Stylová výhra

14. leden se zapsal do historie hradních dějin. Bylo to snad kvůli rozhodujícímu zápasu mezi Zmijozelem a Nebelvírem? Nebo snad výprodejem legendárního salónu NiT? Ne! Významnost tohoto dne spočívá v množství stylových fanouškovských outfitů na podporu Hadí letky!

„Co kdybychom vyhlásili módní soutěž o nejlepší outfit zelených fanoušků na dnešní zápas?“ prohodila v kolejní místnosti jedna z největších zmijozelských shopaholiček, Nessa Naiadés. Návrh se okamžitě setkal s úspěchem a studenti se ihned rozběhli ke svým skříním. Dodnes zůstává otázkou, jestli byl pro ně hlavním hnacím motorem právě titul módní ikony nebo čokoládová žabka z tajných zásob prefektky. V rámci zachování objektivity se stal hlavním porotcem hlas lidu – všici srdíčkovali o-sto-šest.

Disclaimer: Hadí král si vyhrazuje právo nebýt spojován s rubrikou Módní patrola a nepřebírá žádnou odpovědnost za deprese jejich redaktorů, které mohou vzniknout při pohledu na nádherné outfity, které si dovolili promeškat.

„Jen zelená to může být, tududum dum dum..,“ prozpěvovala si směrem k tribunám Magdarlene di Facittra, přičemž všem spolužákům mávala na pozdrav sametovým šátkem. Na pokyn Ferdinanda si vzala jeho plyšovou atrapu, kterou poctivě smotala na klobouk. Magda nezapomněla ani pořádně zaflexit získanou zlatonkou – o tom to taky je! Ornamentové punčošky svou barvou téměř splývají s fešnými zmijo kraťásky, ale ty spadlé kšandy tomu dodávají to pravé gró! Za svůj outfit si vysloužila 10 srdíček!

Hned další hadice v pořadí, Loralei Silwerin, která vlastně byla pro uspořádání soutěže hlavní múzou, vsadila na kombo famfan kolekce a pláště s nápisem B4, který ale chytře překryla zlatonkovým odznáčkem. Stejně jako Magda chtěla i Lori demonstrovat úspěšnost zmijozelských chytačů a z dřevěné bedny vytáhla svou zlatonku. Lori někde musela rozdávat škrkničky v čokoládě nebo udělat nějaký fajne deal s Ferdinandem, protože obdržela neskutečných 19 srdíček!

Jako další přišla s kůží na trh rozvrkočená seniorka Gita Hrdličková. I zde měl Ferdinand značný vliv a mimo hadí klobouk se s ní doplazil i kamenný pošťák. Někdo by mohl vytknout 50 odstínů zelené, to ale od zmijozelské koleje rozhodně nemůžete očekávat! Gituš nezapomněla ani na kouzelnickou hůlku, aby mohla při zápase očarovat pár potlouků a… nemusela čekat před Rosmertiným stánkem jako tydýt, ale vše si mohla přičarovat. (Pozn. pro redakci: Tak co, zachránila jsem to touhle úpravou? Není z toho už patrný žádný bojkot?) I přes rukáv čouhající skrze sukýnku si tento model získal srdce 10 porotců.

Enselis je plešosrab zodpovědná studentka a do společnosti, kde se kumuluje více kouzelníků, chodí zásadně s rouškou. Ne vždy jí tak bylo při skandování podporujících hesel rozumět, a tak buďme rádi za outfit, který mluvil za ni. Je vidět, že famfan kolekce je opravdu úspěšná. Šaty Ensí doplnila zelenými teniskami – VIVAT pohodlíčko – a svatopatrikovskými cingrlátky pro štěstí. Láska ke koleji a Hadí letce dovedla tuto fanynku k výsledku 11 srdíček.

Jagga Viggo se rozhodla si na nezbedné protihráče posvítit lucernou a celý její look se tak krásně rozzářil, doslova. Zmijozelský kabát (rozuměj klobouk) se suprově šiknul k svetrovým šatům, pršiplášti i zatepleným botkám. Jako jedna z mála si tak Jagguš nehrála na hrdinku a rozhodla se při fandění nemrznout. Zahřála i srdce svých 11 spolukolejníků.

Ráda bych řekla, že zmijozelská kapitánka Maya Prinz cítila podivný klid před bouří, ale nah… přes tu masku nemohla cítit vůbec nic. Však taky byla navržená (maska, ne Maya) se záměrem ochránit čichové buňky před puchem famfrpálistů, kteří se podle legendy koupou jen na Salazárnie! Lesklé kožené kalhoty dodaly modelu pořádnej goťáckej šmrnc. Mayuš dokonce i pro účely focení vyměnila mláticí mop za fanouškovkou vlaječku! Za to byli hráči určitě vděční, stejně jako Maya za 11 srdíček.

Rostleskávačka Čuuči roztřásnila spolužáky i na těch nejvzdálenějších tribunových místech. Fanouškovský dres se zet jako Zorro Zmijozel překvapivě využila jako jediná, což jí i přes ordinérnost oblečení dodalo na originalitě. Celým tím burácivým fanděním se sice Čuuči udělalo oko na punčoše, ale všech 11 srdíčkujících dělalo, že to přehlédli. A zdá se vám, že všude vidíte jedenáctky? Prý časté jedničky přináší štěstí, tak si važte toho, že to s vámi sdílíme!

Nebyla by to naše Žába, kdyby ze svého nafukovacího šatníku nevytáhla nějaký ten zajímavý kousek, v tomto případě zeleno-stříbrnou masku. Není pochyb o tom, že k outfitu padne jako ulitá a madam svým pohledem dokázala zpražit nejednoho (nezeleného) studenta. Na zápas si s sebou vzala i přesýpací stopky, na kterých odměřovala slečně Sarah vteřiny do chycení zlatonky. A madam Barb bylo naoplátku vyměřeno 13 pochval.

Kolejní ředitelka Veronica měla kolem sebe oproti ostatním dost místa. Dostala od Ferdinanda nařízeno Rozhodla se totiž, a to zcela dobrovolně, že vyvenčí Ferdinanda. Naštěstí to byla dobrá podívaná a předešlo se tak tomu, aby rovnou na hřišti kolejní maskot někoho sežral. Slečna Williamsová byla tedy trochu zklamaná, protože se těšila na to, jak přidá nové bizarní fotky do svého tajného kompromitujícího albíčka. Mimo foťáku na sebe vzala… hej, kde nechala svoje originální divné módní kreace?! Pf… Reprezentativní look jí vyšel jen na 8 srdíček!

Válečnice Ginevra – přísná od pohledu, rovnou i s brněním, jak kdyby šla do boje sama. Ještě, že se jí ten věneček zastavil u obočí – být trochu níž, neviděla by to skvělé utkání. Hodnotícím se však líbilo, co viděli, a Gin odměnili krásnými 13 obdivnými pohledy.

Gregory, jediný účastník naší soutěže, to tak měl poměrně jednoduché. V kategorii muži vyhrál první místo. I tak však prošel hodnotící komisí – brankářský odznáček na zeleném svetříku a héliové balónky získaly Gregorymu 10 ženských srdcí. Anebo že by za to mohl jen ten rozkošný podřimující králíček?

Noah vstupovala na molo se slovy „ready do bitvy“, jako by snad náš ‘Outfit of the Day’ byla nějaká módní řežba. Samozřejmě tím myslela finální zápas, na který se později stihla i předpisově převléknout. Černé mini s chlupatým kabátkem vypadaly božsky a se štěstím (jakože tím čtyřlístkem) obdržela 10 srdíček.

Naše milá studentka London to vzala z úplně opačného konce, a to se cení! Ve vrstvení prý spočívá síla outfitu, což, jak nám London dokázala, opravdu funguje. Člověk by jí za to i prominul to, že někde zapomněla boty. Doufám, že pak svých 12 srdíček od porotců někde neprobděla v horečkách!

Casper je prvačka, co se toho nebojí – ani mrazu, ani krátkosti šatů a ani větru, který by je jí takhle uprostřed zimy mohl bez problémů nadzvednout. Už tak dlouhé nohy jí k nebesům přiblížily smaragdově zelené boty na podpatku, díky čemuž měla z tribuny opravdu rozhled. Otužilecký styl tak Casper přinesl krásných 10 hlasů, zbytku poroty asi zamrzly úsměvy na tváři.

Celou soutěž zakončila Nessa údajně „nesoutěžním příspěvkem“. Všem nám je jasné, že prostě chtěla zvítězit. Ale ona už vyhrála – vyhrála u nás všech tou skvělou kolekcí, kterou navrhla a ve které teď mohou všechny koleje beze studu a beze strachu z módní policie chodit fandit.

Ti z vás, kteří mají vystudované kouzelnické počty, již jistě tuší, kdo je vítěz. Pro prváčky a matematické lemry to však pro jistotu uvedu oficiálně – vítězem se stala famózní šťabajzna Lóri! K čokoládové žabce (kterou ihned odevzdala madam Barb do kabinetu) a titulu módní famfan královny gratuluju a těším se na udávání módních směrů i při dalších příležitostech!

Jak můžete vidět, móda se vyplácí a Zmijozel díky podpoře skvělých outfitů (po kterých Nebelvírští mlsně pokukovali a nesoustředili se na zápas) vyhrál. Takže víte jak, #stayšik.

Pro Hadího krále
Faye Sages

9 komentářů

 1. Veronica Narcissa Williamsová
  3. 2. 2023 (21:26)

  všici ♥

  jsem se snažila zapadnout mezi normální lidi! 😀

  absolutně boží článek, chci pořádnou dávku fejkového (haha) humoru každý týden! ♥

  #stayšikneboněco

 2. Enselis Ismenia
  3. 2. 2023 (22:11)

  To je naprosto Faymózní článek :)) Dost jsem se nasmála, umíš to parádně okomentovat 😀 Jinak.. smějte se mé roušce, ale na závěrečný candrbál jsem ji sundala a co? Pleška! Ha! 😛

 3. Hope Chainless
  4. 2. 2023 (09:48)

  Sepsala jsi to naprosto skvěle. Sice na módu moc nejsem, neřeším, v čem kdo chodí a nelíbí se mi třeba Módní patrola v CD, tento článek se mi ale líbí. Hodnotíš modely vtipně, s lehkostí, ukazuješ na přednosti modelu ale nic a nikoho neshazuješ. Takto podané se mi to opravdu líbí a článek jsem hltala. Navíc modely jsou krásné a je vidět, že zmijozelští mají úroveň a vkus, i když jdou „jen“ fandit na hřiště.

 4. Loralei Silwerin
  4. 2. 2023 (12:59)

  Úžasný článek, moc se mi líbí, jak vtipně jsi to pojala. 😀

 5. Miluju jak vtipně je to napsané! Super článek 🙂 Slovo „plešosrab“ je odteď v mém každodenním slovníčku 😀

 6. Boží článek! Hrozně jsem se nasmála, doufám, že brzy se dočkáme z tvého pera nějakého přídavku!!

 7. Nesstvůra Naiadés
  6. 2. 2023 (18:42)

  To je naprosto faytastický módní článek! Moc se těším na další módní nadělení by ODĚF 😀 no a #stayšik je můj nový oblíbený hashtag 😀 ♥

Komentáře jsou uzavřeny.