselis Ismenia
  30. 11. 2022 (19:41)

  Yes! Letos se konecne muzu ucastnit, alespon par okenek bych otevrela rada 🙂 Vivat!

 2. Veronica N. Williamsová
  30. 11. 2022 (21:58)

  Čas letí, snad do třetice všeho dobrého konečně otevřu všechna okýnka! 😀

 3. Inees Rut Gowstring
  1. 12. 2022 (18:37)

  Hned mám víc adventní náladu, když je tu kalendář Hadího krále 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.